Autor Wątek: Porozmawiajmy o niczym :)  (Przeczytany 1781459 razy)

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10095 dnia: Października 29, 2023, 10:08:20 pm »
O cyzmś..? (;P)

Wstrzymać szarżę!

"Dziękuję za info! MUSIAŁEM z synem wyjechać pilnie na tydzień do_dziadków_w_górki, bo tu była wymiana_pionów_kanalizacyjnych. Byłem off_line. Tak, wiem - lek się pojawia, żona ZREALIZOWAŁA zaległą nawet receptę, którą proponowano daaawno temu wyrzucić ...."

     Odwołuję alarm/dziękuję! :-) 

NAJ_DZIĘKUJĘ! :)
Zwłaszcza zaanga_Amazonkom, które wiedzą co_to_TAKIE_COŚ...  I_takim, co nie, ALE.....? ;)
... TEŻ ;p
 :)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10096 dnia: Października 30, 2023, 09:58:03 pm »
(By FB, wersja full ;))

O niczym...

"Prawdopodobnie jest to jedyny na świecie most, który nosi imię człowieka, który go wysadził w powietrze."

Było już o tym, wiem - ale - tak jakoś dziś się mostom POSPIESZNIE nadaje imiona, więc może czas na porównanie, skalę, wagę i takie tam..? ;-P

Być może z netu nic nie znika - ale z czasem coraz trudniej do tego dotrzeć - nie aby tak? A czasem warto... ;-)

Odszukane więc:
https://miwopraszka.com/projekty/most-1939.html

Udanych mostów!
:-)


PS.:
Praszka, Praszka... No!.. Harcczaterka jedna taka się konsultowała via_ja z Amazonkami..;.; No! ;)

Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10097 dnia: Listopada 06, 2023, 11:40:16 pm »
Ale historia!  :oklaski:
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10098 dnia: Listopada 22, 2023, 01:14:49 am »
O niczym zaś...  ztx

AMAZAONKI w inne % celują, tak-wiem, spox. :)) (w znaczeniu odpisu...  :0ulan:        )
Aleee: na tak wszelki wypadek... podziękowania i tu, nie tak? ;-)

:Podziękowanie od juniora za WASZE 1,5% = z tego leki nierefundowane i wizyt lekarskich czy tam innych pilnych spec-badań całkiem sporo itd.
Supcio! Nie?
Tak? 😉
Big_dyg!
Podziękowania!

...i tu było jeszcze sporo - oj! oj! OJ!
...ale co was to, nie? ;)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10099 dnia: Grudnia 10, 2023, 06:03:52 am »
Jak na FB

W ramach info: junior PONOWNIE w fundacji był 07.12.2023, zęby mu odnowili/zrobili/wyremontowali. Nic tym razem nie wyrwali!  (jakiś nowy dziwny gadatliwy anestezjolog koniecznie chciał się dowiedzieć dlaczego unikam jego wzroku i kontaktu słownego w sali wybudzeń) W sumie OK! 🙂

W fundacji "Usmiech malucha" W-wa, Agatowa 10 gdzie mieści się też Hospicjum, które KAŻDY qm z np. plakatów.
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10100 dnia: Stycznia 24, 2024, 07:05:41 am »
z FB
bo_mię_to_tkło_było_O

Chcielibyście mieć takiego pra-pra-wnuka?
Ja bym chciał 😃
Takiej prośbie trudno się oprzeć. Posłuchajcie (najdosłowniej, bo można zamknąć oczy) a może coś w Was drgnie? 😉
Ja oglądałem z rozpędu z auto-napisami do momentu kiedy zorientowałem się, że słyszę śliczne "śledzikowanie" i napisy niepotrzebne 🙂
Duża praca i wielki wysiłek włożony w poszukiwania.
Więc
może ktoś/coś..?
😉
https://www.youtube.com/watch?v=326MpVojj0E


A w Nowym Roku nadal corocznie Wam naj naj ;p
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10101 dnia: Stycznia 25, 2024, 03:31:56 am »
Pilocie, gdzie Ty wynajdujesz takie cuda? życzę powodzenia temu chłopakowi. Uwielbiam takie historie. Gdyby wszyscy pogmerali w przeszłości byłoby więcej życzliwości między ludźmi.

Jedna z moich prababek ze strony taty była Rosjanką. Niestety jako najprawdopodobniej nieślubne dziecko jakiejś oficerskiej córki (oficjalnie niby była sierotą w sierocińcu dla dzieci rosyjskich oficerów) nigdy się nie dowiedziała kim byli jej rodzice, miała tylko zdjęcie paru żołnierzy na którym rzekomo był jej brat. Niepewne pochodzenie potwierdza też fakt że została wydana za mąż za mojego pradziadko który był chłopem służącym wtedy w ramach obowiązkowej służby. Czegoś takiego normalnie nie zrobiono by sierocie wychowanej w sierocińcu dla klas wyższych. Ale przyzwyczaiła się i byli dobrym małżeństwem. Tylko zamieszkanie na podlaskiej wsi ostatecznie uniemożliwiło jakiekolwiek śledztwo na temat jej pochodzenia.

 potem jeden z jej synów został w ZSRR po bieżeństwie bo się zakochał i ożenił z Rosjanką. Zarowno on jak i jego żona zaginęli podczas bitwy o Stalingrad i do dziś nie wiadomo co się z nimi stało. To tyle co wiem o rosyjskich wątkach w mojej historii rodzinnej
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10102 dnia: Stycznia 26, 2024, 08:03:08 pm »
z FB
bo_mię_to_tkło_było_O

Chcielibyście mieć takiego pra-pra-wnuka?
Ja bym chciał 😃
Takiej prośbie trudno się oprzeć. Posłuchajcie (najdosłowniej, bo można zamknąć oczy) a może coś w Was drgnie? 😉
Ja oglądałem z rozpędu z auto-napisami do momentu kiedy zorientowałem się, że słyszę śliczne "śledzikowanie" i napisy niepotrzebne 🙂
Duża praca i wielki wysiłek włożony w poszukiwania.
Więc
może ktoś/coś..?
😉
https://www.youtube.com/watch?v=326MpVojj0E
[POWTÓRZONE!]

A w Nowym Roku nadal corocznie Wam naj naj ;p
braja:
AD1 w necie, szkole i     książkach?;
AD2 IPN, CAD:, CAW itd? MUSZĄ odpowiedzieć obywatelowi = tam kierować pytanka?;
...bo szukasz przodków "a babcia + matka nie dopowiedziały DOKŁADNIE?"
Szukania na trzeba = SZUKAJ?!         :)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10103 dnia: Stycznia 26, 2024, 08:06:21 pm »
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10104 dnia: Lutego 04, 2024, 12:47:19 am »
O niczym...
("właśnie wracamy z kapliczki" "nie płacz babciu, lepiej tu gdzie nikt nie widzi)

https://www.youtube.com/watch?v=3BrEdOtfjSw
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10105 dnia: Lutego 07, 2024, 04:28:35 am »
o niczym...
(nadal)

ale
spec link dla braja

A też dla innych...:P ... (o tym TEŻ_TAM)  - dawali 15 min. na spakowanie, ładowali w wagony i... wieźli dłuuugo i ....wywalali w kazachski step (wbrew pozorom to JAKAŚ_SZANSA) bo/lub na Kamczatkę, Sołowki...
Na Kamcztce czy za_Uralu trafiałeś do kopalni/fabryki - i po 3 miesiącach ciało twe zasilało dno wyrobiska lub hutniczy piec... Hitlerowcy NIGDY w tym nie dościgli Stalina, choć barrrdzo się starali... ;(


Polacy/repatrianci  po DOŚĆ DŁUUUGIEJ PODRÓÓÓÓŻY wywaleni z bydlęcych wagonów z niczym wprost na kazachski beeezkresny i puuusty step (w dzień = + 40, nocą = - 15 ... i weź_tu_żyj ;P )  na ZDECHNIJ_TU!
 ....zaczęli OD RAZU ryć ziemię, ziemianki kopać żeby_przeżyły_dzieci_które_jeszcze_przeżyły (ich potomkowie WŁAŚNIE w filmie :) ) - MIEJSCOWI SIĘ ULITOWALI I trrroszszkę (poznawszy Polaków) POMOGLI = nie że TYLKO_Polacy_ot_tak_SAMI ;)


No a potem (kilka lat raptem)  się przychodziło do 'polskich wiosek' by popatrzeć jak mogło by być i 'u nas' ;p
i więc ten:
...
ile TAM ekumenizmu
ile TAM rozpaczy
Ile TAM nadziei i WIARY
https://www.youtube.com/watch?v=x3sZczlCvaY
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10106 dnia: Lutego 24, 2024, 02:31:12 pm »
O niczym...
W 2 rocznicę. Tak, ot - jak pamiętam ja :)

Nie spałem wtedy, bo junior itd., więc gapiłem się w różne_newsy kolejną noc, a napięcie rosło - 'zachód' tyle razy już ostrzegał, że aż to się stawało zwyczajnie wręcz śmieszne WTEDY dla postronnego widza - w przemowę 1sekretarza ONZ ...kiedy Putler właśnie w tym czasie PIERDNĄŁ ORĘDZIEM  o spec_operacji w UA.
 (1sekretarz ONZ kontynuował :D )

No i się zaczęło było...

Od lotniska Hostomel, bo...

Zgodnie ze sprawdzoną, sowiecką, np. w Afganistanie - niestety STARĄ i niedoczytaną_w_założeniach metodą: opanować desantem lotnisko przy stolicy i utrzymać do czasu wylądowania sił wsparcia z cięższym sprzętem itd...

Ha! Ćwiczyli i przećwiczyli to wszystko OFICJALNIE tuż_przed na Białorusi pod - jak zawsze sowieckim/ruskim - pozorem OBRONNYCH manewrów gromadząc elitarne powietrznodesantowe siły uderzeniowe ćwiczące wg_konspektu 'opanowanie lotniska';P

Gdyby Hostomel padł (i zgodnie z planem by tam lądowały Iły z których by się taśmowo wysypywali kolejni NIOSĄCY 'jedynie RUSSSSSKIJ_MIR')...

Ale..!
 obroniły/powstrzymały/przetrzymały/uniemożliwiłypraktycznie "goście z łapanki".
Płacąc    BARRRDZO często za to cenę NAJWYŻSZĄ.
...

Mądrzejśi ode mnie tu ładniej to opisali:

https://www.onet.pl/informacje/nowa-technika-wojskowa/pierwszy-epizod-wojny-desant-na-hstomel/v8prxqx,30bc1058


i takie tam...
pozdrawiam rocznicowo - słava!
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10107 dnia: Marca 08, 2024, 05:37:51 pm »
No to, Miłe Panie, tradycyjnie:

- cmok w mankiet;
- goździk;
- rajstopy;
- wyrób czekoladopodobny.
(pokwitować odbiór w kadrach)
;-)

https://youtu.be/BzjwbQpjJ7k
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10108 dnia: Marca 27, 2024, 09:29:15 pm »
No podziękować. Po wielu miesiącach wskoczyła mi stronka i chodzi.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1958
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Porozmawiajmy o niczym :)
« Odpowiedź #10109 dnia: Kwietnia 16, 2024, 12:13:59 am »
O niczym...
Uprzedzam!
Tak?


1.
Taa... symboliczny odwetowy ostrzał irański Jerozolimy + obrona. ...a na froncie w Ukrainie: OBIE strony patrząc na to WZDYCHAŁY JEDNOCZEŚNIE "K..! jakie marnotrawstwo!" ... :-)

2.
https://www.youtube.com/watch?v=qHJ5ootBVhQ
Uśmiechnąłem się.
Film zobaczyć! Potem czytać, tak? 😉 (nie dotyczy Nalazków, zmecholi itd. - ale i tak warto jw? 😉 )
Znając, OSOBIŚCIE, zalety i wady tego wozu (strzelałem z niego wg WSZYSTKICH pkt-ów instrukcji jawnych/tajnych/spec itd., dowodziłem, wcześniej zapierając się nogą o sufit nogą przed spieszaniem drp BUJAŁEM, i też mi 'automat ładowania" prawie rękę urwał 🙂 ...itd.) ..pewnie przez sentyment - a może kiedy na poligonie ŚP kolega odebrał sygnał, rozsiadł się wygodnie obok mnie na wieży i: "kierowca! NAJSZYBCIEJ  do sztabu!" - "najszybciej?!" - "pokaż MISTRZU co umiesz! Naprzód!" - "takie komendy to ja roozzzuuummmię! Ta_jee! Rozkaz zrozumiałem! Wykonuję!" ..mocno musieliśmy sie trzymać wespół-w_zespół tegoż włazu z Kielonem 😃 Przewiózł nas tak, że BEWUP skakał "jak 'kaczka' puszczona płaskim kamieniem po stawie" - to NA PEWNO  nie było deklarowane 75/h 😃. Zaparkował "na ręcznym" przed sztabem i uśmiechnięty wyskoczył: nam zameldował wykonanie zadania ...gotowy na PAGONOWYCH pierdzistołków, którzy na "taką niesubordynację skandaliczną!" się ze sztabu z rozdartymi ryjami na_ten_tychmiast WYTOCZYLI. ...wspomnień czar!
Wóz nadal POMAGA - jak np. M113 (a wszyscy myśleli że M113 dokonał żywota w filmach o Vietnamie z lat '70.., nie? 😉 )

i NADAL - cmoków ile tylko tam gdzie potrzebne!
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P