Autor Wątek: osteoporoza  (Przeczytany 15048 razy)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 27, 2020, 09:40:08 am »
Tak Lulu, też mnie trochę zniesmaczyło stwierdzenie, że żaden lekarz nie powie że ......itd
Ta pani mnie nawet przekonała do momentu aż zaczęło się o magnezie  który nie wchłania sie z pożywieniem......więc sie pytam po co jeśc czekoladę, kakao czy kasze gryczaną skoro jedząc powyższe nie wchłaniamy magnezu....lub jak go wyjeść z jedzenia by się wchłonął....nie jedząc
  :o
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: osteoporoza
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 27, 2020, 01:30:01 pm »
Ta pani nie docenia mądrości organizmu, który z jedzenia bierze sobie co chce, a dokarmiając go suplementami, wg mnie rozregulowujemy naturalny system funkcjonowania organizmu, który na okres biedy, gromadzi (inaczej ludzie w obozach, by nie przeżyli) a wydala, gdy mu jest niepotrzebne. Dokarmiając, część nadal wydalamy (np. wit c) ale większość zostaje i układ głupieje. To samo myślę o wszelkich dietach. Też od urodzenia byliśmy jakoś karmieni i gdy nagle radykalnie chcemy to zmienić, też głupieje. Może to co piszę, jest bez sensu, ale tak mi się nasuwa, jak słyszę o tych wszystkich cudownych produktach, których nasze organizmy nie widziały wcześniej. Jestem zdania, że jeść powinniśmy głównie to, co rośnie w naszej strefie.
A co do suplementów, od dawna wiadomo (potwierdzone jest badaniami) że wchłaniają się w ilości max do 20 %, a z pokarmów znacznie więcej się wchłania, więc np. czekolada wskazana
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++