Autor Wątek: Choroby tarczycy i ich objawy  (Przeczytany 14966 razy)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 07, 2016, 12:07:47 pm »
nie zazdraszczam....ja nie cierpię diet...raczej wolę se łyknąc tabletkę
  ;)

ja też !!!

próbowałam kiedyś diety bezglutenowej (bardzo krótko), beznabiałowej (jeszcze krócej, chyba mniej niż dzień ;)), bezsłodyczowej (tyż krótko) umierałam z głodu, bo niby jest tych bezglutenów czy beznabiałów dużo, ale jak mi się zachciewa jeść o 22.30 to se przecież nie będę gotować kaszy gryczanej, tylko bierę z kuchni co się nadaje do bezpośredniego wszamania, czyli chleb, jogurt, czekolada ;)
"proste" danie oznacza dla mnie wyjąć z opakowania i zjeść, wszystko inne jest skomplikowane ;)

ale powodzenia Kela, dla kogoś kto umi i choć trochę lubi gotować, to dieta nie powinna być problemem

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 07, 2016, 12:22:05 pm »
przy stosowaniu jakiejkolwiek diety , trzeba mieć zawsze cos w pogotowiu w lodowce
ugotowaną już w zapasie kaszę ,  makaron, , warzywka, obrane marchewki czy inne, jakąs pastę czy zupę - krem
 ratowac się tez zawsze można koktajlem z owocow, avocado, banana, orzechow, mleka itp.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 07, 2016, 12:28:07 pm »
kupiłam dziś chleb bezglutenowy(na najbliższe dni) i nastawiłam zakwas ryżowy - będę eksperymentować z własnym wypiekiem
ocet jabłkowy fermentuje od tygodnia
i jeszcze wyczyn poza_spożywczy - zrobiłam olej żywokostowy
zielarką niedługo zostanę ;D
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 07, 2016, 12:59:18 pm »
przy stosowaniu jakiejkolwiek diety , trzeba mieć zawsze cos w pogotowiu w lodowce
ugotowaną już w zapasie kaszę ,  makaron, , warzywka, obrane marchewki czy inne, jakąs pastę czy zupę - krem
 ratowac się tez zawsze można koktajlem z owocow, avocado, banana, orzechow, mleka itp.

u mnie zrobienie/kupowanie na zapas zawsze się kończyło wyrzucaniem jedzenia :/ dlatemu spasowałam

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 07, 2016, 01:50:46 pm »
rozumiem, u ciebie to się nie sprawdzi ( chociaż trening czyni mistrza  ;))  ale Kela pewnie opanuje wszystko, bo ma  dietowe doświadczenie, ma tez dużą rodzinę i 3 dzieci przy których musiała byc bardzo dobrze zorganizowana by wszystko funkcjonowało! Kelu  :0ulan: ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 07, 2016, 02:39:16 pm »
nooo pewnie i więcej gęb w domu = większa szansa, że ktoś zje ewentualne nadprogramowe zapasy jedzenia ;)

(mój chop mojego jedzenia typu kasze czy warzywa nie tyka, a pieseł tylko niektóre warzywa, ale woli owoce ;P )

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 07, 2016, 02:53:22 pm »
 u mnie podobnie, tylko ja jem takowe żarełko , ale nauczyłam się przerabiac , mrozic itd. ( lata wprawy) :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 07, 2016, 06:30:14 pm »
Kela, cuda z fermentowanego ryżu (czasem z dodatkiem jakiejs fasoli) robia w Południowych Indiac:
- dosa- rodzaj cienkiego, kruchego nalesnika, który mozna nadziać
idli- coś w rodzaju pyz gotowanych na parze i podawanych z ostrym sosem, jesli wyjda za twarde można je usmazyc w goracym oleju i juz wtedy każdemu smakowac bedą
uttapam- placek smazony na patelni z warzywami na wierzchu, cos jak ryzowa pizza ;)

 Smakują super a przy tym w zasadzie robi się je dokładnie z tego samego "ciasta" tylko o róznej gęstości. Tylko trzeba miec blender, bo raczej w rozcieranie na kamieniu sie bawić nie będziesz ;) Ja nie jestem ekspertem w ich robieniu, nie miałam cierpliwości do eksperymentowania z idealna konsystencją, ale jeść uwielbiam!  mnx

No i cuda indyjskie z maki cieciorkowej lub groszkowej- uttapam (przypomina podlę) i dhokla (gotowana na parze, może być w wersji słodkiej i słonej)

A kukurydza to z kolei kuchnia latynoska- tortille można robic na tyle sposobów, mozna je tez pokroić i uzmazyć żeby były jak czipsy (do wałkowania koniecznie dwa kawałki natłuszczonej folii, bo inaczej się rozleci), a ze świeżej kukurydzy i mleka sojowego mozna zrobić pyszne czorreadas
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 07, 2016, 10:57:05 pm »
Nabyłam właśnie mąkę z cieciorki. Jutro będę eksperymentować :) Ostatnio zajadałam się fantastycznymi placuszkami z tej mąki miesznymi z kawałkami warzyw w cieście. Pycha  mnx Polane były sosem delikatnie czosneczkowym  mnx

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:14:41 am »
mam mąkę z cieciorki, Aga, dasz przepis?
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:22:44 am »
może jakiś wątek bezglutenowy z przepisami?  :)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:25:48 am »
tak, łatwiej będzie korzystać z przepisów :)
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:46:54 am »
Wątek bezglutenowo- beznabialowy, bo o takiej diecie pisała Kela!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 08, 2016, 10:50:10 am »
pomyślę nad tym, bo w kulinarnym dziale nam się zrobił lekki bałagan,
trzeba porobić nowe przegródki
  8)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 08, 2016, 11:48:25 am »
pomyślę nad tym, bo w kulinarnym dziale nam się zrobił lekki bałagan,
trzeba porobić nowe przegródki
  8)

Tak, tak, ja też bardzo poproszę.
Wczoraj już o tym myślałam, żeby zaproponować i żeby w nim umieszczać wszystkie przepisy.
Wtedy przyprowadzę do niego, albo wydrukuję, dla młodej synowatego.
Tez się boryka z tą dietą, a Wy macie czasami naprawdę bezcenne pomysły. i rady, może i jej by się przydało  :)