Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2070913 razy)

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« dnia: Maja 18, 2013, 06:52:41 pm »
Witajcie

Chciałabym, żeby  ten wątek stał się jak ..... ściana  ;), pod którą można przyjść i ... albo wygarnąć, albo popłakać, albo też westchnąć, ale najlepiej ... podzielić się swoją radością.

... a potem wrócić spokojnie do rzeczywistości  8)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 18, 2013, 08:10:42 pm »
A mnie dziś bardzo ucieszyły ćwiczenia jakie zaplanowałyśmy z moimi amazonkami. Miała być gościnnie rehabilitantka (wolontarystycznie, ale okazało się, że jest w ciąży i musi na siebie uważać), więc cała masa nas była ... raptem cztery ... i początek był na ławeczce w parku, a później przenioslyśmy się do kawiarenki ... na lody i tak w miłej atmosferze minęło nam 2 godziny. Pełna wyrzutów sumienia, zadzwoniłam do koleżanki, która mieszka na 4 pietrze, starej kamienicy, więc piętra słuszne tam są. Myślę, wejdę to spalę odrobinę. Udało mi się wleźć i szczęśliwa, że nie widzę u niej żadnych ciastek, myślę, dobra nasza. A tu z lodówki wyjeżdża tort. Mówię , że owszem mogę kawałek zjeść, ale jeśli są tu następne 4 pietra do góry ....
A później zeszłam na dół ... mało wyczynowe to było ...
A jak jechałam do domu to syn zadzwomil, że ich młodsza latorośl chce do babci na noc , więc mówię dawajcie go tu. Jesteśmy już po kolacji, po pierwszym zwątpienie co do nocy ... zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijać ... mam nadzieję, że o północy nie będą rodzice musieli 27 km gnać po synka .....

31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 18, 2013, 08:35:07 pm »
A ja brałam udział w pokazie tai chi  , grupy z  naszego UTW . Odbywało  się to na festynie  w Siemianowicach i widownia była dość spora.  Przypadkiem ubrała się nasza piatka ( tylko tyle było odważnych)  dwie z przodu w rózowe( w tym ja) , trzy z tyłu w niebieskie koszulki . A mamy takie specjalne z chińskimi znakami. Nasz mistrz w piękny czarny chiński stroj, chociaż można go było pomylić z księdzem.:)Niestety zamiast chińskiej muzyki ,towrzyszyły nam sląskie przyśpiewki. Nie było żle! Chyba mnie to ubawiło,że na stare lata w popisy się bawię! :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 18, 2013, 08:36:29 pm »
brawo amor! liczę na pokaz i dla nas!
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 18, 2013, 08:38:03 pm »
To taki pokazik, bo razem z rozgrzewką trwało 15 min! :D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 18, 2013, 09:46:16 pm »
Łaa Amorku brawo !!!!!!
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 18, 2013, 09:47:31 pm »
Dzięki, ale nie był to wielki wyczyn!  ;D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 18, 2013, 10:41:04 pm »
Amorku, super :) Może i nie wyczyn fizyczny, za to na pewno występ na scenie to wyczyn emocjonalny:) :) :)
Z pewnością wyglądaliście ślicznie :) Razem z czarnym strojem Waszego mistrza ;)

Z mojego podwórka: byłam dziś na Targach Książki. I wystałam, wyczekałam, upolowałam dwie dedykacje książkowe :)
Od Pani Romy Ligockiej  ztx I od Pana Adama Wajraka  ztx

Mała rzecz, a tyle radochy mi sprawiła. W gratisie chwile rozmowy z obydwojgiem  ztx

A już wychodząc powiedziałam 'dzień dobry' dwum paniom, co na schodkach przysiadły: Pani Korwin-Piotrowskiej i Pani Monice Jaruzelskiej. Obie kolorowo ubrane, wyluzowane, ewidentnie bardzo zaprzyjaźnione :)

Dodać muszę koniecznie: z okazji Targów po raz pierwszy byłam na Stadionie Narodowym. Robi wrażenie :) Na prawdę wspaniały obiekt :)

Ot, taki miły dzień miałam

Offline sasky7

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1003
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 18, 2013, 11:12:38 pm »
Zasmuciła mnie dziś ... zgaszona belka na różowym ...
... i wiadomość o Marku Jackowskim.


A uradowały ... Wasze TU wpisy: tekst lulu o torcie i wnuczku, występy "festyńskie" Amora i udana inauguracja stadionowo/narodowa agawy.
   ztx

"Miłych snów, kolorowych snów, i ... dobranoc"
 
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2013, 11:14:24 pm wysłana przez sasky7 »

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 19, 2013, 10:47:21 am »
Cenię sobie Monikę Jaruzelską. Podobał mi się jej wywiad, ostatnio widziany przeze mnie w necie, z Bartkiem Prokopowiczem, w którym była bardzo wyważone i potrafiła, moim zdaniem, zadawać trudne pytania, chyba też dosyć trudnemu gościowi.

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 19, 2013, 11:31:40 am »
wczoraj nie zdążyłam już napisać, to dziś się o wczoraj podzielę  :);
powędrowałam na piękny koncert do filharmonii, cudnie się słuchało, owacje na stojąco, dłuuugie - ekstra jest taką odskocznię od codzienności czasem mieć;
też wczoraj zainaugurowałam poznanie stadionu od środka, lecz nie w ramach targów, a nocy muzeów - fajne wrażenie, płyta boiska ogromna, a bramka taaaaka szeroka


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 19, 2013, 01:37:00 pm »
Ja też byłam w W-wie ;D Wczorajszy wieczór spedziłam w "Klitce" na Ząbkowskiej 12..na dłuuugim wernisażu rysunków mojego kolegi i chłonęłam atmosferę Pragi po której łaziłam pierwszy raz. Ja nie mogę...np.pod nr 3-cim...podwórko z Matka Boską na środku, obok scena na której śpiewa dzieciarnia..dookoła stragany na których mieszkańcy kamienicy sprzedają placki ziemniaczane (po 1 zł) smażone non stop. Wyjść stamtąd nie mogłam, choć w Łodzi też na klimat Bałut nie narzekam...A powrót tuż, tuż przy rozświetlonym Stadionie Narodowym...nacykałam trochę fot, ale nie udało mi się nikogo namówić na spacer w tłumie...Tłum w środku nocy...niesamowite.. :D
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 19, 2013, 01:41:24 pm »
Noc muzeów :) - ostatnie dwa lata byłam akurat w stolicy.
A ja właśnie skończyłam sprawdzać prace z nauki o języku :( W jednej klasie na 23 uczniów 10 baniek! Reszta to przeważnie dwójki, tylko jedna czwórka >:( W klasie równoległej: wprawdzie piątki też nie ma /?/, ale tylko dwie jedynki, trzy dwójki, potem trójeczki i dziewięć czwórek. W tej pierwszej klasie dzieciaki nie są głupie, ale rozdarte i leniwe, nie słuchają, co mówię, nie odrabiają zadań :( Rodzic przychodzi, mówi, że przypilnuje, że dziecko uzupełni i... kicha :( Ja się dwoję i troję, a efekt - jak widać na załączonym obrazku >:(
W takich momentach (a jest ich coraz więcej) myślę sobie, że szkoła powinna jednak być dobrowolna >:(
PS. Liczę jeszcze na dwóch takich, co na konkursie matematycznym byli i mają pisać jutro ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 19, 2013, 01:54:26 pm »
hamaczku.. Twój zawód to droga przez mękę..
cierpliwości życzę, pewnie każda ilość się przyda.. :)

2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 19, 2013, 01:56:32 pm »
Dzięki, Betty :-* Cierpliwości ci u mnie dostatek, ino żal, że mój wysiłek idzie na marne :(

Ech, w ogóle wszystko do bani...
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2013, 01:58:03 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)