Autor Wątek: betty - nowe odliczanie..  (Przeczytany 253902 razy)

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #1560 dnia: Kwietnia 17, 2020, 11:09:31 pm »
Dzięki kochane😘

A ja z innej beczki.
Nie znalazłam odpowiedniego wątku, więc zapytam tu.
Co to jest okres nieskładkowy w zatrudnieniu? L4? Urlop bezpłatny?
Wiecie, że ja na innych przepisach byłam zatrudniona, w prawie pracy ciemna jestem jak tabaka w rogu..
A potrzebuję tej wiedzy🙏
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #1561 dnia: Kwietnia 17, 2020, 11:35:38 pm »
LP.

OKRESY NIESKŁADKOWE

1.

pobierania wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wypłaconego na podstawie przepisów Kodeksu pracy

2.

pobierania zasiłków z ubezpieczenia społecznego: chorobowego lub opiekuńczego

3.

pobierania świadczenia rehabilitacyjnego

4.

pobierania zasiłku chorobowego i opiekuńczego oraz świadczenia rehabilitacyjnego po ustaniu obowiązku ubezpieczenia

5.

pobierania renty chorobowej po ustaniu zatrudnienia w wymiarze czasu pracy nie niższym niż połowa obowiązującego w danym zawodzie lub po ustaniu obowiązku ubezpieczenia społecznego z innego tytułu

6.

niewykonywania pracy po ustaniu zatrudnienia, jeżeli za te okresy, na podstawie przepisów Kodeksu pracy, zostało wypłacone odszkodowanie

7.

przypadające przed dniem nabycia prawa do emerytury lub renty okresy urlopu wychowawczego, urlopu bezpłatnego udzielonego na podstawie przepisów w sprawie bezpłatnych urlopów dla matek pracujących opiekujących się małymi dziećmi, innych udzielonych w tym celu urlopów bezpłatnych oraz okresy niewykonywania pracy - z powodu opieki nad dzieckiem:

w wieku do lat 4 - w granicach do 3 lat na każde dziecko oraz łącznie - bez względu na liczbę dzieci - do 6 lat

na które ze względu na jego stan fizyczny, psychiczny lub psycho-fizyczny przysługuje zasiłek pielęgnacyjny - dodatkowo w granicach do 3 lat na każde dziecko

8.

przypadające przed dniem nabycia prawa do emerytury lub renty okresy opieki pielęgnacyjnej nad inwalidą wojennym zaliczonym do I grupy inwalidów lub uznanym za całkowicie niezdolnego do pracy oraz do samodzielnej egzystencji, sprawowanej przez członka jego rodziny w wieku powyżej 16 lat, który w okresie sprawowania opieki nie osiągnął przychodu przekraczającego miesięcznie połowę najniższego wynagrodzenia

9.

przypadające przed dniem nabycia prawa do emerytury lub renty okresy niewykonywania pracy, w granicach do 6 lat, spowodowane koniecznością opieki nad innym niż dziecko członkiem rodziny zaliczonym do I grupy inwalidów lub uznanym za całkowicie niezdolnego do pracy oraz do samodzielnej egzystencji albo uznanym za osobę niepełnosprawną w stopniu znacznym, sprawowanej przez członka jego rodziny w wieku powyżej 16 lat, który w okresie sprawowania opieki nie osiągnął przychodu przekraczającego miesięcznie połowę najniższego wynagrodzenia

10.

urlopu bezpłatnego oraz przerw w zatrudnieniu w razie nieudzielenia urlopu bezpłatnego małżonkom pracowników skierowanych do pracy w przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych, w stałych przedstawicielstwach przy Organizacji Narodów Zjednoczonych i w innych misjach specjalnych za granicą, w instytutach, ośrodkach informacji i kultury za granicą

11.

nauki w szkole wyższej na jednym kierunku, pod warunkiem ukończenia tej nauki, w wymiarze określonym w programie studiów

12

studiów doktoranckich i aspirantury naukowej w wymiarze określonym w decyzji o ich utworzeniu

13.

asystenckich studiów przygotowawczych

14

dokształcania zawodowego lekarzy w klinikach akademii medycznych i oddziałach instytutów naukowych w charakterze wolontariusza - w granicach do 1 roku

15.

pobierania zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego

16.

udokumentowanej niezdolności do pracy, za które wypłacone zostały z Funduszu Pracy: zasiłki dla bezrobotnych, zasiłki szkoleniowe lub stypendia

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-okresy-nieskladkowe-a-swiadczenia-emerytalno-rentowe
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #1562 dnia: Kwietnia 18, 2020, 08:19:56 am »
Dzięki Ptaszynko😘
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #1563 dnia: Kwietnia 18, 2020, 06:59:19 pm »
To zasiłki dla bezrobotnych nie wliczają się do składkowych? Jak pracowałam w pośredniaku to inaczej nam mówili, no ale to było bardzo dawno temu
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #1564 dnia: Kwietnia 18, 2020, 08:42:44 pm »
Składkowy okres, to tylko ten, kiedy odprowadzało się składki, nie kiedy było się ubezpieczonym. Wyjątek (niedawno wprowadzony): wliczenie okresu na urlopie macierzyńskim bezpłatnym, jako okres składkowy.

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #1565 dnia: Kwietnia 18, 2020, 10:21:26 pm »
Dana ale ważne jest jakie to składki. To są składki: Okres nieskładkowy to okres, za który nie zostały opłacone składki na ubezpieczenia społeczne.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #1566 dnia: Kwietnia 19, 2020, 08:53:48 am »
Lulu, to jasne.
Ja nie byłam na bezpłatnym macierzyńskim po urodzeniu dzieci. Zaraz po urlopie macierzyńskim tym płatnym (chyba 3 miesiące) i urlopie szłam do pracy. Ale osoby które były na bezpłatnym urlopie macierzyńskim (do 3 lat) kiedyś nie były objęte okresem składkowym, liczonym do emerytury, był to okres tzw. bezskładkowy (jak liczone są studia) i to jakiś czas temu zmienili. Tylko do tego się odniosłam.
Naliczając emeryturę, bierze się pod uwagę okresy składkowe i bezskładkowe (w moim przypadku było to 5 lat studiów).

Na wysokości emerytury, najlepiej wyszły te osoby, które kończyły szkołę zawodową (z praktyk były odprowadzane składki) potem wieczorowo technikum i zaocznie studia. Mają wówczas staż pracy b. długi, a to mocno wpływa na wysokość emerytury. Nie wiem, jak teraz się liczy, ale moi rówieśnicy, przy podobnych zarobkach, podobnym wieku przejścia na emeryturę, ale większym stażu pracy mają 2-3 razy większą emeryturę niż ja.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: betty - nowe odliczanie..
« Odpowiedź #1567 dnia: Kwietnia 19, 2020, 02:45:56 pm »
Dana żeby 2-3 razy większe to chyba mieli jeszcze dodatki za szkodliwość i bardzo wysokie zarobki.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna