Autor Wątek: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności  (Przeczytany 101444 razy)

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #195 dnia: Maja 19, 2016, 08:44:44 pm »
Dzięki TOJKA, już wysyłam.

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwca 11, 2016, 08:10:40 am »
Dziewczyny. Mam prośbę. Powiedzcie mi proszę co powinno zawierać odwołanie się od decyzji o przyznanym stopniu niepełnosprawności.
A oto szczegóły.
Koleżanka dopiero zaczyna leczenie. Jest po pierwszej chemii. Dostała dzisiaj decyzję, że został jej przyznany stopień niepełnosprawności - umiarkowany.
Ja jej powiedziałam, że ma murowany znaczny, ponieważ w moim przypadku tak było. Dostałam w trakcie leczenia znaczny na dwa lata.
Będzie się odwoływać.
Czekam na podpowiedzi.
Plis.

Narobiłam zamieszania, wylało się wzburzenie......a z odwołania nici.
Dostała odpowiedź , że przyznany stopień niepełnosprawności jest zasadny itd, itp.

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwca 11, 2016, 08:23:53 am »
odwoływałam się dwa razy, dwa razy z tego samego powodu i z tym samym uzasadnieniem,
raz mi uznano, za drugim razem już nie,
to wszystko loteria, bo nie ma jednolitych przepisów, tylko widzimisię orzecznika

szkoda suchalku, że się nie udało


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwca 14, 2016, 07:34:14 pm »
Próbować walczyć zawsze trzeba, bo rzeczywiście orzecznictwo to ich widzimisię. Ja w Zusie udawałam zdrową, bo chciałam wrócić do pracy, powiedziałam pani orzecznik, że jak mi ma dać znaczny na rok czy dwa, a potem wysłać do pracy, to ja chcę dalszy cią rehabilitacyjnego, bo mam szansę wrócic do pracy, a za dwa lata, to kto mnie przyjmie, jak mi zabiorą. Wszędzie wolą młodszych, a nie panie po 50. I tak się stało wg mojego widzimisie, dostałam dalsze świadczenie, drugie pół roku. Po wakacjach wracam do pracy.
 Ale w orzecznictwie d/s niepełnosprawności, po pierwszym zachorowaniu, byłam po operacji i zaczęłam chemię, byłam przekonana, że dostanę znaczny, bo tak mi mówiły znajome po podobnych przejściach i wyobrażcie sobie, że dała mi umiarkowany. Zdenerwowałam się, a orzeczniczka, pyta mnie dlaczego jestem niezadowolona, więc wypaliłam, co o tym myśle, a ona mówi, że jak zacznę chemię, to złoże na nowo wniosek i wtedy dostanę znaczny. woóle nie przejrzała moich dokumentów. Upomniałam się, że chemię biorę juz od miesiąca, a ona mówi, że myslała, że tylko przyzwyczajam się do peruczki. Dała znaczny na rok.
Teraz po wznowie w węzłach nadobojczykowych, jak minął mi akurat rok, był miły facet i 8 marca i bez problemu dał mi znaczny na 3 lata. Cuiekawe co dostanę za te 3 lata.
Buziaczki babki, walczyć o swoje trzeba próbować. :0ulan: ztx :oklaski:
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwca 14, 2016, 08:20:01 pm »
woóle nie przejrzała moich dokumentów. Upomniałam się, że chemię biorę juz od miesiąca, a ona mówi, że myslała, że tylko przyzwyczajam się do peruczki.

 ::((


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Ania

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #200 dnia: Lipca 31, 2016, 02:00:30 pm »
A czy osoba niepracujaca ale mająca ubezpieczenie  od męża może się starać o takie orzeczenie? Czy są do tego jakieś wymogi w sensie rodzaj nowotworu wielkość.... nie wiem co jeszcze.mam in situ G3.usunięto mi 2wezly .na szczęście  były czyste.teraz zaczynam radioterapie
rak przewodowy przedinwazyjny z niskim stopniem jądrowym / DCIS NG 1 G3

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #201 dnia: Lipca 31, 2016, 02:06:00 pm »
Każdy się może starać.
Nie ma jakichś konkretnych wytycznych, sporo zależy od orzecznika (niestety). Jeśli masz jakieś choroby współistniejące, możesz dołożyć ich dokumentację.
Składać trzeba, bez dwóch zdań, najlepiej już teraz, w trakcie leczenia :0ulan:
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #202 dnia: Lipca 31, 2016, 02:15:40 pm »
koniecznie skladaj zanim skończysz leczenie


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Ania

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpnia 04, 2016, 06:52:27 am »
Tylko ja w sumie  z rączką sprawna jestem (gorzej na umysle ;D ).wycięto mi 5cm.guza i 2 węzły, na wysokość  ramienia rękę  podnoszenia bez problemu.
Jeśli chodzi o dodatkowe choroby to niedoczynność  tarczycy i przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie  nerek.
Zastanawiam  się  czy mam po co składać  taki wniosek?
rak przewodowy przedinwazyjny z niskim stopniem jądrowym / DCIS NG 1 G3

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpnia 04, 2016, 09:50:24 am »
wg mnie składać zawsze warto,
[/color]a rękę masz podnosić do góry, pięknie wyprostowaną w łokciu i zginając sięgać do ucha po przeciwnej stronie  ;)



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Małgosia

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #205 dnia: Maja 11, 2017, 02:11:15 pm »
Wczoraj byłam na komisji, czułam się jak intruz (fakt :była 16:10,czyli po godzinach ale tak mnie,,zaprosili,,),decyzja za tydzień. Zobaczymy efekty.
dg. carcinoma infiltrans NST, partim carcinoma apocrinale. G2 Her2 3+
mastektomia lewostronna+wartowniki (04.2016)
chemioterapia 4 x AC , 12 x paclitaksel
herceptyna

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #206 dnia: Maja 11, 2017, 02:30:43 pm »
Ja stanę na początku czerwca. Na znaczny stopień już nie liczę...A w sumie to z tego znacznego niewiele skorzystałam: ani jazda autobusem, ani karty parkingowej, choć przyznaję, że miło comiesięczny zasiłek otrzymać na konto. I żaden pracodawca akurat nie skorzystał z comiesięcznej dopłaty ....
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Małgosia

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #207 dnia: Maja 11, 2017, 04:21:21 pm »
Ja mam własną działalność gospodarczą i jeśli coś mi przyznają to chcę wnioskować do PFRON o częściową refundację składki ZUS, wcześniej się nie starałam bo myślałam że mnie to nic nie da. Niedawno dowiedziałam się o pomocy de minimis dla takich jak ja. Może się uda.
dg. carcinoma infiltrans NST, partim carcinoma apocrinale. G2 Her2 3+
mastektomia lewostronna+wartowniki (04.2016)
chemioterapia 4 x AC , 12 x paclitaksel
herceptyna

Offline Małgosia

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 137
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #208 dnia: Maja 18, 2017, 04:14:20 pm »
Jest ok,dostałam orzeczenie ze stopniem niepełnosprawności umiarkowanym na 3 lata.   :D
dg. carcinoma infiltrans NST, partim carcinoma apocrinale. G2 Her2 3+
mastektomia lewostronna+wartowniki (04.2016)
chemioterapia 4 x AC , 12 x paclitaksel
herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
« Odpowiedź #209 dnia: Maja 18, 2017, 04:17:15 pm »
Gratuluję  :oklaski:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++