Autor Wątek: Nauczycielskie boje  (Przeczytany 109732 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #390 dnia: Kwietnia 08, 2019, 10:52:35 am »
bo to Twoje subiektywne zdanie a nie nasze.

Pisałam w swoim imieniu, a nie nas wszystkich. Miałam taką potrzebę. Pomyliłam się i muszę zweryfikować swoje podejście do forum. Piszemy, co uznają za słuszne wszyscy, a nie to, co nam w duszy gra. Szkoda, bo wydawało mi się, że wśród przyjaciół, nie trzeba się krygować na kogoś innego
Dana nie strzelaj focha!!! Nie o to chodzi,żeby przy każdej wypowiedzi przytakiwać.Wszyscy mają prawo do własnego zdania a najbardziej Ci co z tym zawodem są związani.Do tego wszyscy łamistrajki z chęcią przytulą wywalczoną ( mam nadzieję) podwyżkę wynagrodzenia.Jednak będą w tej lepszej sytuacji ,że w czasie strajku nie stracą żadnych pieniędzy.Takie dyrdymały ,że dla dobra dzieci itp są tylko wymówką.Deforma oświaty bardziej zaszkodzi ,niż parę dni strajku!!!
Natalia

Offline Basia75

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1861
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #391 dnia: Kwietnia 08, 2019, 11:04:16 am »
Całym sercem jestem za nauczycielami.
Syn ma dodatkowe dwa dni wolne,żadna tragedia.
Szczęścia nie można kupić.Ale można je sobie urodzić.:)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #392 dnia: Kwietnia 08, 2019, 11:35:43 am »
Natalko focha nie strzelam, choć nie ukrywam, że mi przykro, nie mogąc swobodnie pisać tego, co czuję.
Koleżanka (matematyczka, amazonka) o której częściej pisałam niż o mamusi, od początku opowiadała się przeciw strajkowi i to o niej pisałam, że może strajkować (manifestować) w sobotę lub niedzielę. Czy takie osoby są łamistrajkami? Czy nie mają prawa do swojego zdania?
Dodam, że szanuję osoby, które zdecydowały się strajkować, jak i te które odmówiły przystąpienia do niego.

A tak swoją drogą: pierwszy raz w życiu dostanę 13-nastkę i wcale mnie to nie cieszy. Nie wiem, czy za rok, czy za pięć obudzimy się w "czarnej dupie" i na drodze zmierzającej do sytuacji, jaka była w Grecji. Ciekawe o ile zmniejszą emerytury, komu dołożą podatki. Można od wszystkiego, co się posiada, tzw. podatek kastracyjny. Właściciele domów po kilka tysięcy rocznie, mieszkań po kilkaset. Służba zdrowia ma już obciętą kasę, doświadczają tego Ci, którzy aktualnie się leczą.
Rządzący sobie i swoim sługą nie odbiorą i nie dadzą się skrzywdzić, tworząc różne fikcyjne stanowiska, by okazać wdzięczność za służalczość  >:(

A co do reformy, raczej deformy zgadzam się w 100 %. Tylko to nauczyciele wzięli na klatę i wykonują polecenia, nie przeciwstawiając się zdecydowanie.

Nauczycielom życzę powodzenia i wygrania z rządem, jednak z małą uwagą: nie powinno być miejsca w zawodzie dla kogoś, kto nie nadaje się do tego bardzo trudnego zawodu i przynośi tylko szkodę.

Hamaczku, takie numery z zabraniem dzieci ze szkoły na wyjazd to tylko u nas. W wielu krajach byłaby to podstawa do ukarania rodziców.

Basiu, Ty pracujesz w domu, więc łatwiej ogarniesz temat pozostania synka w domu.

Jeszcze jedno mi się nasuwa. Może podobnie jak muzyk Joszko (zapomniałam nazwiska) z żoną, którzy sami uczą dzieci w domu, inni rodzice zdecydują się na ten krok. Ubędzie dzieci w szkołach, zostanie mniej nauczycieli, a Ci co zostaną będą zarabiać podwójnie.

Wszelka urawniłowka kojarzy mi się z komuną, płaca za solidna za solidna pacę. I wiem, że jest sporo nauczycieli, którzy na to zasługują
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #393 dnia: Kwietnia 08, 2019, 11:46:31 am »
Strajk, który nikomu nic nie utrudnia?  :o >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #394 dnia: Kwietnia 08, 2019, 11:52:54 am »
Dana skoro napisałaś to co myślisz ,to nie dziw się ,że inni też wyrazili swoje zdania.Co do strajku w soboty i w niedzielę ,to przy obecnym rządzie ( a raczej nierządzie) to wręcz śmieszne.Spytaj koleżanki ,czy jak nauczyciele strajkujący wywalczą podwyżki ,to czy ona ich nie przyjmie??? Jest zasada ,że wszyscy nauczyciele powinni w 100% przystąpić do strajku w imię solidarności zawodowej.Jak moja koleżanka nauczycielka stwierdziła,że przez łamistrajków strajk może być mało skuteczny i przeciągnąć się o wiele dłużej.Gdyby cała Polska ruszyła do protesto1w ,to może tę mafię pisowską udałoby się pogonić.
13+ Dana zapisana jest w ustawie tylko na ten rok-jako kiełbasa wyborcza.Na takiej samej zasadzie wygrał Orban-dał tylko 1 raz!!!
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #395 dnia: Kwietnia 08, 2019, 12:39:44 pm »
Natalko, nie dziwię się, że ktoś wyraża swoje zdanie. Każdy ma prawo pisać, co czuje. Po to jest forum. Mnie było zwyczajnie przykro po wpisie Paraboli. Piszemy o różnych, nieznanych nam osobach, nie związanych z amazonkami.
A jednak wysłuchujemy. Okazujemy empatię. To dlaczego ja nie mogę pisać o mamusi, bo jest to męczące, nudne. Można nie czytać i pomijać moje wpisy (to rada dla Paraboli)

A propo koleżanki, o której często piszę. Nie narzeka na zarobki, a na reformę i owszem. Dlatego wiele czasu poświęca dzieciakom. Doucza słabsze, a lepsze przygotowuje do olimpiad. W życiu nie dała godziny korepetycji, robi to w szkole za darmo. Drugiej takiej nie spotkałam. Do tego uwielbia swoją pracę ( ::(() to już rzadkość i nie ogląda się na innych, robi swoje. Nawet nie wiem, czy do jakichś związków należy. Nie rozmawiałyśmy o tym.


Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #396 dnia: Kwietnia 08, 2019, 01:19:06 pm »
Może ma " zasobnego" męża? Jak ma się dzieci rodzinę ,to sama praca dla idei nie wystarcza.Trzeba mieć co do garnka włożyć.Dziwię się,że nie strajkuje z powodu DEFORMY.
Natalia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #397 dnia: Kwietnia 08, 2019, 02:43:25 pm »
Siem wetnem w dyskurs, a co ;p

- strajk słuszny (jakby co);
- podwyżka aż sama się prosi - to ofifiste (a za prosię już_tuż_tuż_niebawem stówka ;) );
- ALE! Też jestem przeciw teorii 'równych żołądków', i nauczycieli trzeba oceniać/rozliczać ale..;
- ocena powinna przebiegać wewnątrz - na Radzie Pedagogicznej powinno być: "sorry kolego/koleżanko ale ze względu na 'nietrzymanie standardów' proszę sobie szukać innej pracy. I kropka. NIE MOGĄ nauczyciela z efektów rozliczać RODZICE, NIE MOGĄ! (Jak to?? Marysia/Krzysio ma PAŁĘ! To skandal! Długo tu już nie ponauczasz, ja to Ci załatwię!... = wiadomo o co lotto);
- negatywna selekcja doprowadziła do tego, że nauczyciele są - nie bójmy się - RÓŻNI;
- kiedy nie ma ŻADNEJ motywacji a obok awansują i są premiowani nieudacznicy, "plecaki", kumotrzy Nadszyszkownika, to... ;

...
- w bólach i znoju, od podstaw stworzono (głównie siłą samorządów) GIMNAZJA;
- "jak dla mnie BOMBA!" (w znaczeniu SUPERRR!);
- były na początku kłopoty rozdymywane przez media dla których było to paliwo do łatania sensacyjkami...;
- przez te kilkanaście lat POLSKA w rankingach "szkolnych" przeskoczyła do czołówki (sic!);
- ale pewnego dnia pewien starszy pan powspominał i powiedział: ZLIKWIDOWAĆ MI TO! MA BYĆ JAK BYŁO! "I spuścił psy wojny" - no i sruuuuu - poooszłłooo... ;
- dlaczemu po gimnazjach powieka mi drga strzepując rzęsistą łzę? Już tłumaczę:
Proszę sobie przypomnieć swoją ...tak od 6tej ale zwłaszcza 7mą i 8mą klasę w podstawówce - już? Czujecie?;
- "Oddzzzział klasowy" w liczbie 32 (słownie: trzydzieści dwoje uczniów) na DRUGIEJ zmianie i w tym: łobuziaki, którzy na przerwie idą 'za szkołę' szybko zajarać, jabola przed matematyką  rozpić i wracając komuś jeszcze mordę obić - i ambitne "kujony" których trzeba przygotować do egzamów do technikum albo NIE DAJ PANIE nawet do LO i to do klasy o profilu mat-fiz! = i rozjeżdża się nauczycielowi świat, nie tak? ;) ;
- gimnazja były "gorsze" i "lepsze" (zero pejoratywności) - jedni szli do takich coby ino 'obowiązek szkolny' inni do takich po których z palcem w ..nosie dostawało się do najlepszych LO;
- gimnazja po prostu BYŁY! Nowe, nowoczesne, blisko, wszędzie, swoje - i świat był bliżej;

- i tu kolejna sprawa [tak, wiem :D ] oceny rankingowe nauczycieli/szkół przez pryzmat LAUREATÓW olimpiad, konkursów itp. - to też doprowadzało do chorych działań i maxwypaczeń: szkoła była w zestawieniu, owszem, na TOPie ...ale wszystkie siły szły w kilku "przyszłych laureatów" ...reszta dłubała w nosie nad zadanymi czytankami = też źle ;p ;

OKOK - już!
[na razie - bo wicie_rozumicie - ja tak mogę do pojutrza.. ;) ]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #398 dnia: Kwietnia 08, 2019, 02:52:25 pm »
Natalko nie jest zamożna i nie ma bogatego męża. Mieszka skromnie w bloku. Dwie córki; jedna po medycynie (teraz jest na rezydenturze i też z rezydentami nie strajkowała) druga po weterynarii.
Nie pisałam o niej, by ją stawiać za wzór, ale dlatego, że jej podejście mnie się podoba. Przed chwilą rozmawiałam z nią. W dużej szkole są 3, które nie strajkują. Siedzą z dziećmi, które mimo strajku są przyprowadzone do szkoły, w świetlicy. Ale mówiła mi, że na ulicy, gdy spotyka swoich uczniów, nie wie gdzie się schować ze wstydu. Co do programu, by zdążyć go przerobić do końca roku, to tragedia. I tak pędzą jak szaleni, nie utrwalając ćwiczeniami, które słabszym uczniom są niezbędne. Wynik widać na maturach z matmy   :(
Ale cóż są spawy ważne i ważniejsze  :(

Zgadzam się z każdym zdaniem Pilota  :oklaski:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2019, 02:54:27 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #399 dnia: Kwietnia 08, 2019, 03:17:45 pm »
Raczej powinna się wstydzić swoich koleżanek,bo strajkujący,walczący( i tracący pieniądze ,zresztą spore 1/21 pensji za każdy dzień strajku+ utrata nadgodzin itd) walczą również dla niej.Ona skasuje na koniec miesiąca 100% wynagrodzenia  i może podwyższenie pensji.Znałam takie panie ,podczas okresu ,gdy jeszcze pracowałam w szkole,które najgłośniej krzyczały WYWALCZYLIŚMY,chociaż były ŁAMISTRAJKAMI!!!
Natalia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #400 dnia: Kwietnia 08, 2019, 04:11:42 pm »
Raczej powinna się wstydzić swoich koleżanek,bo strajkujący,walczący( i tracący pieniądze ,zresztą spore 1/21 pensji za każdy dzień strajku+ utrata nadgodzin itd) walczą również dla niej.[...]


"Wszystko już było, zostało dokładnie opisane - ale komu dziś chce się to czytać?" :D
lub jak kto woli:
"Jest taka sytuacja...":

Powiedzmy wrzesień 1980, huta.

- Jędrek zostaniesz ŁAMISTRAJKIEM!
- Poj... Cię?
- Partyjni zwiali, a wiesz co znaczy wygaszenie pieców, a kto się od Ciebie na tym lepiej zna?
- Zaj... mnie na ulicy nim do domu dotrę. Mieszkanie mi spalą!
- Dobrze będzie, przemyślane jest. Przy Tobie, patrz: Franek, Mietek, Zenek i Piotr - dobrać po trzech zaufanych i wiecie co robić?
- Jasne!
- Tak trzeba Jędrzeju, tak trzeba - sam wiesz, że tak trzeba. I tak byś tu został. Kto ma zostać z Tobą?
- A ciul! Jak kto? Te smarkate czeladniki
- I fajnie. Bo przeli, że bez majstra nigdzie nie pójdą. Załatwione masz!


= łamistrajki czasem ocalają strajk?
"wyznaczony wentyl bezpieczeństwa" np. siedzący z dziećmi? ;)



+ jw? ;)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #401 dnia: Kwietnia 08, 2019, 05:21:55 pm »
Pil
(do powyżej i jeszcze powyżej  ;) )
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #402 dnia: Kwietnia 08, 2019, 05:22:26 pm »
Natalko, nie dopuszczasz, by ktoś miał odmienne zdanie? Nie robi tego by popierać rząd, a po prostu, tak podchodzi do swojej pracy. Ja szanuję jej wybór, jak i tych co strajkują
A PIS już wszystko (a nawet więcej) rozdał i co jak nie ustąpi? Będą do wyborów jesiennych strajkować ;)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #403 dnia: Kwietnia 08, 2019, 06:15:40 pm »
Halo!
Ej!


https://www.youtube.com/watch?v=lqbFWLKjlP4


...i w deseń ten?  pewni? ;)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #404 dnia: Kwietnia 08, 2019, 06:27:27 pm »
W mojej byłej szkole gdzie pracuje ok 90 nauczycieli jest tylko 3 łamistrajków.
Natalia