Autor Wątek: 35 - 40  (Przeczytany 26354 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: 35 - 40
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 19, 2015, 11:09:52 pm »
lekarz mówi że dostanę w razie ew przerzutów. No ale to nie nastąpi!

Nie :0ulan: :0ulan: :0ulan:

No ale same badania to raczej nie pomagają zwłóknień likwidować. Coś w tej kwestii dochtory zalecają/proponują czy tylko czekają? Nie można tego procesu powrotu do normy jakoś przyspieszyć?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2015, 11:17:56 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: 35 - 40
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 20, 2015, 12:36:34 am »
Gdzieś czytałam o podobnym przypadku, tylko, żetamta  kobieta sama zrezygnowala z operacji bo rak zniknął po chemii. Ale nie pamietam czy to było w Polsce czy gdzies indziej i raczej czytałam to na blogu niż na forum, więc trudniej ja bedzie wysledzić. Ale z ciekawości wrzuciłam w wyszukiwarke i znalazłam to: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14673041  Czyli, że tak też się czasem praktykuje, pewnie głownie w USA gdzie pacjent ma więcej do powiedzenia.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline kawka

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: 35 - 40
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 20, 2015, 01:59:58 am »
No rehabilitacja, masaż, kolagen...najgorsze te głębokie włóknienia bo one uciskają naczynia limfatyczne i są problemy z obrzękiem. Potrzeba czasu...dlatego te badania, żeby wiedzieć czy nie ma progresji. Dzięki Bogu po 9 cm guzie została mgiełka, przerzut na węzeł też się cofnął. Mój stan został opisany jako cT4dN1M0, po trzeciej chemii zmienili na cT3N2M0, no ale operować nie można
Wierzę jednak że jestem na dobrej drodze

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: 35 - 40
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 20, 2015, 07:59:11 am »
Na pewno Kawko tak jest,a pozytywne myślenie jest baaardzo ważne .Pozdrawiam Cię serdecznie i przytulam mocno
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: 35 - 40
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 20, 2015, 10:25:10 am »
I jeszcze wdróż w życie zasady niekonwencjonalnej medycyny, żarełko, dużo ruchu. Popytaj naszą Perłę, Amorka one w tych dietach są dobre. Kawka, doktory wiedzą co robią, lepiej że się zastanawiają, niż by mieli pochopnie zrobić Ci krzywdę  :-* Widzisz był guz i już go nie ma  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: 35 - 40
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 20, 2015, 02:40:42 pm »
Widzisz był guz i już go nie ma  :)

Dana ma racje, już po gadzie  :0ulan: :-*
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: 35 - 40
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 24, 2015, 05:16:52 am »
no nie do końca. mnie dochtory ostrzegały, żeby nie rezygnować z operacji jeśli guz zniknie, bo on się lubi w tym samym miejscu odtwarzać i potem jest klops, bo jego agresywność jest baardzo wysoka. dlatego nalegaj na operację, kawko. liczę, że wkrótce Cię do niej zakwalifikują!  :)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: 35 - 40
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 24, 2015, 08:25:29 am »
no nie do końca. mnie dochtory ostrzegały, żeby nie rezygnować z operacji jeśli guz zniknie, bo on się lubi w tym samym miejscu odtwarzać i potem jest klops, bo jego agresywność jest baardzo wysoka. dlatego nalegaj na operację, kawko. liczę, że wkrótce Cię do niej zakwalifikują!  :)
U mnie też miałam całkowitą remisję a jednak usunięto miejsce po guzie.Powiedzili ,że dla pewności
Natalia