Autor Wątek: Peru Boliwia  (Przeczytany 55953 razy)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 21, 2013, 07:39:51 pm »
Zawsze wyjeżdzałam z duszą na ramieniu i obawą .

otototoooo....
I z tego powodu w tym roku zrejterowałam  :(
Jakoś wyjątkowo wyobraźnia mi zapracowała na niekorzyść  :(

Będę po Europie się włóczyć, z przekonaniem, ze tu ze wszystkim sobie poradzę jakby_co...  ::)




poza Europę jeszcze nigdy nie wyjeżdżałam i w sumie się trochę niby boję do siakiejś Azji czy Ameryki Południowej, ale z drugiej strony tak se myślę ... równie dobrze mogło mi się coś stać jak się bujałam sama nocami po Warszawie; zresztą równie dobrze może mi się coś stać jak se siedzę teraz w domku z kawką przy komputrze; także jak będę miała ochotę to tylko finanse będą przeszkodą, ze strachem se jakoś poradzę ;) oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku, na wycieczkę rowerową po Indiach czy samotne spacery nocą po slumsach w Rio to się raczej nie piszę :P

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 21, 2013, 09:55:34 pm »
otóż to aquilo, sama prawda :)



rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 21, 2013, 10:40:15 pm »
Ja się boję, ale to powoduje, że chcę, muszę ten strach pokonać.
Jak byłam młoda to potrafiłam z 2 letnią córką i będąc na dodatek w ciąży jechać stopem. Nie przyszło mi wtedy do głowy, by się czegoś bać. Dziś są już inne czasy. I aby właśnie ze strachu się nie wycofać i nie zrezygnować, to wszem opowiadam o tym swoim wyjeździe. Zresztą jadę z osobistą doktórką, więc chyba jakoś dam radę.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 21, 2013, 11:03:40 pm »
Dano, ależ oczywiście, ze radę dasz :)
Lęk sobie siedzi w naszych głowach (oprócz setek innych zasiedziałych rzeczy ;)) i od nas zależy, czy się mu poddamy, czy zawalczymy próbując myśleć, działać pomimo lęku.
Mi się czasami udaje. Czasami nie :(

Cały rok marzę o dalekich podróżach. Mam w głowie kilka adresów. Cały rok żywię się myślą, że w lato będę tam i tam oraz zobaczę to i to, a co najważniejsze - przeżyję tamto i owamto, a też zmierzę się przede wszystkim ze sobą i ze światem. A do poduszki czytam sobie kolejne tomy książek pani Beaty Pawlikowskiej o jej podróżach...
To moja sól życia :)

I jestem w tym roku wyjątkowo sobą zawiedziona. Że lęk mnie pokonał. Że wybrałam opcję bezpieczną. I... niestety... mało ciekawą... A palny były takie inspirujące...

Dano, jestem bardzo ciekawa Twoich przeżyć w dalekim świecie :)
I liczę na szczegółową relację. Pamiętaj: kajecik i ołówek z plecaczku ;) Bo później trudno przyporządkować zdjęcia i wspomnienia do siebie :)


Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 22, 2013, 09:23:10 am »
wspaniały kierunek, też czekam na zdjęcia, opowieści;
marzy mi się taka wyprawa, ale coby w miarę cywilizowana była, bo też mnóstwa rzeczy się stracham;


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 25, 2013, 08:15:11 pm »
Dana pociesz się -ty juz będziesz po podrózy a ja we wrzesniu ( sama się wkopałam, bo zasugerowałam męzulkowi) - Ekwador i wyspu Galapagos! Juz się boję!  MOzna ,ktora np Amadek wreszcie mi potowarzyszy z męzem? Agawa?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 25, 2013, 09:12:56 pm »
Jesssu, jak bym chciała.... :) :) :)
Amorku, obiecuję, że ostatni rok siedzę w ciągu roku szkolnego na dupie w domu. Tylko mlodego gdzieś na studia przyjmą i fruuu - żadnych ograniczeń.
Pamiętaj o mnie za rok :)

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 25, 2013, 10:23:47 pm »
Amorku, słonko, bardzo_bardzo ogromniaście bym chciała, mężowaty próbował przeforsować tułanie się po Turcji we wrześniu, ale przecie dziecków jeszcze nie zostawię samopas w roku szkolnym, bo do szkoły daleko, jeszcze troszkę trza poczekać i fundusze pozbierać
a tak bym chciała . . .


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 13, 2013, 10:53:11 am »
Dostaliśmy zaproszenie od Jurka Majcherczyka, który jest naszym przewodnikiem po Peru i Boliwii. Wklejam je poniżej:

"Drodzy przyjaciele, podróżnicy
 
Pragne Was osobiscie zaprosic na specjalne wydarzenie kulturalne:
WIECZÓR PERUWIANSKI
Organizowane w ramach obchodów 
90 lecia Ustanowienia Relacji Dyplomatycznych Między Peru a Polską
Organizatorzy: 
Ambasada PERU,
Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwerstetu Warszawskiego
Klub Kultury Saska Kępa
Data:  27 Maja, 2013 o godzinie 18:00
Miejsce: KLUB KULTURY SASKA KEPA
Ul. Brukselska 23. Praga, Warszawa.
 
Program Wieczoru:
•   Powitanie przez Burmistrza Dzielnicy Praga Południe, Pana Tomasza Kucharskiego
•   Powitanie przez Kierownika Klubu Kultury Saska Kępa, Panią Marię Juszczyk
•   Powitanie przez Jego Ekselencję Ambasador Peru Panią Marthę Chavari Dupuy
•   Powitanie przez Dyrektor Instytytu Studiów Regionalnych i Globalnych Wydziału Geografii Uniwerstetu Warszawskiego, Panią Prof.Dr Hab. Mirosławę Czerny
•   Prezentacja Pana Jerzego Majcherczyka- Cudowny Kanion Colca i jego okolice- Arequipa”
•   Prezentacja Pana Marka Lubinskiego – „Ojciec Szeliga i jego Amazonskie Zioła”
•   Prezentacja Pana Jerzego Majcherczyka – „Atrakcje Turystyczne Peru”.
 
PO PREZENTACJI ODBĘDZIE SIĘ  DEGUSTACJA PISCO SOUR- NARODOWEGO NAPOJU PERUWIANSKIEGO, POTRAW PERUWIANSKICH ORAZ PERUWIANSKICH ZIÓŁ MEDYCZNYCH A TAKŻE BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ WYSTAWĘ FOTOGRAFII OSTATNIEJ WYPRAWY – „PRZEZ KANION COLCA DO ZRÓDEŁ AMAZONKI”.
 
Będę zobowiązany jeżeli zechcecie przesłac mailem swoją decyzję do dnia 23 Maja br.
 
Raz jeszcze dziekuje i serdecznie zapraszam.
 
Jurek Majcherczyk"

Wkleiłam mejl. Myślę, że nie jest zamknięta impreza i gdyby którąś to zainteresowało, to podam do niego mejla.
Ja osobiście się zastanawiam. Jest to w poniedziałek po Ciechu.
Ale jakoś w tym roku do Ciecha mnie nie ciągnie. Ale kto wie. Przy moim charakterze, to decyzje podejmuje się w ostatniej chwili.
A gdybym pojechała, to po Ciechu miałabym miejsca wolne miejsca w samochodzie.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 13, 2013, 01:52:33 pm »
Brzmi ciekawie bardzo :)
Dano, może się spotkamy?  ztx

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 13, 2013, 03:53:09 pm »
W Ciechu, czy na imprezie w Warszawie, czy tu i tu. bxu
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 13, 2013, 06:21:26 pm »
Co do Ciecha, ciągle nie wiem. Jeśli mi się uda, to wpadnę tylko na chwilę w ciągu soboty. Natomiast w wawce - z pewnością. Jęli dojedziesz :)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 13, 2013, 07:47:23 pm »
Dana...no to czeka Ciebie wspaniała wycieczka...Napewno dasz radę...Do zobaczenia w Ciechu... :D

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 13, 2013, 10:18:55 pm »
Dana nie ma strachu , inni będą się o ciebie troszczyć! Przecież nie będziesz się wspinac na wysokie szczyty! MOgłabys się bac ,gdybys sama w ciemno jechała! To nam się tylko wydaje ,ze świat jest taki wrogi i obcy! Wcale taki nie jest! A fizycznie , wiem ,ze świetnie dasz radę! Ja tez bardzo się bałam leca c do Chin i na ostatnią wycieczkę na Daleki Wschod. A chyba najbardziej starłam nogi w USA ,kiedy sami sobie wszystko planowaliśmy i łaziliśmy od świtu do późnej nocy! Będzie dobrze!Wez cos do czytania do samolotu!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Peru Boliwia
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 27, 2013, 12:12:40 am »
Dziś zaliczyłam szczepienie na żółtą febrę, jutro tężec i żółtaczka typu A (B mam). Ileż to trzeba się natrudzić, przed wyjazdem w łobce strony  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++