Autor Wątek: Bóle głowy, meteopatia  (Przeczytany 16815 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2014, 05:33:22 pm wysłana przez b_angel »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 14, 2013, 09:11:37 pm »
Suchalku jak łebek ,bo mój dziś szwankuje od rana z przerwami! Ostatnio najlepiej działa na mnie Apap extra!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 15, 2013, 07:15:46 am »
Będąc w Poznaniu, w sobotę brałam tablety. Na ten czas odpukać Amorku ...... daje radę bez nich. Biegam po schodach w tę i we w tę to ciśnienie nie spada i jest ok.

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 10, 2013, 01:23:01 pm »
Suchalku, a Ty "jedziesz" jeszcze na tym podwójnym zestawie, który mi kiedyś zaaplikowałaś w Ciechu? To było skuteczne..Od wczoraj zwijam się z bólu...dziś nieprzytomna "codopiero" wstałam...jestem na dwóch Ibupromach, od których mniej łeb boli, ale za to bardzo mdli...Miałam coś tam zrobić, ale jestem kompletnie wyłączona z życia.Jak sobie dajecie radę w takich sytuacjach? Macie jakieś nietabletkowe sposoby? Mnie przynosi ulgę kąpiel...i wiem, ze tego dnia zero kawy i wina. To ( oprócz gwałtownego spadku ciśnienia atmosf..) największe migrenotwory (u mnie)
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 10, 2013, 03:34:11 pm »
Jak sobie dajecie radę w takich sytuacjach?

Wykonuję tel do roboty, że jestem wyjęta. Łykam przeciwbólowych podwójną dawkę. Włażę do wyrka. Na oczy zakłądam opaskę (samolotową). I się wyłączam. Do następnego dnia rana.

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 10, 2013, 03:47:20 pm »
To podobnie...a nawet prawie tak samo, tylko, że ja do roboty nie muszę dzwonić :D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 10, 2013, 08:00:42 pm »
Perło, tak .....jadę na podwójnym zestawie. Naproxen zamienił mi neurolog na Anapran, plus Coffecorn forte..... pono lepiej przyswajalny. Właściwie nie pono, tylko lepiej. Dodatkowo dostałam Flunarizinum. Wieczorem jedna tabletka i jakoś funkcjonuję.

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 10, 2013, 09:59:26 pm »
mua pomaga:
uderzeniowa dawka aspiryny (w wersji budżetowej etopiryny :P) zapita kawą
mocno słone i/lub mocno słodkie jedzenie (chamskie fastfoody, czekolada, daktyle)
wqurw w pracy (ale czasem robi wręcz odwrotnie)
dużo snu, no ale jak czeba iść do roboty to nidyrydy

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 10, 2013, 10:07:18 pm »
No...fajnie:) Kawa...kto by pomyślał.To już druga porada z kawą w tle, bo wcześniej Sasky mi napisała: mocna kawa z cytryną. Wypróbuję następnym razem, bo dziś już po bólu...Dzięki.
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 10, 2013, 10:10:41 pm »
ale np u mojego lubego kawa poteguje ból, aspiryna to samo, za to pomaga mu ibubrom popity piwem :P

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 10, 2013, 10:19:24 pm »
to z piwem to pewnie taka męska wersja  ;)

a ja kajsik słyszałam, że czekolada to raczej wprost_przeciwnie działa - powoduje migrenę


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 10, 2013, 10:27:23 pm »
ale we czekoladzie jest magnez, któren wydaje się pomagać przy migrenach
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 11, 2013, 06:42:10 am »
Od neurologa dostałam zakaz jedzenia sera żółtego, czekolady, orzechów, picia kawy, czerwonego wina, ponieważ to wszystko wywołuje ból głowy. Lecz przy zmianie pogody można niczego z wymienionych nie jeść, nie pić a ból głowy i tak wystąpi. Wtedy szybko przy pierwszych symptomach migreny należy wspomóc się lekiem.
Na rozbujany ból głowy to już tylko zasłonięte okno, cisza i sen. Czasami otwarte drzwi aby zdążyć do muszli.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 11, 2013, 07:38:05 am »
Mocna kawa z cytryną to z tego co mi mówiono raczej na kaca  ;)
Natomiast nie łączenie pewnych składników przy migrenie (kawa, ser), to podobne zasady jak przy alergii. Pewne mixy i tu i tu nie są wskazane  :D

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Bóle głowy ,meteopatia
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 11, 2013, 09:05:44 am »
U mnie w domu wczoraj tez był kolejny horror z bolem głowy. Zuza znow jak i tydzień temu cały dzień leżała plackiem. Jeden panadol wzięła ,ale potem bol znow wrócil. Na szczęście obyło się bez wymiotow itp. jak tydzień temu. W końcu pomogła maśc?? ,albo też  samo minęło po "świątynii nieba" czyli masci tygrysiej!:) Wszystkie propozycje wykorzystałam z internetu i dopiero to przyniosło ulgę!! Sama tez dziś posmarowałam sobie głowę rano bo cos mi "łaziło" i powiem ,ze rzeczywiście czułam różnicę! To tak mocno wychładza. W każdym bądź razie nie zaszkodzi!;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat