Autor Wątek: dokąd jechać  (Przeczytany 120293 razy)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: dokąd jechać
« Odpowiedź #450 dnia: Maja 06, 2019, 01:18:22 am »
Jeśli Twoja mama ma orzeczoną grupę, to Ty jako opiekunka mamy możesz tu z nią pojechać.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: dokąd jechać
« Odpowiedź #451 dnia: Maja 06, 2019, 07:40:10 am »
Lulu moja mama ma 89 lat prawie nie widzi i pojadę z nią do sanatorium ( ja nie będę miała zabiegów jako opiekunka) do pokoiku 10 m2 gdzie ona będzie zupełnie niesamodzielna.Z kiepskim wyżywieniem może.To dla niej i dla mnie  byłaby kara. Ja potrzebuję sanatorium żeby odpocząć.W Austrii mam pokój 1 osobowy i zabiegi dla mnie.Dla mamy to byłby koszmar  taki wyjazd, dla mnie zresztą też.Ona nawet nie chce ze mną pojechać do Ciechocinka pod tężnie,bo to dla niej ogromny wysiłek.Kiedyś jeździłyśmy tam-teraz już odmawia.To co piszesz jest zupełnie bez sensu.
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: dokąd jechać
« Odpowiedź #452 dnia: Maja 06, 2019, 09:02:07 am »
Piszesz, że ta moja sugestia jest bez sensu, to trochę ocena na wyrost. bo samo Twoje wytłumaczenie, czemu nie wystarczyłoby, bez dodatku "bez sensu". Mojego męża brat też nie był w 100% samodzielny i dlatego mój mąż pojechał z nim. Nie mieli takiego małego pokoju i na wyżywienie też nie narzekali, a było to kilkanaście lat temu. Pisząc to chodziło mi bardziej o Twoją mamę niż o Ciebie, Ty sobie radę dasz, ale nie wiedziałam, że jest aż tak mało samodzielna, tym bardziej, że jak Ciebie nie ma, to opiekunka jest tylko kilka godzin a później i tak Twoja mama jest sama.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: dokąd jechać
« Odpowiedź #453 dnia: Maja 06, 2019, 09:12:26 am »
Lulu opieka nad starszą osobą jest bardzo silnie obciążająca( nie wiem czy to rozumiesz) .Sam wyjazd po to żeby sobie pogorszyć sytuację jest bez sensu.Dlatego uważam, że twoja wypowiedź o mojej sytuacji jest bez sensu.Ja chciałabym wyjechać do sanatorium ( chyba doczytałaś) i tu mam problem.
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: dokąd jechać
« Odpowiedź #454 dnia: Maja 06, 2019, 07:29:03 pm »
Natalio na pół roku przed śmiercią mamy przeprowadziłam się do niej (nie myślałam, że tak szybko jednak to będzie), więc może coś odrobinę wiem.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: dokąd jechać
« Odpowiedź #455 dnia: Maja 06, 2019, 08:09:51 pm »
Mało lulu ,ja mam mamę pod opieką 8 rok.Po prostu jak chcesz komuś odpowiadać na posty ,to czytaj o czym dana osoba pisze.Wtedy nie będzie problemu.
Natalia