Autor Wątek: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności  (Przeczytany 71151 razy)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 12, 2014, 05:46:55 pm »
źle napisałam, sory  :)
może ujmę to tak:
za pobyt na leczeniu rehabilitacyjnym lub uzdrowiskowym - odliczamy przy wszystkich stopniach niepełnosprawności
za dojazd na to leczenie - tylko umiarkowany i znaczny


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 12, 2014, 07:38:49 pm »
 :)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 12, 2014, 07:41:34 pm »
Dzięki :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Pyrunia

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 111
  • znów mogę jeździć :-) to moja Autostrada do Nieba
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 13, 2014, 07:53:27 am »
13.02.214

Nowe przepisy o karcie parkingowej – wyjaśniamy najważniejsze zmiany
 
Autor: Beata Rędziak, Źródło: inf. własna
 

Sejm zmienił przepisy dotyczące kart parkingowych. Za przyjęciem nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym i Kodeksu wykroczeń głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciwko, a od głosu wstrzymała się jedna osoba. Tłumaczymy, na czym polegają najważniejsze zmiany.

 

Procesowi nowelizowania przepisów dotyczących kart parkingowych od początku towarzyszyło wiele kontrowersji, także na naszym portalu. Sam projekt podlegał mniejszym lub większym zmianom, dlatego wyjaśniamy, co Sejm ostatecznie przyjął, przypominając, że nowe przepisy muszą jeszcze zaakceptować Senat i podpisać prezydent.

Poniżej najważniejsze zmiany dotyczące zasad wydawania kart parkingowych:

1.  Kartę parkingową, uprawniającą do parkowania na tzw. kopertach, będą mogły otrzymać osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, a jednocześnie z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności będą mogły otrzymać kartę parkingową tylko w przypadku ustalenia przyczyny niepełnosprawności oznaczonej symbolem 04-O (choroby narządu wzroku), 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna).

2. Dla osób do 16 r. ż., które nie mają w orzeczeniu określonego stopnia niepełnosprawności, warunkiem otrzymania karty parkingowej będzie ograniczona możliwość poruszania się.

3. Osoba spełniająca powyższe warunki otrzyma imienną kartę parkingową.

4. Karta parkingowa dla prywatnej osoby będzie wydawana na czas określony, w oparciu o okres ważności orzeczenia o niepełnosprawności, ale nie dłużej niż na 5 lat.


5. Karta będzie wydawana także placówkom, które posiadają samochód do przewozu osób z niepełnosprawnością; w takiej karcie wpisany będzie numer rejestracyjny samochodu, który jest własnością danej placówki.

6. Karta dla placówki wydawana będzie na 3 lata.

7. Organem wydającym kartę parkingową będzie przewodniczący powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności.

8. Karty będą zewidencjonowane w centralnej ewidencji, która będzie częścią Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

9. Zostanie wprowadzona kara w wysokości 2 tys. zł dla osób, które bezprawnie posługują się kartą parkingową. (np. używają karty na osobę zmarłą).

10. Zostanie wprowadzony obowiązek wyznaczania adekwatnej do wielkości parkingu liczby miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością:
- 1 stanowisko – jeżeli liczba wszystkich miejsc wynosi 6–15;
- 2 stanowiska – jeżeli liczba wszystkich miejsc wynosi 16–40;
- 3 stanowiska – jeżeli liczba wszystkich miejsc wynosi 41–100;
- 4% ogólnej liczby stanowisk, jeżeli liczba wszystkich miejsc wynosi więcej niż 100.

11. Nowelizacja ustawy wchodzi w życie 1 lipca 2014 r. z poniższymi wyjątkami:
- przepis o dodatkowej karze w wysokości 2 tys. za nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia;
- przepis dotyczący wyznaczania miejsc parkingowych wchodzi w życie 1 września 2014 r.;
- przepis dotyczący wprowadzenia centralnej ewidencji wchodzi w życie 4 stycznia 2016 r.

12. Obecnie obowiązujące karty parkingowe stracą ważność 30 listopada 2014 r.
**********Życie jest po to aby Je Kochać*********

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 13, 2014, 07:40:21 pm »
OJ, to trzeba mi się nią jeszcze nacieszyć! :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 13, 2014, 07:41:42 pm »
byłam dziś na komisji, spokojnie było
co do karty to nie wiem jak będzie
stopień podejrzałam, że zakreślono umiarkowany, mam nadzieję, że tak zostanie


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 13, 2014, 08:43:29 pm »
Amadku
12. Obecnie obowiązujące karty parkingowe stracą ważność 30 listopada 2014 r.

 >:( Moja miała być ważna prawie do końca 2015. Kurna, nie mam rzeczonego powyżej symbolu >:(
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 13, 2014, 08:45:00 pm »
Ja symbol mam, ale karty nie 8)
lekarz stwierdził, że nogi mam zdrowe i karty nie dał
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 13, 2014, 08:46:30 pm »
a ja mniałam kartem zbezterminowom a a grupe letkom a teraz siem skończyło  :0ulan:
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #99 dnia: Września 06, 2014, 01:11:53 pm »
Chodzę na basen, korzystając z zakupu karnetu rehabilitacyjnego (45 zł/10 wejść). Kupuje ich rocznie 6-8 sztuk. Dziś dopiero pomyślałam o tym, czemu nie korzystać z ulgi i dziś poprosiłam o fakturę. Będę ją mieć i mam nadzieję, że US nie zakwestionuje (mam stopień umiarkowany).

Doczytałam poniżej (u angel) o karcie parkingowej bezterminowej. Ja ją miałam tylko raz na pierwsze dwa lata, bo na tyle pierwszy raz dostałam grupę (przy znacznym). Potem już mi jej nigdy nie dali i uważałam, że jest to ok. bo głupio mi było korzystać z tej karty wcześniej. W końcu, jak pisze Kela, nogi mamy sprawne, a zakupy można nosić na raty, albo w plecaku, albo wózeczku.
Jestem za tym, że na czas leczenia jak najbardziej, ale potem już nie.

A tak swoją drogą, czy te którym się ona należy złożyły już dokumenty ze zdjęciem w PCPR. Listopad tuż tuż
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline eliza

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 253
  • nie mogę się poddać gadowi!
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwca 14, 2016, 07:49:35 pm »
Mirusia, jak możesz to prześlij mi skan tej opinii prawnika, może przyda mi sie do pracy, tylko nie wiem , co nauczycielowi przysługuje.
22.10.2014,biopsja carcinoma ductale invasivum G3,3-,6.11.14 mastectomia,+ węzły pachowe/1z19 zajęty/ACx4 + 12x Taxol/1xtydzien/
08-09.15-dobre wyniki, 2miesięczny czas radości
7.10.15- przerzut do węzłów nadobojcz.5.11.15 - cisplatyna,3/4.2016 radio
od 6.16 cisza, 17.08.18 guz lewa pierś nierakowy

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwca 14, 2016, 08:08:32 pm »
Łojjjjj, ni mom już tego.
Szukałam jakieś pół roku temu dla koleżanki i nie znalazłam.
Wszystko Ci przysługuje tak jak normalnie, tylko z urlopem możesz mieć inaczej, nauczycielka?
A co oznacza to normalnie, też nie będę przypominała, bo ja już od kilku lat nie mam stopnia, więc się nie interesowam tematem i nie wiem czy się przepisy nie zmieniły w tem zakresie.

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwca 14, 2016, 08:20:39 pm »
elizo, nauczycielom:
dodatkowy urlop nie przysługuje
umniejszenie godzin też nie przysługuje
dodatkowa przerwa w pracy tez nie przysługuje
zwalnianie z pracy w celu wizyty u lekarza tez raczej nie przysługuje (trzeba bardzo dobrze udokumentować, że wizyta nie mogla sie odbyć w innych godzinach, czyli lekarz musiałby przyjmować tylko i wyłącznie w godzinach Twojej pracy.)

o resztę pytaj b.angel  :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwca 14, 2016, 10:22:18 pm »
ze zwolnienia z pracy w celu wizyty u lekarza czy badań typu RM, USG korzystałam  :)
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Do czego przydaje się stopień niepełnosprawności
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwca 14, 2016, 10:37:33 pm »
Na zwykłe wizyty u lekarza to tak prawdę mówiąc nie przysługuje, ino  "w celu wykonania badań specjalistycznych, zabiegów leczniczych lub usprawniających, a także w celu uzyskania zaopatrzenia ortopedycznego lub jego naprawy", teoretycznie w sytuacji, gdy czynności te nie mogły być wykonane poza godzinami pracy.

Jak idę do onkologa, który przyjmuje tylko w godzinach mojej pracy, to przynoszę zaświadczenie z poradni o odbytej wizycie i zostaje to uwzględnione (ale prawdę mówiąc tak można przy odrobinie dobrej woli pracodawcy albo... przy jego niewiedzy ;) )

Mam stopień umiarkowany i dostosowanie warunków pracy (wg wskazań lekarza medycyny pracy - miły gość):
jestem zwolniona z dyżurów,
w przypadku zajęć w systemie nielekcyjnym (np. wycieczka) należy mi się przerwa chyba po 5 godzinach nieprzerwanej pracy (tu teoria sobie, a praktyka sobie).
Hm... w tej chwili więcej nie pamiętam.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)