Autor Wątek: Nauczycielskie boje  (Przeczytany 109398 razy)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #435 dnia: Kwietnia 11, 2019, 08:39:47 pm »
Państwo w którym nauczycieli zarabia mniej niź policjant, jest państwem policyjnym
Natalia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #436 dnia: Kwietnia 11, 2019, 09:09:16 pm »
Państwo w którym nauczycieli zarabia mniej niź policjant, jest państwem policyjnym


"Ze względu na... :D"
Dzięki Natalia! :D
Się samo toż było cisło "cytadło" - od dawna ;)
Big_dyg!

"Państwo w którym nauczyciel zarabia mniej niż policjant, jest państwem policyjnym"
(i nie moje - jakby co ;p )
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #437 dnia: Kwietnia 11, 2019, 09:38:03 pm »
Hamaczku, jak samopoczucie?  :-*
Jakie macie plany, słucham tego co w TV

Ja nie słucham, nie oglądam - jak to ja- ani nie czytam za wiele. I nie wierzę we wszystko, co słyszę, również w "prawdziwe" wsparcie pokazywane np. na fejsie na zdjęciach czy w listach, myślę, że spora część jest spreparowana na potrzeby propagandy. Ja takiego bezpośredniego wsparcia spoza środowiska i rodziny wcale nie widzę i nie czuję. Choć nie powiem, zajrzeli dziś do nas ósmoklasiści, nawet malinkami częstowali. Przy okazji, bo powód, z jakiego znaleźli się w szkole, jest wg mnie żenujący. Związany z koleżanką, która po dwóch dniach wycofała się ze strajku i zachowała się nie fair - nie pod względem "strajkowym", ale po prostu ludzkim. I to mnie zabolało, choć nie mnie bezpośrednio dotyczyło. Zawiodłam się, po niej bym się nie spodziewała czegoś takiego. Po nikim, kto ma trochę moralności.
Nawet jeśli nic więcej nie zyskamy jako grupa zawodowa, to na pewno ja zyskam coś innego - wiedzę, jak kto się zachowuje w takiej trudnej sytuacji.
Nie ma u nas szczęśliwie takiego piętnowania "łamistrajków", o jakim piszesz, Ancia, choć oczywiście niektórzy są na nich źli, obrażeni i fukają, i mówią, że już w życiu się wódki z nimi nie napiją  ::(( Ja sobie myślę, że każdy ma, obok tych oficjalnych, publicznych, jakieś swoje własne, mniej lub bardziej egoistyczne powody, by strajkować (ja mam) i tak samo nie strajkować. Nie strajkuje moja psiapsiółka Sylwia i cóż poradzę. I tak ją kocham :P Wycofała się po jednym dniu, ale przyszła wtedy, powiedziała nam wprost, co ją wkurwiło i że sory, ale w tej sytuacji to nie. Nie strajkuje przesympatyczna, dwa lata u nas pracująca K, mówiła o tym głośno już wcześniej, że chciałaby być z nami, ale boi się o pracę. Zajrzę do niej jutro na chwilkę. I E., która finansowo pozwolić sobie nie może, ale na jeden jedyny dzień się na listę wpisała - w ramach protestu na wczoraj, czyli ten, w którym miała iść do komisji do gimnazjum. Jutro pewnie na języki pójdzie, trudno. Nie strajkuje oczywiście ksiądz (mamy ich trzech), nie jest za strajkiem, ale zajrzał do nas "na babkę ;)". Ale są i tacy, którzy zachowali się bardzo nieładnie czy to przed, czy teraz, w trakcie. I nie idealizuję strajkujących, bo wcale nie wiem, jak się zachowają, jak już się to wszystko skończy i jak wyjdziemy z tej klatki - to będzie dalszy ciąg sprawdzianu.
U nas było trochę zastraszania niektórych osób z góry, więc i tak jestem zaskoczona, że znaczna większość jednak przystąpiła.

Co zrobimy z egzaminami, jeszcze nie wiemy. jesteśmy ostrożni. Gdybanie nic nie da. Mamy zamiar dopiero jutro o tym porozmawiać.

Na razie przede wszystkim żremy na potęgę, głownie słodkie xhc i podnosimy sobie IQ różnymi grami - scrabble też jest O0
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #438 dnia: Kwietnia 11, 2019, 10:58:49 pm »
Dzięki, że chciało Ci się opisać co nieco. Masz rację w TV jest jakaś manipulacja. Rządowej nie oglądam i nie wiem, co oni mówią. TVN24 wydaje mnie się wiarygodne i ich oglądam.

Trzymaj się słonko  :0ulan: :-*

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #439 dnia: Kwietnia 12, 2019, 02:46:50 am »
hamak
[wiem, że wiesz, że ja wiem, że Ty wiesz: ;)]
Bez patosu się chyba nie uda:
Raczej szaszkami was nie rozsieką, czołgami was nie rozjadą! Zagłodzą? Rozstrzelają? Gdzie ześlą - na zmywak na zachodzie lepiej płatny? MAJĄTKÓW pozbawią? ;)
Z przodkami różnie w tym względzie bywało - najczęściej sprowokowani i pokonani rozpalali zarzewie kolejnych zrywów.
I z czasem wygrywali, zwłaszcza ostatnio, nie tak dawno? ;)

[Kciuk jeden zaciśnięty - drugi do góry!]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #440 dnia: Kwietnia 12, 2019, 08:54:12 am »
Dana na prawdę nie widzisz analogii? Przecież to co robi kaczor to jest to samo, a nawet gorzej, co komuniści. Tylko wtedy można było tłumaczyć naciskaniem przez ZSRR a teraz? Dziwiłam się, że mój mąż przepowiada, że kaczor wygra wybory. Chyba się coraz mniej dziwię.
Lulu analogie widzę  nie raz się wypowiadałm w wątku politycznym. Natomiast z gorzej sie nie zgodzę. Mam nadzieje, że akcji w stylu komunistów nie będzie. Tam ginęli ludzie.
Tylko dlaczego ofiarami WYBORU DOROSŁYCH mają być zestresowane dzieciaki  :(

Sondaże wciąż pokazują, że PIS zwycięży. Ale to od nas dorosłych zleży, czy zatrzymamy to niefrasobliwe, niekompetentne często rządy.

Co do strajku już się nie bedę wypowiadać, życzę dziewczyny dobrego wyboru, zdrówka  :-* 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #441 dnia: Kwietnia 12, 2019, 09:56:10 am »
Dana, a skąd to przekonanie o tak bardzo zestresowanych dzieciakach?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #442 dnia: Kwietnia 12, 2019, 11:31:43 am »
Ja dzisiaj zanoszę do UM wniosek,żebym mogła za mamę zagłosować.Każdy głos na wagę złota!!!!Mam nadzieję ,że Wy wszystkie pójdziecie do URN głosować przede wzsystkim PRZECIW pis
Natalia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #443 dnia: Kwietnia 12, 2019, 12:26:34 pm »
Tylko taka możliwość, że ci co nie poszli ruszą się. pisowy elektorat już raczej nie wrośnie, więc może jednak się uda. Tylko pozostaje jeszcze sprawa liczenia głosów i zatwierdzenia wyborów.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #444 dnia: Kwietnia 12, 2019, 01:25:04 pm »
Lulu, z rozmów z trójką dzieci znajomych (i ich rodzicami) którzy w tym roku kończą gimnazjum, a także z wyobraźni.
Pamiętam dokładnie (mimo upływu czasu) jak przeżywałam egzaminy do LO i maturę. Należałam do uczennic bardzo stresujących sie egzaminami i ich wynikiem. Może teraz jest większe olewactwo i może mają w d...e egzaminy i szkołę. Ale gdyby przyjąć takie założenie, to raczej czeka nas smutna rzeczywistość. Chcę wierzyć, że młodym zależy.

Lulu, już tak mam, w większości sytuacji, staję po stronie dzieciaków
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #445 dnia: Kwietnia 12, 2019, 02:25:31 pm »
Dana ,gdybyś stała po stronie dzieci,to byłabyś jedną z pierwszych popierających strajk nauczycieli!!!! To co zrobiła Zalewska ( ten cały PiS) z oświatą - to krzywda dzieci- to DEFORMA edukacji!!!Panoszenie się księży  na każdym kroku ,ech szkoda mówić!!!Czy komisja egzaminacyjna ze strażaków,zakonnic i innego badziewia- to nie myślisz ,że pośmiewisko z nauczycieli?? Myślę Dana ,że zbyt żyjesz dawnymi czasami i ta WYOBRAŹNIA jednak nie zawsze ma racje!!!
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #446 dnia: Kwietnia 12, 2019, 02:50:11 pm »
Natalko nie ma co się przekonywać. Każdy ma swoje racje. O deformie mówiłam, pisałam od początku. Poczynania PIS krytykowałam od zawsze . Pisałam tu też, że szanuje decyzje nauczycieli, zarówno tych którzy strajkują, jak i tych, którzy nie przystąpili do tej formy strajku. Nauczyciele powinni być grupą bardzo dobrze wynagradzaną, szanowaną, z wysoką klasą i kulturą. Jednak nie zgadzam się z urawniłowką; każdemu tyle samo. Jestem za wynagradzaniem dobrych, tak jak jest w innych zawodach (oczywiście nie z nominacji partyjnych!!!) i możliwość eliminacji z zawodu słabych, a tego chyba karta nauczycieli nie dopuszcza (mogę się mylić, nie znam jej dobrze)

Piszę chyba niezbyt zrozumiale, że wyciągasz wnioski takie, jak piszesz (że tkwię w tamtym systemie). Uważam, że jest całkiem odwrotnie.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2019, 02:54:18 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #447 dnia: Kwietnia 12, 2019, 02:53:37 pm »
czytam was i stwierdzam, że mam ogromne szczęście mimo wszystko, że pracuję tu gdzie pracuję
bo nie wyobrażam sobie mieć jako kolegę w pracy ....księdza  >:D
no nie zdzierżyła bym chyba ...mając dzisiejsze poglądy i wiedze na ich temat

na szczęście też z chłopem mamy wspólną ideologię ...........bo pracownicy wszyscy niestety są po drugiej stronie  ::((
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #448 dnia: Kwietnia 12, 2019, 07:05:18 pm »
Dana nie widziałaś, że młodzież też popiera nauczycieli, że doskonale zdają sobie sprawę, z tego co zaleska zrobiła ze edukacją. Więc upieranie się, że "dla dobra dzieci" zupełnie nie ma sensu, kiedy właśnie dzieci też krzyczą, że jest źle. Moja córka miała być na wymianie z uniwersytetem w Kanadzie, mniejsza o to czemu nie wyszło. Była tam, rozmawiała z wykładowcami, przeglądała program jaki musiałaby przerobić. Była zdziwiona tak niskim poziomem, stwierdziła, że gdyby tam została na ten jeden rok, to bez żadnego wysiłku zaliczyłaby dwa lata w tym jednym roku. Tak stała nasza edukacja kilka lat temu, teraz aż strach pomyśleć, po to robią ten zamęt aby mieć niemyślący tłum, którym można sterować za 500 zeta.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Nauczycielskie boje
« Odpowiedź #449 dnia: Kwietnia 12, 2019, 08:11:59 pm »
Lulu, z tym co powyżej zgadzam się w 100 %.
Ja broniłam prawa nauczycieli do niestrajkowania, jednocześnie rozumiejąc nauczycieli strajkujących.

Bardzo podobają mi się wiece, które widzę w TVN, popierające protest nauczycieli i jestem z nimi całym sercem. Powinno się jeszcze d. ruszyć i być z nimi  :0ulan:
i gdyby w Policach było, wybrałabym się
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++