Autor Wątek: Nauczycielskie boje  (Przeczytany 108514 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #360 dnia: Września 13, 2018, 12:54:10 pm »
No nie wszëdzie w mojej byłej szkole grono w 100% głosowało przeciw mimo ,że dyrekcja chciała inny werdykt
Natalia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #361 dnia: Września 13, 2018, 08:12:25 pm »
Sto lat temu :P to i ja przez 15 lat pracowałam w takiej placówce, gdzie nie trzeba było inaczej niż dyrektor, bo dyrektor był po naszej stronie. Tutaj, choć mięło, kolejnych 15, nie mogę przywyknąć do tego, co się dzieje >:(
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #362 dnia: Września 14, 2018, 05:54:49 am »
Sto lat temu :P to i ja przez 15 lat pracowałam w takiej placówce, gdzie nie trzeba było inaczej niż dyrektor, bo dyrektor był po naszej stronie. Tutaj, choć mięło, kolejnych 15, nie mogę przywyknąć do tego, co się dzieje >:(
hamaczku ja pisze o głosowaniu ,które odbyło się w tym tygodniu.Duch bojowy w moim byłym  gronie pozostał.Kiedyś przed chyba  właśnie 15 lat ,moja rada pedagogiczna usunęła dyrektorkę ,która wygrała konkurs.Ewenement prawie na skale Polski!!!!Ja wtedy jako szefowa związków zawodowych solidnie się do tego przyczyniłam ztx ztx ztx
Natalia

Offline Diana89

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #363 dnia: Września 16, 2018, 03:10:57 pm »
No w sumie to pierwsze slysze o takim ewenemencie :D

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #364 dnia: Kwietnia 07, 2019, 08:18:22 pm »
Może nauczycielki mnie przeklną, ale należę do osób nie popierających tej formy strajku. Żal mi dzieciaków, rodziców.
Mamusia była nauczycielką i jestem na 100 % pewna, że nie przystąpiłaby do tej formy strajku. Podobnie myśli moja koleżanka (amazonka) o której nie raz pisałam. Kocha swój zawód i nie może doczekać się końca wakacji. Ma 55 lat i mówi, że będzie pracować póki jej nie wyrzucą, a strajkować może w sobotę i niedzielę - każda forma, byle by nie kosztem dzieci.
Jestem teraz u dzieci. Na jutro zostanę. Niestety mam terminy na ten tydzień i nie mogę dłużej być. Trójka dzieci będzie sama. Synowa pracuje w aptece, dyżury są ustalane wcześniej i nie ma mowy o zamknięciu apteki (przecież nie sama ma dzieci. Jest grafik urlop, a jak któraś zachoruje inne zapierdzielają za dwie. Syn też nie może wziąć wolnego, choćby mu się to marzyło (dla dzieci poniżej 8 roku życia ponoć jakiś zasiłek). Z dnia na dzień szukać opiekunki, gdzie?

Myślę, że tysiącom rodzin strajk nieźle da popalić. Cieszą się tylko dzieci, że nie pójdą do szkoły. A co z programem. Da się go potem (znaczy kiedy, skoro strajk bezterminowy).

Nie sądźcie, że jestem przeciwna godziwej płacy dla nauczycieli. Powinna być powyżej średniej zdecydowanie, by wreszcie następowała selekcja pozytywna do zawodu, czyli ukochanie dzieci, swojej pracy, merytoryczne przygotowanie za godziwą płacę. Co do wykruszenia się części nauczycieli, przy wzroście pensum (nie wiem, czy do 22, czy 24 godzin) nie mam nic przeciwko. Powinni zostać za godziwe pieniądze dobrzy nauczyciele. Myślę, że każdy ze swojej edukacji pamięta nauczycieli, którzy nigdy nie powinni trafić do tego zawodu.

W Niemczech, przy uporządkowanym szkolnictwie, nauczyciele są od 7:45 do 14:30, przy czym nie wiem ile godzin przy tablicy, a ile przygotowują się, sprawdzają prace. Wieczorne spotkania z rodzicami może dodatkowo płatne, tego nie wiem.

A dzieciom, których czeka egzamin (lub nie) bardzo współczuję
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #365 dnia: Kwietnia 07, 2019, 08:46:39 pm »
Dana a może mi powiesz dlaczego księża nie pracują za Bóg zapłać,tylko zbijają kasę,katecheci dostali podwyżki ( mianowanie bez przygotowania pedagogicznego), w szpitalach biorą pensje wyższe  od lekarzy? Przecież nie mają rodzin na utrzymaniu a ich zawód jest powołaniem.To może by rodzice zaczęli za nauczycieli strajkować? O strajku wiadomo od dawna i są możliwości organizowania opieki dla dzieci.Widać ,że z tym zawodem nie masz wiele wspólnego i patrzysz tylko na czubek swojego nosa.
Natalia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1957
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #366 dnia: Kwietnia 07, 2019, 09:05:13 pm »
Ten... ja tam kciuki 'czymam' za ten strajk - nie dajta siem! (znowu ;p)

HYH! I nawet se pomyślałem, że jakby co, to opiekę nad dzieciami_temi to nawet i ja bym mógł, jakby co... - bo mocne papiery na to mam ...
Ale pomijając kwestię juniora to p. Broniarz w TiVi już rano powiedział, że niestety trzeba mieć jeszcze do tego STOSUNEK.

Niestety: stosunek pracy, coby vogle się dzieckami temi zaopiekować.
I runął świat...  xhc
;)

Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #367 dnia: Kwietnia 07, 2019, 09:11:35 pm »
Dana w normalnym kraju byłoby inaczej. Z tą ekipą rządową inaczej się nie da. Jak widzisz, krowy i świnie są ważniejsze, niż nauczyciele, niż dzieci. Masz jeszcze wątpliwości?
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #368 dnia: Kwietnia 07, 2019, 09:39:45 pm »
Natalko, co Ty piszesz. Ja czubek nosa. U nas tylko jedno dziecko 7 letnie. Starszaki (9 i 11 lat) już nie raz zostawali sami. Miałam mamusię nauczycielką i mam wiele koleżanek, które aktualnie pracują. I jak najbardziej, zgadzam się z tym, by nauczyciel zarabiał więcej. Jest to z pewnością problem złożony.
Można kraj sparaliżować. Lekarze, pielęgniarki, urzędnicy, nauczyciele, pracownicy MPK, wywóz śmieci itd. mający dzieci poniżej 8 lat pójdą na zasiłek do 60 dni (strajk bezterminowy, więc może zabraknąć). A program będzie realizowany we wakacje.
Oczywiście, że mnie oburza, że pani premier od niczego ma ponoć 24000 zł (dane z internetu) jest gorszące, nie wspominając już o asystentkach prezesa NBP.
Co do katechetów, w państwie świeckim, powinno to być finansowane z kasy kościelnej. Mało analizuję ten temat i oczywiście nie zgadzam się z tym, by katecheci mieli więcej i by byli bez przygotowania pedagogicznego.

Wypowiedziałam się tylko na temat formy strajku, który uderza w dzieci (no ta bene zadowolone ze strajku)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #369 dnia: Kwietnia 07, 2019, 09:40:14 pm »
Co do nauczycieli w Austrii ( w Niemczech jest podobnie) to wynagrodzenie pozwala godnie żyć i to bardzo.Pensum godzin przy tablicy jest podobnie jak u nas .Nie słyszałam że muszą poza tym być w szkole.Zostaja dłużej jak mają do sprawdzenia pracę itd.Ten zawód ma prestiż i tyle przywilejów ,że polski nauczycieli nawet o tym nie może pomyśleć.Moja koleżanka jest nauczycielką tam
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #370 dnia: Kwietnia 07, 2019, 09:41:57 pm »
Inżynierom też. Ja w Polsce zarabiałam 1/4 tego, co bym zarobiła w Niemczech.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #371 dnia: Kwietnia 07, 2019, 09:44:26 pm »
Dana a co by dał strajk we wakacje? Nie przesadzaj z tym cierpieniem dzieci.Bardziej tracą na tej reformie Zalewskiej.Niestety łamistrajki znajdą się w każdym zawodzie!!!
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #372 dnia: Kwietnia 07, 2019, 09:47:48 pm »
Pisałam, że dzieciaki się cieszą, przynajmniej u nas
A co do reform i programów - katastrofa, na ile się orientuję, po rozmowach z koleżankami nauczycielkami
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #373 dnia: Kwietnia 07, 2019, 09:53:33 pm »
każda forma strajku w kogoś uderzy a z kurduplem z drabiny nie można inaczej, on tylko dba o wyborców wśród nierobów i patologii /nie chcę nikogo obrazić bo w tej grupie są też normalni ludzie/
rozdawnictwo 500+ dla każdego od lat, ciężkie pieniądze dla kościoła, dla "wielebnego grzyba"  na wszystko inne jest kasa, na poprawę warunków leczenia i życia /ceny przez 3 lata poszły o 60%/  nie ma a dziura budżetowa rośnie mimo iż "było tyle wpływu z vat-u"
widziałam filmik z urodzin "wielebnego grzyba" rząd podskakiwał, śpiewał i klaskał jak dzieci w przedszkolu, żenada...
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #374 dnia: Kwietnia 07, 2019, 09:58:10 pm »
Dana ja porównuje wynagrodzenie nauczyciela w Austrii do innych zawodów też w Austrii.Powiedz mi w jaki sposób nauczyciele mają zawalczyć również z deformą Zalewskiej?
Natalia