Autor Wątek: Oncotype DX  (Przeczytany 1836 razy)

Offline joanna71

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 2
Oncotype DX
« dnia: Lipca 23, 2022, 08:03:06 pm »
Czesc, witam wszystkich,jestem nowa w klubie. Świezo zdiagnozowana  cT1NO, na konsylium zadecydowano o radioterapii. histPat  jednak kwalifikuje mnie na chemie/stop złosliw G3/,zaproponowano mi nierefundowane testy oncotype dx. czy macie doswiadczenie z firma Komtur Care i sprzedawanym przez nich tescie ?

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Oncotype DX
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 24, 2022, 03:45:20 am »
Nie pamiętam czy któraś z dziewczyn na tym forum robiła to badanie. Jakie masz inne parametry raka, że zdecydowano o chemii?
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline joanna71

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Oncotype DX
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 24, 2022, 12:34:09 pm »
guz naciekający19mm,jednoogniskowy,polimorfizm jąder 2,indeks mito 3,,ER +3,PR+2,Ki 67 18%,Hot spot 60%. To wszystko z hist pat

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Oncotype DX
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 27, 2022, 05:19:29 am »
Guz jest nieduży, jest tylko jeden i jest hormonozalezny. Również ki67 nie jest zbyt wysokie. Jeżelii dobrze pamiętam ki67 wskazuje na to jako procent komórek jest w stanie się dzielić (w tym przypadku 19), natomiast G3  oznacza, że potrafią się dzielic bardzo szybko, a zatem teoretycznie powinny być wrażliwe na chemię. Na ogól przy tego typu nowotworze po operacji jest hormoterapia przez 5/10 lat, ewentualnie radioterapia jeśli była operacja szczędzajaca pierś lub były zajęte węzły.  Podejrzewam, że jesteś młoda i dlatego proponują chemię przy tych parametrach, ale mają też wątpliwości. Jeżeli stać Cię na to badanie to zrób je, bo nie ma sensu brać niepotrzebnie leków które nie są obojętne dla zdrowia. Chemioterapia jest przeciez leczeniem uzupełniajacym, najważniejsza jest operacja, a po niej hormonoterapia
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia