Autor Wątek: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.  (Przeczytany 51654 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 09, 2013, 09:54:29 pm »
Też potrzymam :)
Gdy miałam pierwszą abrazję, a raka wtedy mieli inni_nie ja, na wynik czekałam spokojnie, nawet do głowy mi nic nie przychodziło, żeby sie niepokoić. W zeszłym roku już było inaczej; dni odliczałam i kciuki zaciskałam  ::((
Cóż?
Trzeba wytrzymać czekanie w spokoju :) Bo będzie dobrze :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 09, 2013, 09:56:30 pm »
A ja bym nawet rzekła- nie musimy trzymac, nie panikujmy, jest dobrze  i będzie dobrze! Deborko- luzik!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 09, 2013, 10:01:21 pm »
Deborko- luzik!
He, he, wiśta, wio - łatwo powiedzieć... Ale ja też wierzę, że będzie dobrze, Deborko :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 09, 2013, 10:07:03 pm »
Nikt nie mówi ,ze będzie czy jest łatwo! Jednak nastawienie dobrze robi i pozwala milej i mniej stresowo  spędzic czas na oczekiwaniu!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 10, 2013, 08:27:13 am »
Wiem, że robienie abrazji co jakiś czas jest wkurzające. Sama to przechodzę średnio co 1,5 roku. Jednak weteranka (pod tym względem) musi sobie przede wszystkim wytłumaczyć, że w trakcie hormonoterapii z endometrium ma prawo tak być, czyli może być pogrubione. To pogrubienie, które wykazuje usg, oznacza często atrofię. Tylko, że my jesteśmy już troszkę zmęczone czasem oczekiwania na różne wyniki i w związku z tym przeczulone. Deboro na 100% wynik będzie ok, więc wrzuć na luz  :D

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 10, 2013, 08:47:46 am »
to ja chyba też z abrazyjnech weteranek
miałam 3 razy....w tym raz z usunięciem polipa

ale to było daaawnooo....jeszcze przed raczkiem...przed czterdziestka ::)....bez nikakich tamosiów ittp
takie miałam szaleństwo hormonów,że miesiączkowałam prawie na okrągło......no i jak dostałam jakieś antykoncepcyjne.....na uregulowanie mojego szaleństwa  ;D......to po paru miesiacach sie raczek nagle pojawił
...............i wcale nie był hormonozależny  :o

teraz mam dół wypi.....hen_daleko.....i świety spokój....no może sks mię dopadł szybciej >:(

deborka....luzik  8)
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 10, 2013, 08:52:53 am »
No właśnie najlepiej "wywalić dół do słoika". Wtedy jest spokój. Moja ginka nie chce się jednak na to zgodzić  :(

Offline anka21

  • Swojaki
  • Zadomowiona
  • *
  • Wiadomości: 1366
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 10, 2013, 07:43:41 pm »
deborka trzymam kciuki, będzie dobrze zobaczysz. A co do endometrium moja mama ma 17. z lekarzem sparwadzali z przed 4 lat badania i tez było 17.Cytologia tez dobrze wychodzi:) no to zostańmy przy opcji ,ze taka jej uroda:) :P
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Moja mama po wycięciu raka piersi lewej w 2011.
pT1cMONO, Er 100%, Prg 100%, Her-.
Leczenie: 20 lamp, tamoksyfen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 10, 2013, 07:48:59 pm »
No właśnie najlepiej "wywalić dół do słoika". Wtedy jest spokój. Moja ginka nie chce się jednak na to zgodzić  :(

Moja też jest przeciwna. Szczególnie przed czasem naturalnej menopauzy.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 10, 2013, 08:10:26 pm »
Tylko kurcze blade mam nadzieję, że menopauza już za mną. Naturalna ona nigdy nie była i nie będzie, bo przecież nastąpiła kastracja hormonalna. To po co nam ten "dół"?
Może się mylę, ale myślę, że ginekologom wygodniej w ten sposób decydować, czy też są z tym związane za duże do wypełnienia procedury. Musiałyby być chyba wskazania onkologiczne, np. kiedyś, bo nie wiem jak teraz, dziewczynom hormonozależnym przed i ok czterdziestki wycinano doły  >:(

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 10, 2013, 10:34:40 pm »
Może głupoty plotę... ale: menopauza 'naturalnie' występuje po 50-tym_którymś roku życia. I jeśli wcześniej nie ma 'żelaznych' wskazań, to lekarze zazwyczaj wstrzymują się przed skierowaniem.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 10, 2013, 10:53:17 pm »
Naturalna menopauza występuje po 50, a jeśli przed tym była kastracja hormonalna Agawo, to wymuszona została wcześniej i naturalna m. już chyba nie wystąpi. Zdaje, że taka będzie wtedy kolejność rzeczy :D

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 10, 2013, 10:56:44 pm »
Ja tylko dodam, że jak pierwszy raz miałam robione USG ginekologiczne, to mało nie pękłam ze śmiechu, jak pan doktor prezerwatywy wyjął i zaczął wybierać. O ile pamiętam była miętowa.

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 10, 2013, 11:23:19 pm »
Mirusiu - czasami ponoć się zdarza, że wraca.
Dani, mój gin preferuje owocowe ;)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: USG ginekologiczne w trakcie leczenia tamoxifenem.
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 10, 2013, 11:29:00 pm »
Przed menopauzą jest czas premenopauzalny ,moze trwac kilka lat ,a o samej menopauzie  mówimy , gdy (tłumaczyła mi gina)  od ostatniej miesiączki minął rok. Czas wahan hormonalnych  moze trwac i 10 lat. U jednych zaczyna się tuż po 40, u innych   nawet po 55 roku życia.
Nie usuwa się niczego w organizmie ,jesli jest to jeszcze calkiem ,całkiem. Jestesmy jakąś całością i nie ma  amputacji bez konsekwencji. Nie ma wielkiej potrzeby - nie spieszymy się z zabiegiem!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat