Autor Wątek: Pieczona papryka  (Przeczytany 2671 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Pieczona papryka
« dnia: Listopada 12, 2013, 04:29:58 pm »
Produkuję dziś takową papryczkę. Porcja do słoika  i porcja do użytku na dziś. Na obiadek mam kaszę z kawałkami owej  papryki, suszonymi pomidorami, serem kozim,czosnkiem, ziołami oliwą . Niby nic, a niebo w gębie! Taka papryka świetna jest tez do kanapek z razowego pieczywa. Robię grzanki  na to pesto czerwone lub zielone potem kawałek koziego sera , papryka , pomidor i rukola oblana sosem jogurtowym z curry i ziołami! Mniam, mniam
Pieczona papryka
Składniki:
 1 kg dojrzałej mięsistej papryki
 3 ząbki czosnku
 sok z 1 cytryny
świeżo zmielony pieprz
 sól
 oliwa z oliwek EV

Wykonanie:
 Paprykę myjemy, wycinamy z niej gniazdka i usuwamy nasionka.
 Piekarnik nagrzewamy do  200 stopni, blaszki wykładamy papierem do pieczenia i stawiamy na niej papryki wycięciami po gniazdkach do dołu. Wkładamy do piekarnika i pieczemy około 40 minut, do momentu aż papryki lekko ściemnieją. Wtedy wyjmujemy je z piekarnika i takie gorące wkładamy do torebki foliowej, którą szczelnie zamykamy.
 Gdy papryki lekko przestygną, kroimy je na pół lub na 3 części i zdejmujemy z nich skórkę. Uwaga, bo mogą być gorące  w środku !
 W moździerzu ucieramy czosnek z solą, dodajemy pieprz, sok z cytryny i oliwę. Tak przygotowanym sosem polewamy paprykę.
( i takową można wsadzać do sloikow)
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2013, 04:34:28 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Pieczona papryka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 12, 2013, 06:00:46 pm »
zdaje mi się, że anioł kajsik pisał o takiej ???


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Pieczona papryka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 12, 2013, 06:32:31 pm »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Pieczona papryka
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 12, 2013, 08:30:52 pm »
Rzeczywiscie ,bardzo podobny przepis ,tylko ja zalewam oliwą i nie pasteryzuję, bo jest do spożycia w ciągu kilku dni!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat