Autor Wątek: Choroby tarczycy i ich objawy  (Przeczytany 14968 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 08, 2016, 11:55:04 am »
mam mąkę z cieciorki, Aga, dasz przepis?

wieczorem :) bo poza domem jestem, a notatki z wyjazdu, w tym przepis w kajeciku_tajnym  ;D Sama jestem ciekawa, jak wyjdą, bo te, które nam serwowano na wyjeździe były mniamniuśne  mnx

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 08, 2016, 01:29:49 pm »
wczoraj byliśmy u znajomych i zaserwowane były sałatki z bloga KWESTIA SMAKU, zajrzałam tam dzsiaj i jest dział BEZGLUTENOWE
http://www.kwestiasmaku.com/blog-kulinarny/category/bezglutenowe
może coś fajnego tu znajdziesz Kelu, zaserwowane sałatki były proste i smaczne
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 25, 2017, 08:55:29 pm »
po wielu miesiącach olewania sprawy tarczycy se zrobiłam TSH
nie jest dobrze, przez ostatnie 3 lata z hakiem było całkiem stabilne (1,5 - 2), nagle teraz mam 7
faktycznie jestem ospała i nie mam siły, a powera dostaję tylko po pseudoefedrynie (używam tylko kiedy absolutnie muszę), ale takie objawy miałam kiedy wyniki tarczycowe były ok, więc to niekoniecznie to, tylko taki urok niskociśnieniowca
innych objawów nie mam, nie tyję, metabolizm bardzo dobry, włosy nie lecą
i tera mam delemat, bo do endokrynologa za prędko się pewno nie dostanę, a rodzinna pewno mi zwiększy dawkę, sęk w tym, że nie wiem czy ten wynik jest na pewno adekwatny, a trochę szkoda mi kasy na kolejne badania
to badanie zrobiłam po nieprzespanej nocy i stresie, internety mówią, że to może mieć wpływ, ale czy aż taki?

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 25, 2017, 09:18:58 pm »
ja się nie znam, ale podobnie wysoki wynik i objawy depresji, czyli nicniechcenia też, miała ostatnio córka mojej przyjaciółki,
27 letnia szczupła dziewczyna,
koniec końców wyszło, że hashimoto...


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 25, 2017, 09:34:00 pm »
ja nicniechcenie w zasadzie mam zawsze i od zawsze, z mniejszym lub większym nasileniem, właściwie to jak się budzę i chce mi się żyć, to jest objaw niepokojący ;)

a hashimoto już mi raz zdiagnozowali 6 lat temu, a potem odwołali, że jednak MOŻE nie, i w końcu nie wiem co
ostatni endo mi powiedział, że gdybym miała hashimoto to przez 6 lat na tak małych dawkach na bank by się dawno pogorszyło, a dochtór od usg tarczycy mi pedział, że jak na kobietę, to ta tarczyca jest całkiem spoko
fakt, że ostatnio wogle o siebie nie dbam, byle jak śpię, byle jak jem, zapominam o tabletkach, piję głównie kawę ...
kurka, trza się ogarnąć

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 25, 2017, 09:39:00 pm »
u niej usg tarczycy było fatalne,
i wyobraź sobie jakim przeżyciem dla niej była zmiana diety!
ona od kilkunastu lat była wegetarianką a teraz doktor kazał jej jeść mięso!  ::((


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 25, 2017, 09:47:36 pm »
całe naszczęście mnie nikt o dietę nie pytał  ::((

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 25, 2017, 11:05:41 pm »
ona od kilkunastu lat była wegetarianką a teraz doktor kazał jej jeść mięso!  ::((

miałam książkę "jak żyć zhashimoto" i tam nic nie pisali o mięsie, jedynie glutenie  :o
ja mam tą japonke, dobre badanie na nią to anty=tpo
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 25, 2017, 11:26:25 pm »
podobno anty tpo się już nie robi, tzn nie uznaje się za badanie istotne
robiłam te 6 lat temu to miałam wynik dobry, podwyższone miałam te drugie

ostatnio glutenu jadam mniej niż kiedyś, a więcej białka, heh, może to przez to ;)

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 25, 2017, 11:30:34 pm »
po wyniku anty rodzinna kazała maszerować do endokrynologa, też leciałam na pysk a wyniki morfologii miałam książkowe  :(
trza jeść owoce i warzywa, ino np kalafiur, szparaga, brokuł raz w tygodniu  ::((  i tylko ino ino
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 25, 2017, 11:41:28 pm »
ja akurat na tej diecie to się nie znam, ale że niby paleo - dieta człowieka pierwotnego,
ona jeszcze nie je białka i cukru


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 26, 2017, 08:19:04 am »
paleo- dieta jaskiniowców, zalecana czasami przy Hashimoto
Zuzi  żadne diety nie pomagają przy tej chorobie, ale ona nie ma typowych objawów ( włosy, tycie to nie ona)
aquila Zuzy popytam o twoje objawy , ona już jest specjalistką
 wiem tylko, ze nie antyTPO i inne tylko USG pokaże ci czy masz Hashimoto- bo tarczyca daje obraz stanu zapalnego
 Hashimoto powoduje ,ze jest jest coraz bardziej zniszczona
Zuza po nadczynności ( poporodowej) kiedy to TSH miała 0,02 wskoczyła w niedoczynność ( odstawiono jej wcześniej eutyrox) miała 7,8 najwięcej w zyciu, zawsze tez sprawdzają FT4
dostała na razie 25 eutyroxu  , ale pewnie w przyszłości dawkę zwiększą
( rzeczywiście TSH potrafi skakać, ale jednak te 7 pokazuje, ze cos jest na rzeczy)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 26, 2017, 08:40:33 am »
 :pot:
ja akurat na tej diecie to się nie znam, ale że niby paleo - dieta człowieka pierwotnego,
ona jeszcze nie je białka i cukru

chyba nabiału a nie białka????

mięsa się brzydzę; ostatnio gotowałam kurczaka dla mojej piesy, myślałam, że się porzygam
tran jeno czasem łykam, to taki wyjątek od bycia wege

paleo to kontrowersyjna dieta, ma sporo dobrych założeń i wielu fanów, ale z krytyką też się można spotkać; łosobiście nie wierzę, że tarczycę można wyleczyć dietą (bo nie można), ale pewno można jakoś tam ją wspomóc

po urlopie powtorze badanie i zrobie ft4, te 6 lat temu mimo wysokiego tsh ft4 miałam w normie

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 26, 2017, 09:47:56 am »
jasne, że nabiału, tak mi się coś nie podobało przy pisaniu - jednak zryty beret nie zaskoczył


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 26, 2017, 01:01:26 pm »
Na Hashimota się kompletnie nie znam. Póki co TSH (badany ze 3 razy) i raz USG tarczycy były w normie.
Ale tak na chłopski rozum, zastanawiam się nad przyczyną złej pracy tarczycy. Czy jest jedna, czy wiele? Mówicie, że stres powoduje zmianę TSH. Pewnie też jest jakąś zależność z pracą innych narządów, wydzielających hormony (u Zuzy inny wynik w ciąży, czy tuż po). Bardzo to skomplikowane. Mnie się wydaje, że dieta najlepsza urozmaicona, może i gluten be, ale każdy produkt coś nam dostarcza i organizm sobie coś bierze, coś wydala. Lepiej mniej mu dostarczyć, niż za dużo (by się nie przemęczył trawiąc niestrawności).
U mojej córki, która ze dwa lata była wegetarianką, tak system hormonalny się rozchwiał, że okres prawie zanikł, leczyła się i lekarka zaleciła dietę zrównoważoną, a nie eliminacja czegokolwiek.
Poza tym wierzę w hipotezy, dotyczące wskazówek, co mamy jeść, w zależności od grupy krwi, bo to zawsze związek z naszym organizmem, a nie widzimisię  :-\
Przepraszam za wymądrzanie się, nic nie sugeruję, dałam znać, że wczytuję się w to, co tu piszecie  :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2017, 01:03:39 pm wysłana przez DanaPar »
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++