Autor Wątek: specjalnie dla Mag- wegańskie ciasteczka a la pierniczki  (Przeczytany 4481 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
specjalnie dla Mag- wegańskie ciasteczka a la pierniczki
« dnia: Grudnia 22, 2019, 11:19:40 am »
SKŁADNIKI( 2 blaszki):
mąka migdałowa( zmielone migdały blanszowane)-1 i 1/2 szklanki
mąka kasztanowa -1/2 szklanki
mąka ryżowa -1 szklanka
cukier kokosowy - 5,6 łyzek, ja dałam miód "na oko"
tahini- 3 łyzki
stała część schłodzonego mleczka kokosowego z puszki - 400 ml
przyprawa do pierników- 2 łyżki
proszek do pieczenia bezglutenowy -1 łyżeczka
PRZYGOTOWANIE
1. wszystko zblendować by się połączyło .Uformować kulę i do lodówki ( ja nawet do zamrażarki dałam)
2.Kulę ciasta pokroić  na plastry , położyć na papierze  przykryć drugim i wałkować na 4-5 cm .Wykrajać kształty można dziurkę zrobić. Ja dobra w tej częsci nie jestem, a ciasto  jak to wegańskie nie należy do łatwych to pokroiłam w plasterki i takie kładłam na blachę, ewentualnie rozgniatałam lekko widelcem lub robiłam małe rogaliki a la pyszne orzechowe Danuty :)
Piec w 180st ok. 20 min- wg przepisu dla mnie było to za długo i za wys. temp. ( 170 i 12 min)Dostosować do piekarnika
SMACZNEGO i wszystkiego najzdrowszego
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: specjalnie dla Mag- wegańskie ciasteczka a la pierniczki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 22, 2019, 12:44:26 pm »
Amorku, weganie mogą jeść miód? jest to pokarm pszczółek, który sobie robią na zimę. My im go zabieramy, a w zamian karmimy "niezdrowym" cukrem?
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: specjalnie dla Mag- wegańskie ciasteczka a la pierniczki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 22, 2019, 02:41:36 pm »
Dano,
veganie nie jedzą miodu, przynajmniej ci których ja znam, a nie jest ich wielu  ;D

dzięki Amorku!!!
tylko już nie zdążę na święta, zrobię po  :-*

moje pierwsze wegańskie pierniczki (przepis ze Smakoterapii) poszły do kosza  ::((
to znaczy nie dało się tego nawet ulepić do wałkowania - a napisane było, że "łatwe" - jak widać nie dla mnie  :P

ale będzie wegański makowiec
mnx





rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: specjalnie dla Mag- wegańskie ciasteczka a la pierniczki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 22, 2019, 06:01:47 pm »
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: specjalnie dla Mag- wegańskie ciasteczka a la pierniczki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 22, 2019, 06:14:00 pm »
Dana weganie nie jedzą miodu i w przepisue jest cukiet! A ja nid weganka to i wolałam miód :) mozna też bylo syrop z agawy bąd-z daktyli .:)
Mag wywaliłaś ciasto! Zawsze można je uratowac, przewaznie jest za miękkie,  ale po zmrożeniu bez problemu robisz z nimi co chcesz tylko trzeba się spieszyc!   Na drugi raz n8czego nie wyrzucaj- do lodoeki a ja je uratuję  :).
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: specjalnie dla Mag- wegańskie ciasteczka a la pierniczki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 22, 2019, 07:20:53 pm »
Amorku,
ono nie było za miękkie, było nieciastem,
nie dało się zgnieść w kulę, mimo że postępowałam wg wskazówek "jak nie da się lepić, dodaj kilka kropli wody" - dodawałam, dużo dodałam i dalej się kruszyło, tłuszczu dodawałam.... i nic
klęska na całej linii 
:-[


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: specjalnie dla Mag- wegańskie ciasteczka a la pierniczki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 22, 2019, 09:25:20 pm »
wiem, ze te "dziwne" ciasta są problematyczne ( od lata piekłam takie OLusiowi) pamiętam, że się kruszyły, nie lepiły, ku....am, ale jakos w końcu wychodziły :) rozumiem stres , te tez sprawiają problem ( jeden woreczek jeszcze mam zamrozony) chłopcy odpuścili przy wycinaniu bo się rozpuszczały , ale zrobiłam kuleczki, rozgniatałam i rogaliczki , w smaku pychotki
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat