Autor Wątek: Choroby tarczycy i ich objawy  (Przeczytany 14967 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 26, 2017, 04:27:20 pm »
Aquila zaciagnełam języka u doświadczonej i oczytanej hashimotki- Zuzi :)
Cóz, ona diagnozuje ci ;) ( oczywiście żart) niestety Hashimoto  bo w 90 % niedoczynnośc wynika właśnie z tej choroby.  Zuza ma brain fog  ( oj ma  >:() i suchą skórę  i czasami lęki ( walczy z tym jak potrafi) to wszystkie objawy Hashimoto. Oczywiście było i antyTPO   które rosło ale góra 200 co wcale nie jest bardzo wysokim wynikiem. Od lat robi tylko TSH i FT4 ewentualnie FT3 . Radziłaby tobie zrobić te hormony i antyTPO jednak( TSH lubi skakać ale antyTPO nigdy) , być może rodzinna da ci na to wszystko skierowanie plus skierowanie do endo. 
Zuza ma wielu znajomych z hashimoto, stosowali przeróżne diety ( Zuza tez) zażywali jod ( Zięba) czasem wyniki się poprawiają jednak Hashimoto jest nadal, to przypadłośc która niestety nie zmienia się na lepiej  tylko bywają  czasowe remisje . Na szczęście nie jest to koniec świata, a wierzymy, ze i lek wynajdą bo to bardzo świeżo zdiagnozowana choroba. ( chyba w latach 70 czy 90?)
Dana- słonko, wegetarianizm nie spowoduje niedoczynności czy innej choroby , a na pewno nie rozchwieje poziomu  hormonów!!
Zuza zdziwiła się, ze bywają endokrynolodzy namawiający do zmiany diety, ona była u 4 i to bardzo dobrych i  nijak nie dali się jej przegadać w  kontekście przejścia na inne żywienie. Wg nich to i tak  nic nie da.  Wyniki czasami się poprawiają , ale choroba i tak pozostaje. ( najlepiej pokazuje to USG)
ty się doczytasz może jakis ciekawostek , na pewno jest tam podoanych więcej objawow hashimoto
https://www.healthfulelements.com/blog/2011/06/long-and-pathetic-list-hypothyroid-symptoms

styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 26, 2017, 05:54:14 pm »
U mojej córki, która ze dwa lata była wegetarianką, tak system hormonalny się rozchwiał, że okres prawie zanikł, leczyła się i lekarka zaleciła dietę zrównoważoną, a nie eliminacja czegokolwiek.

dieta wegetariańska może być zrównoważona (nie musi, tak jak i mięsna - wszystko zależy od nas) i dobrze zbilansowana jest uznana za normalną, zdrową dietę niewymagającą żadnej suplementacji; oczywiście nie znaczy to, że każdy będzie czuł się na tej diecie dobrze; rozchwianie hormonalne nie jest jakims standardowym skutkiem diety wegetariańskiej, znałam sporo wegetarian i nawet ci niespecjalnie dbający o zbilansowanie diety nie mieli takich problemów; u córki musiał zadziałać jakiś dodatkowy czynnik

Cytuj
Poza tym wierzę w hipotezy, dotyczące wskazówek, co mamy jeść, w zależności od grupy krwi, bo to zawsze związek z naszym organizmem, a nie widzimisię  :-\
Przepraszam za wymądrzanie się, nic nie sugeruję, dałam znać, że wczytuję się w to, co tu piszecie  :)

świetnie, że wierzysz w to co nieudowodnione i co nie ma naukowych podstaw (jeśli jest dieta związana z grupą krwi, to dlaczego nie ma diety wg koloru oczu albo włosów, albo dieta dla owłosionych średnio, bardzo i mało ;P), a nie wierzysz w rzeczy sprawdzone i zatwierdzone przez naukę (to powyżej o diecie wege)
ale oczywiście masz prawo do własnego zdania ;)

Amor - dzięki za "konsultację" ;) ja myślę, że endokrynolodzy sami do końca nie wiedzą (byłam u kilku i tylko jedna używała nazwy "hashimoto") i może boją się jednoznacznie stawiać diagnozę, tym bardziej, że przez kilka lat, na małej dawce miałam stabilizację, a to się rzadko zdarza
ja mam teorię, że pewnie mam hashimoto, tylko przypadkiem zostało wcześnie wyłapane i wolno się rozwija; może gdybym te 6 lat temu nie zaczęła brać euthyroxu, to dzisiaj byłabym grubą napuchniętą beką :D
ostatni endokrynolog u którego byłam mówił mi, że przeciwciał się już nie robi właśnie, bo one są miarodajne tylko na początku, gdy wyłapie się je w odpowiednim momencie, potem one mogą być w normie, a choroba jest i tak; szkoda hasju na badania, które nic nie wnoszą
niestety u mnie swoje na pewno jeszcze zrobiła radioterapia i tamoxifen też robi swoje; podobno też jak rośnie poziom estrogenu, to rośnie tsh

dzięki za opinie o dietach; nigdy w nie nie wierzyłam, ale czasem kusi sprawdzić, czy może jednak; tera wiem, że nie warto; czytałam kiedyś o tych dietach - jak na mój styl życia zbyt restrykcyjne
ale podejmuję ponownie walkę o rezygnację z cukru i śmieciów

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 26, 2017, 06:06:48 pm »
Zuza miała bardzo szybko " wyłapane " Hashimoto- około 10 lat temu. I nie stała się "grubą beką" ;D ( za wyjątkiem okresu ciązy ) i czasami tak jest , mówiła mi , ze to rodzaj nieswoistego Hashimoto ??? (  chyba tak to brzmiało?)  i raczej nie grozi jej tycie. Miała od zawsze problemy z okresem ( rzadko miewała miesiączki, PCOS nie było i hormony wszelakie przebadane) i dokładnie obserwowałyśmy jak  wchodzi w niedoczynność ( mimo eutyroxu chociaż próbowano bez tego leku na początku) jak rosnie antyTPO  i jak hashimoto zaszalało bez konkretnego powodu w jej tarczycy( być może  stres związany  z moją chorobą przyspieszył zachorowanie) .
Taka jest historia jej Hashimoto. Ma w bardzo bliskim kręgu znajomych, przyjaciół około 10 kobiet z ta przypadłością - to jakas epidemia!
Mam nadzieję, ze u ciebie wszystko się unormuje i tarczyca uspokoi bo już swoje przeszłaś!
 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 26, 2017, 06:15:17 pm »
lepiej nie będzie, tarczyca nie regeneruje się, ale grunt żeby nie było gorzej, choć po radio i na tamoxie, który mam brać jeszcze 7 lat, to raczej pewne, że będzie gorzej
ale z drugiej strony - euthyrox 25 czy euthyrox 75 - to taka sama tabletka, tak samo przyjmowana, więc tak na co dzień - różnicy nie odczuję

a że epidemia - to fakt, w mojej grupie wiekowej szczególnie

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 26, 2017, 06:19:36 pm »
a na dodatek ta tabletka to po prostu dostarczanie organizmowi  hormonu , którego mu brakuje
ważne byś dobrze się czuła
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline ptaszyna

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3540
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 26, 2017, 10:58:57 pm »
ha, u mnie najlepsze było to że wyniki tsh i ft były w normie  :-\  jedynie na tpo brakło chyba skali, powyżej 1000  ::((
potem usg potwierdziło wszystko
lepiej czuję się przy nadczynności i z moim endokrynologiem od 2 lat ją utrzymujemy eutyroxem  :)
rak zrazikowy naciekający częściowo wieloogniskowy, rozproszony  T1N0M0
mastektomia piersi lewej XII 2011, chemioterapia 3 x AC, radioterapia, hormonoterapia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 03, 2017, 12:23:04 pm »
W bystrzańśkich dyskusjach przewijał się temat tarczycy i Hashi. Moja znajoma podjęła terapię LDN. Dostałąm od niej różne linki do artykułów. Na prośbę zainteresowanych - wstawiam. Niektóre anglo inne nasz-języczne.

dn.proboards.com/thread/1935/side-effects-dosing-dose-naltrexone

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/09/19/one-of-the-rare-drugs-that-actually-helps-your-body-to-heal-itself.aspx

http://www.tarczycahashimoto.pl/blog/naltrexone

https://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_naltreksonem_w_niskiej_dawce

https://www.monitor-polski.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/

http://longevitas.pl/cudowny-lek-naltrekson-adepend/

A! I nie dyskutuję, bo w temacie nie siedzę. Po prostu udostępniam.

Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Choroby tarczycy i ich objawy
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 03, 2017, 01:18:47 pm »
ciekawe!