Inne choróbska > Różne choroby

Problemy z sercem

(1/5) > >>

DanaPar:
Chyba o tym nie było. Mam 68 lat  kardiolog mnie nie widział. EKG tylko przed operacjami. A że jestem rodzinnie obciążona chorobami serca, więc postanowiłam zrobić kontrolne EKG. Delikatny ucisk, tak jakby obręcz, która nie pozwala mi głęboko oddychać (świadomie oddycham głęboko, a jak nie myślę o tym, to tak tylko ledwo, ledwo. Poza tym niepokój, który najbardziej czuję w klatce, ale rozchodzi się też po kończynach. Ale czy to są powody do kontroli kardiologicznej?
Być może. EKG wykazało nieprawidłowości, jakieś dodatkowe skurcze i coś tam jeszcze. Jak kogoś zainteresuje, to przepiszę z opisu. Mile mnie zaskoczyło, że po zrobieniu EKG (być może tylko, gdy jest nieprawidłowe) wykres drogą elektroniczną idzie do Zabrza (na zlecenie przychodni, która robi EKG) i po kilkunastu minutach jest opis. Mam już skierowanie do kardiologa do dalszej diagnostyki i leczenia.

Nie wiem, czy się cieszyć, czy martwić, co by człowiek nie zbadał, niemalże zawsze coś znajdą

mag:
nie znam się na sercowych sprawach, ale jak się nie da oddychać głęboko, to na pewno trzeba poszukać przyczyny,
kardiolog Cię obejrzy i pewnie zrobi jeszcze echo serca

DanaPar:
Tą płytkość oddechu dotychczas zwalałam na kilkakrotne zapalenia płuc i radioterapię, po której mam spieki (cokolwiek to znaczy, ale taki jest opis na RTG) a to być może coś już się działo z serduchem.

ptaszyna:
może być, Witwicki mi powiedział że radioterapia może uszkodzić serce

DanaPar:
Ptaszyno, być może jeśli się ma naświetlanie lewej strony. Ja miałam prawą. U mnie spieki są w płucach, a z serduchem co się dzieje, zobaczymy. U mnie tatuś zmarł nagle, mamusia pokonała dwa raki (piersi i po 16-nastu latach przerzut na wątrobę) a zmarła na serce, zwykła niewydolność krążenia. Ale fakt, nie można wykluczyć, że leczenie onkologiczne się dołożyło.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej