Autor Wątek: Nauczycielskie boje  (Przeczytany 109708 razy)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #285 dnia: Września 23, 2016, 07:23:14 pm »
Są dni, kiedy nienawidzę tej roboty ::) Dziś jest taki dzień >:(
Dzieciaki jak dzieciaki, mogą być ;), ale niektórzy rodzice... wrrrr >:(

"Wszystkie dzieci są nasze! Ale nie moje! Podpisano: impotent" - taki wpisik z lat '80 z Wprostka... BTW
No tak... Rodzice... (gdyby nie oni, ech..)
Współczywam :-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #286 dnia: Grudnia 03, 2016, 10:10:24 pm »
Przeczytałam właśnie m.in. projekt nowej podstawy programowej   ???  :-\  z mojego przedmiotu, a w tym proponowany kanon lektur i wyglądam po tym czytaniu tak:  :o
Rozwój czytelnictwa z pewnością nie jest celem tej reformy ::)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #287 dnia: Grudnia 04, 2016, 08:03:03 am »
Rozwój czytelnictwa z pewnością nie jest celem tej reformy ::)

A CO jest?
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #288 dnia: Grudnia 04, 2016, 08:08:53 am »
A po co kościołowi inteligentny oczytany naród??? Ci nie są zbyt chętni do dawania na tacę ::(( ::((
Natalia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #289 dnia: Grudnia 04, 2016, 08:39:19 am »
A po co kościołowi inteligentny oczytany naród??? Ci nie są zbyt chętni do dawania na tacę ::(( ::((

hmmm...poczułam się obrażona... :-\
- jestem cząstką narodu,
- czytam (i to nawet sporo i ze zrozumieniem)
- mam kościół, w którym daję na tacę. Z własnej woli.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #290 dnia: Grudnia 04, 2016, 09:46:49 am »
Ancia nie powinnaś czuć się obrażona tym co pisze Natalia, chyba, że nie widzisz co się dzieje naokoło.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #291 dnia: Grudnia 04, 2016, 09:47:09 am »
żyjemy w zwariowanym momencie historii w zwariowanym kraju

jest tak, że stajemy się państwem wyznaniowym
myślę, że to bardzo źle dla wszystkich - dla wierzących i dla ateistów, ale i dla osób wyznających inną wiarę, niż katolicka

wydaje mi się, że każda osoba, która to widzi i rozumie tragedię tego procesu - powinna jakoś, na miarę swoich możliwości - temu protestować

jeśli protestem jest nie chodzenie do kościoła - to jest to dobre
bez względu na to, czy jest się katolikiem, czy nie

tylko wyrażanie swojego sprzeciwu może spowodować, że nasza obecna władza się zatrzyma w niezwykle szkodliwym działaniu

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #292 dnia: Grudnia 04, 2016, 10:11:54 am »
Rozwój czytelnictwa z pewnością nie jest celem tej reformy ::)

A CO jest?

Głównie dostosowanie tytułów do wieku uczniów, Anciu.

Na przykład w IV - Tajemniczy ogród. Dla oczytanych może, dla przeciętnego 9-10-latka trudne do czytania i do omówienia. A jednocześnie Kajko i Kokosz (jedna konkretna księga) jako lektura obowiązkowa :o A na przykład w większości lubianego Pinokia, którego można przewałkować na różne strony (i edukacyjne, i wychowawcze) brak.

W klasie V (10-11 lat) np. Chłopcy z Placu Broni (dla mnie bardzo wzruszająca, dla dzieci nudy - zdarzało mi się omawiać, to wiem, nie te czasy, nie te realia), Katarynka, Kamizelka (sama miałam w klasie V chyba, lecz sens pojęłam znacznie, znacznie później, pewnie w liceum dopiero) czy Sposób na Alcybiadesa ( pod koniec VI próbuję omawiać, idzie zwykle jak po grudzie, książka o ósmoklasistach - dlaczego w V nie w VIII?).

A już w VI (11-12-latki) to kompletnie nie ma nic ciekawego - w obowiązkowych "dziecięca" Felix, Net i Nika, a obok... Czechow: Kameleon i Śmierć urzędnika ::((, Hobbit ("proszę pani, to nudne jest, oni tylko idą i idą") , W pustyni i w puszczy. Nie wiem, czy na uzupełniające starczy mi czasu (tam zresztą też szału nie ma).

O starszych się nie wypowiadam, bo nie uczyłam, więc nie znam ich możliwości i wrażliwości.

Aaaa, jeszcze słyszałam, że ponoć na historii w klasie IV (słownie: czwartej) dzieci się mają uczyć o... Pileckim ???


Edit: a tak mi przyszło do głowy: czemu nie ma w kanonie "O dwóch takich..."? ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2016, 10:15:44 am wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #293 dnia: Grudnia 04, 2016, 10:50:58 am »
Zerknęłam jednak dalej.
Szymborska dopiero w VIII klasie.
I tamże , obok Pana Tadeusza, Syzyfowych prac, Kamieni na szaniec, Igrzysk śmierci czy Dzieciństwa w pasiakach... Nela Mała Reporterka (to chyba coś dla maluchów?) >:D Może to chochlik drukarski zamienił Nelę z Czechowem z VI ;)

 
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #294 dnia: Grudnia 04, 2016, 11:00:47 am »
no no własnie Wróbel wypowiadał się o dobrej zmianie w lekturach ,
mam kulezankę polonistkę uczy w podstawówce jak i gimnazjum i pieje jakie to dobre zmiany nadchodzą dla oświaty  ??? ::((,
ale mam tyz koleżankę uczącą w liceum i klnie jak szewc co ją czeka /pewnie do końca nie wie ale cuś tam/,
Toruń się bawi ale podzielony wyczytałam ;D
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #295 dnia: Grudnia 04, 2016, 11:31:09 am »

jeśli protestem jest nie chodzenie do kościoła - to jest to dobre
bez względu na to, czy jest się katolikiem, czy nie


Zdecydowanie się nie zgadzam  >:( jestem przeciwna temu, co wyprawia rząd z prezydentem na czele, popieram protesty i uzewnętrznianie swego głosu, jednak są granice. I tak jak w komunie (kiedy kościół był bliżej ludzi) tak i teraz nie pozwolę sobie odebrać niedzielnej mszy św, bo bym siebie skrzywdziła, a księża cóż, są różni i nie wkładam ich do jednego worka, co do instytucji kościoła, wierzę, że będzie się reformować (nadzieja w papieżu Franciszku)
Anciu też daję dobrowolnie na tacę
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #297 dnia: Grudnia 04, 2016, 12:48:18 pm »
Hamaczku, co do dwóch takich...lepiej nie kracz.
Aby lepiej pomagać juniorowi czytam jego lektury. Akurat Pinokia nie znosił (tym bardziej, że akurat mamy tłumaczenie, w którym się mnóstwo słów typy: wziąwszy, podszedłwszy (nawet nie wiem czy tak to się pisze), ujrzawszy, powiedziawszy, etc.). Za to Kapi jednym tchem pochłonął Chłopców z Placu Broni.
Moja siostra jest polonistką. To w czym sie z nią zgadzam to konieczność dopasowania lektur do epoki czy okresu historycznego, który poznają uczniowie (omawiając książki po II wojnie światowej dzieci kojarzą po serialu Czas honoru, a nie powstania warszawskiego).
Myślę, że najważniejsze, aby dziecko chciało samo z siebie czytać. Wówczas przebrnie przez lektury (choć fajni by było, gdyby to robiło z ochotą). A światopogląd wyrobi sobie obserwując świat, rodziców.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #298 dnia: Grudnia 04, 2016, 12:59:39 pm »

jeśli protestem jest nie chodzenie do kościoła - to jest to dobre
bez względu na to, czy jest się katolikiem, czy nie


Zdecydowanie się nie zgadzam  >:( jestem przeciwna temu, co wyprawia rząd z prezydentem na czele, popieram protesty i uzewnętrznianie swego głosu, jednak są granice. I tak jak w komunie (kiedy kościół był bliżej ludzi) tak i teraz nie pozwolę sobie odebrać niedzielnej mszy św, bo bym siebie skrzywdziła, a księża cóż, są różni i nie wkładam ich do jednego worka, co do instytucji kościoła, wierzę, że będzie się reformować (nadzieja w papieżu Franciszku)
Anciu też daję dobrowolnie na tacę
Najwyższy czas skończyć z polityką w kościele.Powinni płacić jak wszyscy podatek i żyć jak jego wierni.Klechy żyją ponad stan,bawią się,mają naród i wiernych w nosie.Pisałam już kiedyś ,że spotkałam "księdza" ,który rzucił sutanne przed ostatnimi święceniami.Spytałam go dlaczego nauka u nich tak długo trwa,czego się tak długo uczą? Odpowiedział dosłownie: uczymy się tam przede wszystkim ,jak od głupiego narodu wyciągnąć pieniądze!!!!
Natalia

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #299 dnia: Grudnia 04, 2016, 01:38:56 pm »
w klasie VIII "Pan Tadeusz" w całości ::(( za wcześnie
w ogóle to jest lista lektur z czasów naszej podstawówki :( czyli cofamy się

a podstawa programowa do mojej szkoły wciąż taka, jak w szkołach ogólnodostępnych :( i jak mam te moje dzieciaki uczyć, jak napisać recenzję, felieton...albo o imiesłowach czy częściach zdania, kiedy mają problemy z odróżnieniem rzeczownika od czasownika ( z racji swojej niepełnosprawności)
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen