Autor Wątek: Łuszczyca  (Przeczytany 3058 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Łuszczyca
« dnia: Maja 13, 2013, 06:35:04 pm »
Może być dziedziczna lub wywołana przez infekcje. Powodują ją również błędy dietetyczne i... stresy.
Łuszczyca jest przewlekłą chorobą proliferacyjną. Istotą choroby jest wzmożona liczba podziałów komórkowych w warstwie podstawowej naskórka oraz przyspieszony nieprawidłowy cykl dojrzewania komórek. Częstość jej występowania w populacji Europy i USA wynosi 1–3 proc. Wśród ogółu porad dermatologicznych łuszczyca stanowi 6–8 proc. wizyt. Jest to choroba praktycznie nieznana w populacji Dalekiego Wschodu, Afryki Zachodniej, Indian Ameryki Północnej i Południowej oraz Eskimosów.

http://www.poradnia.pl/luszczyca-rodzaje-przyczyny-objawy-leczenie.html
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Łuszczyca
« Odpowiedź #1 dnia: Października 03, 2018, 06:47:28 pm »
Nigdy nie mialam diagnozy, ale sądzę, że mam łuszczycę. Własnie w tej chwili mam zaczerwienienie na łokciu i lekko chropowata skórę ponizej. Nawięcej problemów skórnych miałam w dzieciństwie i młodości. Na głowie zawsze przypisywałam to lupiezowi. dopiero gdy zaczęłam golić glowę zauwazyłam, ze okresopwo mam taka białą łuskę. Wszystkie objawy skórne zniknely mi podczas leczenia onkologicznego. W Madhuvan też od dawna nic nie miałam. Teraz zaczyna wyłażić... To mi jakoś zbytnio nie przeszkadza, ale zaczyna irytować. No i niepokoi, że jest korelacja między łuszczyca i rakiem.  :-\ Czym mogłam ja sprowokować?  Moze stres zwiazany z mamą? Plus brak słońca?
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Łuszczyca
« Odpowiedź #2 dnia: Października 03, 2018, 08:28:10 pm »
braja, łuszczyca należy do chorób wynikających z autoagresji. Więc pewnie sama się zdiagnozowałaś.
Oby objawy były tymczasowe.
Ja mam na łokciach i wokół takie nieładne zgrubienia. Pojawiają się i znikają, przemieszczają. jakby bąble po ukąszeniach. I nie mam pojęcia co to.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Łuszczyca
« Odpowiedź #3 dnia: Października 04, 2018, 03:27:06 am »
Braja napisałaś, że na łokciu, czy na jednym? Bo ja tak mam (na lewym) czasem ale to jest związane z tym, że jak częściej posiedzę przed kompem, to podpieram się właśnie na lewym łokciu i wtedy ta skóra jest taka zrogowaciłała. Kilka dni muszę dbać i wraca do normy.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Łuszczyca
« Odpowiedź #4 dnia: Października 04, 2018, 08:06:45 am »
W tej chwili na jednym. Ale miewalam i na głowie i na kolanie i na ramieniu. Oficjaknej diagnozy nigdy nie miałam więc mogę się mylić. W dzieciństwie od higienistki zawsze słyszałam że to liszaj.
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Łuszczyca
« Odpowiedź #5 dnia: Października 04, 2018, 08:59:13 am »
Nie jestem znawcą tej choroby, ale słonko ponoć służy i dlatego u siebie nie masz takich objawów
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Łuszczyca
« Odpowiedź #6 dnia: Października 04, 2018, 04:17:52 pm »
Łuszczyca ma to do siebie, ze znika i pojawia się niespodziewanie. I objawy można tylko łagodzić maściami, wiem tez ,ze  może nasilać się z skutek zmiany klimatu czy jedzenia. A może to AZS a nie łuszczyca? i pierwsze słyszę, ze ma coś z rakiem wspólnego. A stres niczemu dobremu nie służy niestety :(
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat