Autor Wątek: Co dalej  (Przeczytany 2054 razy)

Offline Poziomka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 2
Co dalej
« dnia: Kwietnia 28, 2023, 07:34:19 pm »
Witam wszystkich,dopiero się zarejestrowałam i dopiero się tu rozglądam.
22 kwietnia nagle w prawej piersi u góry wyżej sporo nad sutkiem wyczułam twardy guzek. Zaraz na drugi dzień pojechałam prywatnie na USG. Początek badania spoko spoko  zdaje się że torbiel ale nagle gość mówi że jednak zaleca wizytę u onkologa bo widzi cień akustyczny...za kilka dni onkolog ...zlecił i zrobił biobsje cienkoiglowa niestety nie jest jednoznaczna ...podobnie jak pierwszy od USG na początku pobierania mówi ummm torbiel ale nagle w strzykawce pokazala się krew ...no i niestety jak przyszły wyniki po 2 tygodniach wynik niejednoznaczny ale podejrzenie guza złośliwego ...skierował mnie na biopsję gruboigłową ..byłam dziś w Bydgoszczy pobrał aż 3 próbki no i muszę znowu czekać do połowy maja ...strasznie się boje ..guzek twardy daje się przesuwać .Dziewczyny boje się strasznie

Offline Poziomka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Co dalej
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 28, 2023, 07:36:09 pm »
Sprostowanie zauważyłam 22 marca 23 zrobiłam USG 4 kwietnia miałam biopsje cienkoiglowa a dziś gruboigłową

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Co dalej
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 01, 2023, 01:48:45 am »
Wotaj Poziomko!  :0ulan:  Trzeba poczekać na wyniki biopsji, wiadomo, że to zżera nerwy no ale co zrobić. Zdecydowana większosc zmian w piersi jesy niezłośliwa, lepiej jednak na zimne dmuchać. Trzymam kciuki żeby się okazało że to nic złego
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia