Autor Wątek: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...  (Przeczytany 222288 razy)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #690 dnia: Listopada 01, 2015, 07:09:03 pm »
super brawo  :oklaski:,tez zerknę  :D
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #691 dnia: Listopada 10, 2015, 11:38:37 pm »
Naszła mnie dziś refleksja, ile ćwiczyć, by zachować sprawność. Właśnie wróciłam z basenu, wczoraj była gimnastyka i kije, w czwartek też będzie i jeszcze godzina w pingla.
I mimo, że każdego dnia spinam się i zmuszam swoje ciało do aktywności fizycznej, chodzę obolała, nie, nie chorobowo, a z powodu ćwiczeń. Czyżby to już s... k...a starość i nie wiem, czy lepiej zasiąść w fotelu z robótką (też nadgarstki i dłonie ścierpną, krzyż zaboli  :( ) czy każdego dnia się męczyć  :brzuszki:
a skutek i tak marny  :-\
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2015, 11:40:54 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #692 dnia: Listopada 11, 2015, 01:23:58 am »
Ja też mam czasem refleksje, czy to ma sens, skoro tak się staram, a waga...jak zaczarowana.
Ale spięłam dziś tyłek i zapisałam się na siłownię. Zanim to zrobiłam, oprowadził mnie niejaki Kamil, następnie przepytał mega Adam ;) W czwartek mam mieć zrobiony dokładniejszy wywiad i opracowane ćwiczenia. Ale na dzień dobry zagwarantowali mi boskie ciało i 10 kilo mniej w trzy miesiące :D
Ta "siłka" w Manufakturze,to jakaś przerabialnia -rzeźbiarnia. Dziś było tam ze 100 osób! Wszyscy w jakimś szale! Jak w ulu, lub w mrowisku. Nie wiem, jak długo wyrobię, ale na jesienny spadek nastroju, chyba w tej chwili jak znalazł.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #693 dnia: Listopada 11, 2015, 01:37:36 am »
też bardzo chcę się uaktywnić, zrzucić jaką dychę, bo to już ostatnia szansa, za chwilę (7 m-cy) będę miała !!!60-tkę o zgrozo i tak bardzo bym chciała mieć 60/60, a jeszcze lepiej 60/60 -tkę meża - jest w lutym.To musIałabym ostro wziąć się do roboty. POMOCY!!!!
JAK TO ZROBIĆ! BASEN LUBIĘ I GODZINĘ ZEGAROWĄ MOGĘ PLYWAĆ, problem, że muszę znowu jechać 30 km, a jak wracam z roboty to nie bardzo chcę znowu nabijać km. Spacery za słabo, cukier rzucić bezwzględnie - nie potrafię. marnie, a mogło by być tak pieknie..60na60-tkę
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #694 dnia: Listopada 11, 2015, 01:48:32 am »
Ja już wiem, że w "kupie" raźniej i efektywniej. I że muszę dać sobie wycisk. Ostry wycisk!
Danusiu, mogę tu pisać, co wyprawiam,ale nie będziesz miała tych wszystkich bieżni, pilatesów, zumb...w domu.
Może też się gdzieś zapisz? Podobno zumba, oprócz odchudzania, jest bardzo efektywna w podnoszeniu nastroju. Dla mnie to teraz ważne.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #695 dnia: Listopada 11, 2015, 09:45:29 am »
3 kg w 3 tygodnie podobno tak jest ok , dużo więcej chodzę ,jem mniej  :D,kali-mate wyciągnęłam będę sama ćwiczyć ,mam w pamięci różniaste ćwiczenia ,w razie cus google są ,oj tak 10 kg mnie do wakacji ,plan do wykonania  :0ulan:
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #696 dnia: Listopada 11, 2015, 10:31:35 am »
Ja też mam czasem refleksje, czy to ma sens, skoro tak się staram, a waga...jak zaczarowana.

Też taką mam...
2xbasen, 1xpilates, mniej słodyczy, mniej pieczywa i ...rossssnnnę...:-(
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #697 dnia: Listopada 11, 2015, 12:03:33 pm »
Dziewczyny, życzę zatem wytrwałości  :0ulan: :brzuszki: a potem oczekiwanych sukcesów.
U mnie najbardziej sprawdza się basem, zwykle następnego dnia, ważąc się rano jest 0,5 kg mniej.
To pewnie odwodnienie. Nie wiem, jak to się dzieje, ale pływając czuję pragnienie, a tyle wody wokół  xhc
U mnie z całą pewnością wszelaki ruch pomaga na chandry, wagę to tylko utrzymuje w ryzach.
Zumba, taniec brzucha są jeszcze w moich planach. Jest to w naszym uniwersytecie dla emerytów, ale ja wciąż emeryt pracujący i na to brak czasu  :(
 
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2015, 12:05:13 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #698 dnia: Listopada 13, 2015, 12:37:19 pm »
A może tak dołączymy jeszcze wysiłek fizyczny do odstawiania cukru? wtedy dopiero będą efekty - głownie dla zdrowia, ale i inne profity się pojawią! :)
Ja dziś zaczęłam od porannej rozgrzewki ( mam taką z you tube  trwa zaledwie 10 min a daje kopa),  o 11 zaliczyłam Tai chi . Planuję jeszcze swoje 5 km z kijami i może wieczorkiem mięsnie brzucha pomęczę!
Dana marzy mi się regularny basen, oby moje drogi oddechowe to wytrzymały!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #699 dnia: Listopada 13, 2015, 02:37:42 pm »
Mój basen to 2 x na tydzień, myślę że starczy. Zachęcam do polubienia go, bo nic tak nie rozluźnia kręgów, ścięgien, stawów...w wodzie niewiele ważymy. Po basenie czuję się bosko, choć nie zawsze chce mi się z domu wyjść  :)
A dziś 1,5 godz. spacer po lesie z kijami i koleżanką. Ile to km, nie wiem, teren mocno pagórkowaty, z przeprawą przez wąwóz, pod nogami sterty liści (bo puszcza bukowa) cudnie szeleszczących. Szacuję, że było to 7, może 8 km.
Amorek ma rację, jak do diety zbezcukrowej dodamy wysiłek  :brzuszki:, to się nie poznamy  :o
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #700 dnia: Listopada 13, 2015, 02:51:38 pm »
Mokra jestem jakbym prysznic wzięła  ;) a jaka zadowolona ,około 5 km w 45 min, najlepsi robią to w około 35 min. Mam niedościgniony wzór- Olka  księgową , która ma 63 lata i  jest mistrzynią nordic walking niedawno zdobyła puchar Europy! Strasznie mnie kusi by z nimi potrenować , ale raczej musiałabym zacząć od początkujących.  W zeszłym tygodniu cała grupa nocowała  u nas w Bystrej , nordicowcy "robili" maraton z Radziechowy na Skrzyczne i z powrotem. Paniom zajęło to około 7godz.
 a mnie jeszcze tylko callanetics został ,a głownie mieśnie brzucha!  :0ulan: :0ulan: :0ulan:
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #701 dnia: Listopada 13, 2015, 03:04:16 pm »
a jaka zadowolona ,około 5 km w 45 min, najlepsi robią to w około 35 min.

Szacun moja droga!

a mnie jeszcze tylko callanetics został ,a głownie mieśnie brzucha!  :0ulan: :0ulan: :0ulan:

No... mnie też zostały mięśnie, mocno obtłuszczone, ale pewnie gdzieś się tam ukrywają...
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #702 dnia: Listopada 13, 2015, 11:33:21 pm »
Już wiecie (bo smędzę o tym w innych wątkach), że będę miała na mojej siłowni sukces, jeżeli ( oczywiście oprócz intensywnych ćwiczeń), przynajmniej przez miesiąc nie wezmę do ust alkoholu, cukru, pszenicy i mleka.
W każdym posiłku muszę mieć trzy składniki ; "dobre" tłuszcze, białko i warzywa. Nie wiem...na razie otumaniona siedzę i patrze tępo na moją nienaruszoną butelkę wina.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #703 dnia: Listopada 13, 2015, 11:40:52 pm »
cukier, pszenica, mleko - spoko
ale winko? piwko? cyderek?
hezus, tyle wyrzeczeń

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #704 dnia: Listopada 13, 2015, 11:43:09 pm »
normalnie tylko wór pokutny wdziać  >:D
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon