Autor Wątek: Nauczycielskie boje  (Przeczytany 109596 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #420 dnia: Kwietnia 10, 2019, 11:17:41 am »
Nie tylko emeryci, nie biorący udziału w strajku też się wybierają.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #421 dnia: Kwietnia 11, 2019, 11:00:44 am »
Hamaczku, jak samopoczucie?  :-*
Jakie macie plany, słucham tego co w TV i coraz bardziej mam przekonanie, że rząd nie ustąpi ani krok. Choć bardzo Wam życzę, by niedaremny był trud i decyzja o strajku  :0ulan:

Przychodzi mi jeszcze do głowy, co by dyrektorzy zrobili, gdyby nauczyciele masowo zaczęli składać wypowiedzenie z pracy z powodu niedostatecznych środków na życie. Myślę, że wielu nauczycieli (szczególnie młodych, którzy jeszcze nie zapuścili korzeni w szkolnictwie) znalazłoby pracę. Jest cała masa firm, która poszukuje pracowników
Może wtedy zaczęli by się z Wami bardziej liczyć  :-\

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #422 dnia: Kwietnia 11, 2019, 06:06:47 pm »
Słucham tego co mówi moja siostra oraz małż. Obydwoje pracują, w różnych placówkach. Strajk podzielił środowisko. W najgorszy z możliwych sposobów. W szkole Mariusza dziewczyna strajkująca poszła na egzamin do specjalnego ośrodka (na prośbę jego dyrektora). Do szafki w pokoju nauczycielskim jakiś typ/typica wrzucił jej kartkę z napisem: Ty łamistrajku! Ty suko!

Moja siostra uczy 3 klasy gimnazjalne. Od ponad miesiąca wie, że została wytypowana do komisji egzaminacyjnej. Wiedzą też jej współpracownicy. Zawiesza na jutro strajk. Też została zwyzywana od łamistrajków.

Dwa powyższe przykłady stanowią dla mnie jednoznaczny dowód, że rzucający obelgi mają w d.... dobro uczniów, ich spokój na czas egzaminu.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #423 dnia: Kwietnia 11, 2019, 06:50:10 pm »
Anciu, rozumiem Twoją siostrę i popieram. Za żadną cenę nie można narażać dzieciaków i to w tak trudnym dla nich okresie (egzaminy + dojrzewanie to prawdziwa mieszanka wybuchowa). Z tego samego powodu moja koleżanka, o której wcześniej pisałam nie strajkuje.

Mnie dziwi odmawianie prawa konkretnym nauczycielom do wyboru. Do jednomyślności byliśmy zmuszenia w minionej epoce. Ja pojmuje solidarność inaczej i nikogo nie nazwałbym łamistrajkiem, i każdy ma prawo do swojego zdania.
A PIS zaciera ręce: znowu skłócił społeczeństwo, jest to jego metoda rządzenia, napuszczanie jednych na drugich

Dziwi mnie też jeszcze jedna sprawa: dlaczego nauczycielom odmawia się prawa do wynagrodzenia za strajk
Policjanci strajkowali na L4 (niemożliwe, aby jednocześnie prawie wszyscy zachorowali). A jednak konsekwencji żadnych nie było, a właściwie były: dostali to co chcieli. Trzeba było chronić marsz "niepodległości", bo pseudo "patriotyzm" to główne przesłanie tego rządu. O sprawiedliwość żadną nie chodzi.


Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #424 dnia: Kwietnia 11, 2019, 06:51:57 pm »
Ancia strajk nie ma być przyjemny, ma być skuteczny. Jak policja zastrajkowałam przed 11 listopada, to kasa się znalazła, bo trzeba było ochrony dla marszu nacjonalistów. Też uważasz, że nauczyciele mają strajkować w niedzielę i wakacje? Tak, uważam, że każdy kto zaczął strajkować, powinien do końca być uczciwym. Te zachowania o których piszesz to są zachowania łamistrajków. Gdyby w roku '80 tak się ludzie zachowywali, to komuna miałaby się świetnie do dziś, z pustymi półkami. Byłoby jak w Korei.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #425 dnia: Kwietnia 11, 2019, 06:53:13 pm »
To tłumaczenie dla dobra dzieci, to mi nasuwa przykład, żon, które mąż leje, rodzinę rozstawia po kątaqch, ale są z nim dla dobra dzieci.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #426 dnia: Kwietnia 11, 2019, 07:01:03 pm »
Lulu czasów nie można porównywać. Wtedy walczyli o wolność, o to, by teraz móc mieć swoje zdanie.
A jeśli o starych czasach mówimy, to gdyby nie donosiciele i wspierający komunę, wolność (a z nią mniejsze starty) nadeszłaby wcześniej. A było tak, chcesz stołek zapisz się do partii (dla mnie daj dupy) nie dałam, choć wielokrotnie mnie nagabywano, obiecując stanowisko.
W tamtych czasach nie było przymusu: musisz zostać strajkować, każdy mógł wybrać, w zależności od sytuacji rodzinnej. Widziałam czołgi, które obstawiały strajkujące zakłady. Widziałam strach ludzi. Zupełnie tych czasów nie można porównywać. A wszyscy, którzy wtedy (na czele z panem Wałęsą) strajkowali są dla mnie bohaterami
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #427 dnia: Kwietnia 11, 2019, 07:14:32 pm »
Dana na prawdę nie widzisz analogii? Przecież to co robi kaczor to jest to samo, a nawet gorzej, co komuniści. Tylko wtedy można było tłumaczyć naciskaniem przez ZSRR a teraz? Dziwiłam się, że mój mąż przepowiada, że kaczor wygra wybory. Chyba się coraz mniej dziwię.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #428 dnia: Kwietnia 11, 2019, 07:48:34 pm »
Lulu, a czy uważasz, że strajk podjęty np. 1 września byłby mniej skuteczny? Policjanci nie podjęli strajku, bo nie mogą. Szli więc hurtowo na L4 (sławna psia grypa).

A może gdyby podjęli strajk włoski (lekarze, urzędnicy go podejmowali) to … przyniósłby on znacznie więcej korzyści.

Wiem jakie są pensje nauczycieli. Ale niektórzy z nich nie zasługują na to, by je w ogóle dostawać, bo zgodnie z kodeksem pracy wynagrodzenie należy się za prawidłowo wypełnione obowiązki pracownika (znam jedną osobę, która na KN została zwolniona). A w szkole juniora (tej poprzedniej) mieli np. zajęcia z informatyki bez kontaktu z komputerem. I to przez kilka tygodni. Rysowali za to klawiaturę, monitor, etc. i opisywali w zeszycie.

Odkąd skończyłam liceum wiedziałam, że na 100% nigdy nie będę nauczycielką. Niestety, ale osób z powołaniem jest niewiele. A Ci, którzy poszli na studia pedagogiczne, bo nie dostali się nigdzie indziej jest w Kielcach naprawdę dużo (i jak się pozna opinie, to niestety nauczyciele po naszym WSP, później AŚ'ce a teraz UJK są niestety słabe). Z ogromną radością patrzę i podziwiam nauczycieli, którym się chce. Do których po latach przychodzą uczniowie na dzień nauczyciela czy z okazji świąt. Tak, oni powinni zarabiać znacznie, znacznie więcej.
Wczoraj rozmawiałam ze znajomą o studiach pedagogicznych i pracy nauczycieli w USA. Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem. Zawód, który jest szanowany. Zarobki, które dają satysfakcję. Praca, która jest wymagająca i daje satysfakcję. Ale do tego nam daleko.


Zaczynam alergicznie reagować na memy w stylu góra lodowa nauczyciela.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #429 dnia: Kwietnia 11, 2019, 08:00:54 pm »
A kogo przestraszyłby strajk we wrześniu? Teraz rząd miał stracha, bo to on(państwowa komisja egzaminacyjna) jest odpowiedzialny za przeprowadzenie egzaminu. Już rząd będzie sobie spał spokojnie, bo ich "malutkie" pensje będą wpływały na konto. Nauczycielom nie, bo za strajk się nie należy.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #430 dnia: Kwietnia 11, 2019, 08:10:22 pm »
Anciu, są nauczyciele i nauczyciele - jak w każdym zawodzie. Teraz jednak doszliśmy do ściany - dlatego jest tak duży ten strajk. U mnie strajkuje ogromna większość, osoby, które podjęły decyzję o nieprzystąpieniu do strajku nie są hejtowane przez nas strajkujących. Jesteśmy ośrodkiem z internatem ( w tej chwili) - ok. 30 dzieciaków - wszystkie zaopiekowane.
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #431 dnia: Kwietnia 11, 2019, 08:14:52 pm »
W przypadku tych egzaminów i tak można znaleźć inne rozwiązanie, np. konkurs świadectw. Bo uczniowie idą do szkoły średniej.

W maju matury. I tu się robi grubo, bo jednak część na zagraniczne uczelnie, które wymagają świadectwa dojrzałości.

No i czerwiec - skoro pojawił się tekst, że uczniowie mogą nie dostać promocji do następnej klasy to moze to być realne zagrożenie.

Czyli wychodzi na to, że policjanci byli sprytniejsi od nauczycieli - dostali 80% wynagrodzenia.
Ci z Solidarności zresztą na L4 poszli (bo przecież po niedzieli strajkować nie mogli).
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #432 dnia: Kwietnia 11, 2019, 08:18:09 pm »
Przecież solidarnośc też strajkuje - u nas wraz z szefową koła w naszym ośrodku
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #433 dnia: Kwietnia 11, 2019, 08:30:52 pm »
Przecież solidarnośc też strajkuje - u nas wraz z szefową koła w naszym ośrodku


No to w przypadku solidarnościowych nauczycieli z grona moich znajomych wszyscy są na zwolnieniach. W gminie Chęciny nauczyciele przystąpili do strajku tylko w 1 szkole (6 osób). Przed strajkiem kurator ponoć zażyczył sobie imiennych list strajkujących https://www.facebook.com/ChecinyMagiczne/photos/a.1943157465725988/2650966398278421/?type=3&theater

W Kielcach prezydent opublikował info, że zapłaci wynagrodzenia za czas strajku. Ale o ile taki gest w Gdańsku i Wrocławiu był już zadeklarowany przed strajkiem, o tyle u nas … po opublikowaniu komunikatu, że taka wypłata jest niezgodna z prawem (RIO opublikowało, chyba krakowskie).

Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #434 dnia: Kwietnia 11, 2019, 08:32:53 pm »
"obyś cudze dzieci uczył!"
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P