Autor Wątek: Ciasto z kaszy jaglanej  (Przeczytany 9279 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 16, 2013, 01:38:10 pm »
Ono jest smaczne , wilgotne,tylko od  upodabań zależy czy kto woli bardziej tuste czy słodkie! MOje ciasto poszło błyskawicznie, ale u mnie przyzwyczajeni do eksperymentalnych ,zdrowych ciast!;) Jak podasz z gałką lodów  waniliopwych to będzie przesmaczne! Ja dodawałam łyżkę jogurtu owocowego i tez bardzo smakowało!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 17, 2013, 12:35:42 pm »
Wczoraj ugotowałam kaszę, więc już nie mogę się wycofać (z zasady nie wyrzucam jedzenia). Bakalie moczę się w rumie. Zrobię dokładnie jak w przepisie i się podzielę uwagami.  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 17, 2013, 08:50:34 pm »
No i czekamy ,jak wyszło?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 17, 2013, 11:06:12 pm »
Amorku ciasto wyszło. W kategorii moich ciast na 3+. Niezłe, ale jadałam lepsze. Nie oklapło, jest dość pulchne.
Ale muszę się przyznać, że zamiast kaszy jaglanej dałam jęczmienną średnio grubą. W pierwszym odruchu pomyślałam, że to to samo, ale potem sprawdziłam, jednak nie. Ale myślę, że to ciastu nie zaszkodziło. Dałam dużo rodzynek, śliwek, daktyli. To wszystko namoczone w rumie i z tym rumem dodałam do ciasta. Włoskich orzechów zmielonych też sporo i miodu z 5-6 łyżek: próbowałam i chciałam by było lekko słodkie. Pozostałe składniki jak w przepisie.
Ciekawa jestem, co powiedzą znajomi na ten wypiek. Jak będą marudzić (w naszym gronie znana jestem z wypieków) to powiem, że nie da się zrobić czegoś, co będzie i zdrowe i super smaczne.
Ale o tym dopiero w poniedziałek, bo chyba laptopa nie zabiorę. Jadę na łono natury.  [url=http://www.greensmilies.c
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 18, 2013, 09:43:10 am »
Ojej mysle, ze smak kaszy jaglanej ,a jęczmiennej jest całkowicie rózny. I tu jest chyba pies pogrzebany. Nie radzę zmieniać kasz!Byłoby o wiele smaczniejsze z jaglaną - ona ma smak niewyczuwalny , przyznaj się znajomym ,ze poszalałas! :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 18, 2013, 08:42:32 pm »
Przeczytałam o cieście z kaszy jaglanej i przypomniały mi się z dzieciństwa pyszne pierogi pieczone w skład których wchodziła kasza jaglana/żółta/.
Składniki: marchew, burak czerwony, drobno siekane w dużym wiadrze specjalnym tasakiem, wymieszane z kaszą jaglaną. Farsz nakładało  się na
okrągłe placki z mąki żytniej, zalepiało się tak jak bardzo duże pierogi /średnica 15  cm/ i piekło się w piecu chlebowym. Najsmaczniejsze były na 2, 3 dzień kiedy trochę zmiękły.
Aktualnie jest wiele sposobów ,żeby posiekać warzywa.....na pewno zdrowe jedzonko.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 18, 2013, 08:44:30 pm »
Oj bardzo mnie zainteresowałas tymi pierogami!  TYlko gdzie by to upiec???
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 18, 2013, 08:53:59 pm »
Amorku, myślę, że można piec w piekarniku, tylko poczekajmy na młode buraki i marchew.....wtedy się szybko upieką.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 18, 2013, 09:00:21 pm »
Ja miałam przepis na pierogi pieczone w piekarniku , moze jakiś mix przepisu zrobić? A nadzienie wcześniej podgotować?
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 18, 2013, 09:02:01 pm »
http://panie-i-odchudzanie.blogspot.com/2011/01/rewolucja-na-talerzu-pierogi.html
Tu jest ten przepis na pierogi z boczniakami. Robiłam parę razy!Dobre!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 18, 2013, 09:11:01 pm »
Szukałam przepisu na te stare proste w wykonaniu pierogi, ale nigdzie nie znalazłam, potocznie mówiło się na nie "sójki pieczone"
Ciasto było zwykłe żytnie, bez drożdży.
Te z boczniakami to na pewno smaczne, ale ja wolę pieczarki.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 18, 2013, 09:12:12 pm »
Ja mieszałam boczniaki z pieczarkami! BOczniaki dużo zdrowsze!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline debora48

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 233
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 18, 2013, 09:35:06 pm »
Amorku, nie pamiętam czy nadzienie wcześniej przygotować, ale tak sobie myślę, że buraki i marchew drobno posiekać, dodać kaszę, bo to ona ma za zadanie to wszystko skleić.....no tak,żeby za dużo soku to nie puściło i dało się pieroga zakleić.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 18, 2013, 09:48:06 pm »
Coś upichcimy razem debora! :))
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Ciasto z kaszy jaglanej
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 20, 2013, 08:26:32 am »
Ha, ha  od ciasta z kaszą doszłyście do pierogów.
A co do mojego ciasta z kaszą jęczmienną. Na wejściu zaznaczyłam, że nie może coś być dobre i zdrowe i tem razem wybrałam zdrowe. naturalnie wytłumaczyłam, że wg przepisu powinno być z jaglaną. Kaszę się faktycznie wyczuwało. Ale zbytnio to nie przeszkadzało. Zniknęła cała blaszka w ciągu dwóch dni. Pewnie to dzięki dużej ilości bakali (śliwki, daktyle, rodzynki namoczone w sporej ilości rumu, z którym wlałam do ciasta). Więc skoro to było niezłe, to mogę sobie wyobrazić, że z jaglaną byłoby jeszcze lepsze.
Dzięki za przepis.  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++