Autor Wątek: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC  (Przeczytany 2544 razy)

Offline hola119

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« dnia: Stycznia 09, 2020, 12:19:50 pm »
Witam wszystkie Panie, jestem studentka pielęgniarstwa we Wrocławiu. Piszę pracę magisterską na temat akceptacji choroby po mastektomii. Bardzo ogromnie proszę o wasze wsparcie i wypełnienie tej anonimowej ankiety.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego  :) :) :)
https://docs.google.com/forms/d/1cHV9JgRxuvpmTfBlGVW-JuAVHsQTDhzg96grUZ0FjBo/edit?usp=drivesdk

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 09, 2020, 12:22:54 pm »
Z tematów wszystkich ankiet ( prawie) jakie tu się znajdą ,wynika jakby na raka piersi chorowały tylko te osoby ,które przeszły mastektomie
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 09, 2020, 01:15:21 pm »
Natalko, fakt zachorowania na raka i przeżycie z tym związane (strach) są podobne. Ale obcięcie całej piersi (mastektomia) i oszczędzająca operacja, szczególnie gdy nieznacznie deformuje pierś, mocno się różnią. Są kobiety, które utratę piersi, wiążą z utratą kobiecości i jest to dla nich niejednokrotnie, większym dramatem, niż sam rak. Jeśli ktoś pisze pracę, może koncentrować się właśnie tylko na tej grupie kobiet, które straciły pierś. Ankiety jeszcze nie czytałam, także to tylko odpowiedź dla Ciebie, a teraz idę do ankiety.

A z punku widzenia sprawności, bezpieczeństwa (np. przy ukąszeniach, dźwiganiu, zranieniu itp.) najgorsze jest usunięcie całego dołu pachowego i to obniża naszą sprawność najbardziej.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 09, 2020, 01:42:28 pm »
Wysłałam. Problemów z odpowiedziami nie miałam, choć wiele z pytań się powtarza, tylko sformułowane  zostały inaczej.
Moja uwaga (z resztą nie tylko z tej ankiety): zadawane pytania dotyczą naszego życia w całości. Nie da się oddzielić, faktu zachorowania na raka, od innych spraw, problemów, czy radości, które się wydarzyły i przyczyną strachu, braku seksu nie koniecznie jest fakt przebycia choroby, a również cała masa innych zdarzeń. W związku z tym, myślę, że do ankiet można podchodzić tylko statystycznie, a wiedza najbardziej zbliżona do prawdy, może pochodzić z długich szczerych rozmów z osobami, które przeszły chorobą.

Życzę powodzenia w napisaniu pracy, a potem dużo empatii do pacjentów.
Bo prawdziwy sprawdzian ma miejsce już w codziennej pracy i życzę, by wypadł jak najlepiej
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hola119

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 09, 2020, 04:22:21 pm »
Z tematów wszystkich ankiet ( prawie) jakie tu się znajdą ,wynika jakby na raka piersi chorowały tylko te osoby ,które przeszły mastektomie
W ankiecie jest możliwość wybrania również operacji oszczędzającej pierś :)

Offline hola119

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 09, 2020, 04:28:13 pm »
Wysłałam. Problemów z odpowiedziami nie miałam, choć wiele z pytań się powtarza, tylko sformułowane  zostały inaczej.
Moja uwaga (z resztą nie tylko z tej ankiety): zadawane pytania dotyczą naszego życia w całości. Nie da się oddzielić, faktu zachorowania na raka, od innych spraw, problemów, czy radości, które się wydarzyły i przyczyną strachu, braku seksu nie koniecznie jest fakt przebycia choroby, a również cała masa innych zdarzeń. W związku z tym, myślę, że do ankiet można podchodzić tylko statystycznie, a wiedza najbardziej zbliżona do prawdy, może pochodzić z długich szczerych rozmów z osobami, które przeszły chorobą.

Życzę powodzenia w napisaniu pracy, a potem dużo empatii do pacjentów.
Bo prawdziwy sprawdzian ma miejsce już w codziennej pracy i życzę, by wypadł jak najlepiej
Dziękuję bardzo za opinie i odpowiedzi w ankiecie 😊
Pracuje na oddziale onkologicznym już prawie 2 lata. Mam pacjentki zarówno które przychodzą na zabiegi jednodniowe z małymi guzikami piersi jak i pacjentki do mastektomii. Zdaje sobie sprawę że dużo rzeczy jest pominiętych w ankiecie i jest to tylko statystyka a najwięcej można się dowiedzieć jak naprawdę te kobiety się czują poprzez rozmowę z nimi. Ta ankieta jest tylko statystyczna w celu napisania pracy magisterskiej., 😊

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 09, 2020, 04:30:35 pm »
To jak mam rozumieć tytuł ankiety??
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 09, 2020, 04:33:16 pm »
Holu, Natalce chodziło zapewne o to zdanie:
Piszę pracę magisterską na temat akceptacji choroby po mastektomii.
https://docs.google.com/forms/d/1cHV9JgRxuvpmTfBlGVW-JuAVHsQTDhzg96grUZ0FjBo/edit?usp=drivesdk


A skoro jest punkt (rodzaj operacji) również operacja oszczędzająca, mógłby być tytuł "akceptacji choroby po raku piersi" Chociaż i to dziwnie brzmi: akceptacja choroby? Chyba miałaś na myśli akceptacja siebie po chorobie (po mastektomii)

Albo wyrzucenie punktu operacja oszczędzająca i skupienie się na tych kobietach, które miały mastektomię.

Czepiamy się, bo sporo już wypełniałyśmy ankiet i niejednokrotnie widziałyśmy brak znajomości tematu, a mnożenie pytań, być może z różnych ankiet, bez dokładnego przemyślenie tematu. Robimy to w dobrej wierze
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hola119

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 09, 2020, 04:41:35 pm »
To jak mam rozumieć tytuł ankiety??
Jest to tytuł roboczy, wybrany przez moją Panią promotor. Ktora stwierdziła że "zobaczymy co wyjdzie z badań i będziemy myśleć dalej".
Jak odezwie się dużo Pan po zabiegu oszczędzającm pierś to będzie można porównać jakość życia i akceptację w tych 2 różnych grupach. A jeśli nie będzie tych Pan tan dużo to skupimy się na mastektomii tylko.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 09, 2020, 07:01:23 pm »
Chyba nie mogę jej wypełnić.
Ankieta jest właściwie dla osób w trakcie leczenie, bo prawie wszystkie/najważniejsze pytania odnoszą się do czasu teraźniejszego.
W pytaniu 10 i 11, moje odpowiedzi byłyby zafałszowanie, bo leczenie zakończyłam w 2017 roku.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 09, 2020, 09:33:11 pm »
jestem po operacji oszczędzającej i ankiety niewypelnie, choc lubie wypełniac ankiet ;) Ale nie lubie niedoprecyzowania - nawet jesli to tylko tytuł roboczy - w pewnych sprawach jestem perfekcjonistką: alo coś robic dobrze, albo nie robic wcale ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 09, 2020, 11:04:22 pm »
Lulu, miałam tę samą wątpliwość, ale podane jest ile lat od zabiegu, więc ten czas teraźniejszy w ankiecie, należy odczytać, jako przeszły
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 09, 2020, 11:19:26 pm »
Dana, nie każde leczenie się szybko kończy. Jak ja kończyłam herceptynę (rok czasu brałam), to jedna z pacjentek rozpoczynała trzeci rok brania herceptyny, a przy hormonoterapii to leczenie też trwa kilka lat.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 10, 2020, 12:45:47 am »
Zgadza się, ale w tych pracach nie wyczerpie się wszystkich przypadków. Dobrze jeśli powstanie "statystyczny" zarys, pozwalający wyciągnąć jakieś konkretne wnioski
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Praca magisterska - BŁAGAM O POMOC
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 10, 2020, 10:48:40 am »
Już kiedyś podpowiadałam ankieterkom, że warto, w trudniejszych/niejednoznacznych pytaniach umieścić dodatkowy punkt: "INNE:". To pozwoliłoby dać odpowiedź, jeśli pytania nie da się dopasować do danej sytuacji.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna