Autor Wątek: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...  (Przeczytany 218775 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #885 dnia: Czerwca 08, 2018, 08:47:55 pm »
uprzejmie informuję, że od niedawna uprawiam sport  :P
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------wyprowadzam moje kości na spacer, idziemy dość szybko, robimy od 5 do 7 tysięcy kroków z przerwą na oddech--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------niestety okazuje się, że mogę spacerować tylko po parkach, jak się wczoraj przemaszerowałam po mojej dzielnicy, to wydałam za dużo kasy, bo w 2 sklepach zrobiłam przerwę ::(( 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2018, 08:49:59 pm wysłana przez mag »


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #886 dnia: Czerwca 08, 2018, 08:58:44 pm »
mag :oklaski:
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline Basia75

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1861
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #887 dnia: Czerwca 08, 2018, 09:01:49 pm »
jak się wczoraj przemaszerowałam po mojej dzielnicy, to wydałam za dużo kasy, bo w 2 sklepach zrobiłam przerwę ::((

haha mag,jakbym o sobie czytała  8)
tyle że ja żadnego sportu nie uprawiam  xhc
Szczęścia nie można kupić.Ale można je sobie urodzić.:)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #888 dnia: Czerwca 08, 2018, 09:48:55 pm »
brawo mag, to będziemy mogły kontynuować nasze spacery po Bystrej :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #889 dnia: Czerwca 08, 2018, 10:06:22 pm »
jestem chętna :D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #890 dnia: Czerwca 09, 2018, 12:15:00 am »
Może masz w swojej okolicy takie wredne sklepy jak u mnie, zawsze staną na drodze.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #891 dnia: Czerwca 09, 2018, 10:08:33 am »
lulu, nigdy bym ich nie spotkała, gdyby nie te marsze   ;D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #892 dnia: Sierpnia 30, 2018, 12:30:50 pm »
wreszcie  ( od narodzin Josia byłam zaledwie 2 razy) udało mi się dotrzeć do mojego kochanego BlueBall- czyli miejsca treningu ewentualnej rehabilitacji i od razu odżyłam
ja jednak bez sportu żyć nie mogę ( chociaż cały czas kontynuuję  nordic walking i bieg, w zeszłym tygodniu niestety zaliczyłam dość drastyczne spotkanie z glebą), ale porządny wycisk pod okiem trenera to dodatkowy power, czuję się jakby mnie ktoś doładował  ztx
 doszłam do wniosku, że marzę by biegać, ale tak by startować z innymi, niekoniecznie by stawać na  pudle, ale by było to częścią mojego życia, być biegającą babcią  :0ulan: :D ( nie rechotać ze mnie  ;D )
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #893 dnia: Sierpnia 30, 2018, 02:16:56 pm »
Amorku, serdecznie gratuluję  :oklaski:
Już pisałam kiedyś, moja koleżanka (też amazonka) zaczęła biegać w wieku 50+. Teraz obskakuje wszelkie okoliczne biegi i w większości z nich stoi na pudle, w swojej kategorii wiekowej. Zwraca jej się koszt zapisów do biegów (30-50 zł) a czasem to wychodzi na plus, gdy gmina hojniejsza.
Biega codziennie, babcią nie jest, bo jej córki w tym zakresie się nie wykazują (obie już po studiach: weterynarz i lekarz).
Podziwiam, choć sama nie lubię biegać. W grupie z pewnością przyjemniej się biega, bo i poklachać można  :)

Od ruchu tez jestem uzależniona, choć nie miałam trenera osobistego (a pewnie by się przydał). Robię to, co mam w zasięgu swoich możliwości.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #894 dnia: Sierpnia 30, 2018, 04:48:08 pm »
dzięki Dana, wiem, że mnie rozumiesz  ;D
nigdy nie chciałam biegać, ale dopiero moja trenerko- rehabilitantka pomogła  mi uwierzyć w siebie, że mogę spróbować
myslałam, że już tylko nordic walking, ale, że coraz szybciej pokonywałam trasę zaczęło mnie ciagnąć do biegania, jeszcze przejdę testy sprawdzające mój bieg , nie zapeszam, ale może się okazać , że jednak nie powinnam
co do starszych biegających  czy maszerujących pań to Olka ksiegowa( 65) ( już kiedyś o niej wspominałam ) ma już za sobą wiele tytułów najszybszej w nordic walking( w swojej kategorii wiekowej) , a na pewno zawsze gdzieś wysoko się uplasuje
ale to błyskawica i siłaczka, za to jej córa ostatnio zdobyła 12 miejsce (jako  pierwsza kobieta ) w jakimś zabójczo długim  biegu
Olek pewnie  w przyszłym roku wystartuje na 10 km :) Gniewuś już ma za sobą kilka dziecięcych biegów :) a Mieszko stary wyga w niedzielę ma maraton
i jak tu Panie nie biegać,  jak nie biegać ? :D  oby tylko zdrowie było i siły


styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #895 dnia: Sierpnia 30, 2018, 05:41:44 pm »
Tylko daj znać gdzie będziesz startować, będziemy kibicować na odległość, jak się tylko da.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #896 dnia: Sierpnia 30, 2018, 06:00:10 pm »
ha,ha dzięki  :D ale to jeszcze za wcześnie, może za rok jeśli uda mi się trenować  :)
wprawdzie był kiedyś maraton ( chyba  warszawski) na którym 8 godzin czekano na ostatnią osobę,  starszą panią  :) dzielna bardzo, ale chyba nie miałabym tyle odwagi co ona :) zresztą maraton to nie w tym życiu  :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #897 dnia: Sierpnia 30, 2018, 07:32:03 pm »
Ja na biegi nie szykuję się ale marsz jak najbardziej mi odpowiada.Dzisiaj znów zaliczyłam 10,5 km.Moja lekarka powiedziała ,żeby nie przesadzać .
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #898 dnia: Sierpnia 30, 2018, 07:52:18 pm »
ojej dobrze , że nie mam takiej lekarki ;D
 w grupie fejsbukowych amazonek  dziewczyny cytowały onegdaj lekarzy onkologów i to takich znanych i dobrych, którzy wręcz zalecają bardzo mocny wysiłek 3 razy w tygodniu i słabszy dwa razy
oczywiście wszystko trzeba dobrać do kondycji i możliwości i najlepiej pod okiem fachowca
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #899 dnia: Sierpnia 31, 2018, 09:13:49 pm »
Amorku, taka sportowa rodzinka :oklaski:, a Z.?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)