Autor Wątek: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności  (Przeczytany 10594 razy)

Offline Mcha

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #15 dnia: Października 23, 2018, 03:28:35 pm »
Witajcie dziewczyny. Czy może ktoś mi pomóc napisac odwołanie od komisji orzekającej.? Niestety otrzymałam stopień lekki,a liczyłam na umiarkowany. Wczesniej przez trzy lata miałam znaczny,pózniej zmienili na umiarkowany też na 3 lata. Bardzo proszę o pomoc sama nie dam rady,nie wiem co napisac w odwołaniu. Jestem po operacji oszczędzającej i wycięto mi węzly. 

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #16 dnia: Października 23, 2018, 05:16:36 pm »
No to miałaś szczęście, że miałaś znaczny przez 3 lata i umiarkowany przez 3 lata. ja ledwo się załapałam na 4 lata na umiarkowany (w dwóch ratach). Po 5 latach od leczenia, jesli nie przyjmujesz hormonów, nie masz obrzęku lub innych chorób współistniejących to marna szansa z tym odwołaniem. Ale oczywiście wysle Ci wzór jak sie pisze takie odwołanie. Podaj mi na priv swojego maila, bo tutaj nawet w prywatnych wiadomościach nie mozna dac załącznika. Wyśle Ci jutro lub pojutrze, bo dzisiaj nie bardzo mam czas, żeby grzebac w komputerowych dokumentach i szukać.
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 10, 2020, 03:41:23 pm »
Powiedźcie proszę,od czego zaczęć w ubieganiu się o stopień niepełnosprawności po diagnozie onkologicznej?Koleżankę namawiam-ale czy to ma sens?
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8002
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 10, 2020, 07:21:27 pm »
Jeśli będzie miała chemię, to prawie na 100% dostanie znaczny. Musi wziąć z MOPS/GOPS formularz i część sama wypełnić a jedną stronę wypełnia lekarz. Dobrze gdyby to onkolog wypełnił. Zebrać do tego (ksero) jako załączniki całą dokumentację choroby. Musi pamiętać, że wszystko musi załatwić, czyli złożyć w ciągu 30 dni, bo inaczej dokumenty, których data będzie więcej niż 30 dni, będą odrzucone.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 10, 2020, 07:50:47 pm »
chemii nie ma.Operację i naświetlania.jakie to daje przywileje? Gdzie to znajdę/?
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8002
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2020, 09:48:03 pm wysłana przez lulu »
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline AniaM

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 11, 2020, 09:16:16 am »
Natalio ja składałam o niepełnosprawność mając tylko stwierdzonego raka i hormonoterapię - byłam jeszcze przed operacją. Lekarz na komisji jak tylko dowiedział się o raku to nawet mnie nie badał (wiadomo wszystko zależy od człowieka). Dostałam znaczny stopień na rok. Niedługo będę składała ponownie. Zalety - przede wszystkim dla mnie ważne było możliwość szybkiego dostania się do specjalistów (zamiast prawie 2 lata dostałam się w ciągu miesiąca), zasiłek pielęgnacyjny (może nie dużo ale zawsze coś a kasa przy tej chorobie się przydaje), odliczenie dojazdów a tego jest sporo. Jednym słowem WARTO! Jeśli jest taka możliwość to dlaczego nie skorzystać - jeśli się pracuje toteż są ulgi w pracy. Niech dołącza również wszystkie wypisy i karty z innych chorób - też to biorą pod uwagę - ja miałam kiedyś operację kręgosłupa i dostałam przez to kartę parkingową  :)
"My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano." GANDALF

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 11, 2020, 10:52:19 am »
Dzięki,przekazałam wszystkie wiadomości koleżance
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 11, 2020, 11:59:38 am »
Natalko, u nas w tym względzie nie ma ujednolicenia. Jak spytałaś: jakie ma przywileje, one będą jak szanowna komisja przy MOPS-ie uzna. Są komisje, które dla takich jak my nie dają znacznego, a są takie, ze od razu na 3 lata, a potem zwykle umiarkowany albo lekki. Każdy z tych stopni uprawnia do korzystania z ulgi rehabilitacyjnej m.in. zniżki na dojazdy (jeśli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem auta) przy rocznym rozliczeniu z podatku. Z pewnością warto wystąpić o stopień,  niezależnie od tego, jaki przyznają. Mnie tylko wkurza, że dostaje się na jakiś okres. W maju kończy mi się (miałam umiarkowany na 2 lata, przyznawany już któryś kolejny raz) i znowu będę zbierać dokumentację (też chorób towarzyszących i zawracać głowę rodzinnej, by wypisała papiery
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 11, 2020, 01:09:45 pm »
To wiem ,że w Polsce wszystko zależy od "jaśnie" orzecznika.Szkoda ,że tak to funkcjonuje.Ja mam niepełnosprawność w %.teraz już na stałe 50%.5 lat miałam 90%.Nie chodzę na komisje,tylko składam dokumentacje w urzędzie.Są tabele ,co ile procent dostajesz.Można samemu sobie wyliczyć.
Natalia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 11, 2020, 05:54:29 pm »
Widzisz Natalia, tak jest w normalnych krajach..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 12, 2020, 10:54:02 am »
U nas nadmiar kasy. Za posiedzenie komisji lekarz (nie wiem, czy czynnik społeczny też) dostaje kasę. Chyba 100 zł za pacjenta miał kiedyś, dziś może i więcej
Do normalności w prostych sprawach nam daleko. Choćby wyżywienie w szpitalu. Jak wyżywić pacjenta za 6-9 zł na dzień. Można by było (jak w Czechach np.) dopłacać za dzień pobytu i mieć zapewnione jedzenie. U nas nic takiego nie przejdzie.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 12, 2020, 11:11:29 am »
w Austrii też dopłacam za dzień pobytu.Uważam to za sprawiedliwe.W domu też muszę jeść
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 12, 2020, 07:08:56 pm »
W Niemczech też coś dopłacają, ale dokładnie nie wiem, dopytam Też uważam to za słuszne, leczenie bezpłatne jest zagwarantowane konstytucją, ale nie żywienie i logiczne byłoby, gdyby pacjenci dopłacali
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 12, 2020, 07:30:38 pm »
Nie pamiętam ile dokładnie chyba 10,5 Euro.Płaci się ( też chyba) 21 dni pobytu.Później już nie.Jakoś jest też przeliczanie również na rok.
Natalia