Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2068359 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #660 dnia: Czerwca 28, 2013, 07:27:59 pm »
Dwie godziny temu  w BWA ( gdzie jest wystawa prac ASP) Zuza dostałą wyróżnienie za swoją prace magisterską :) To mnie ucieszyło:) TEraz pognała na kolejną wystawę w Rondzie Sztuki ,ale nie wiem co to tam jest! 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #661 dnia: Czerwca 28, 2013, 07:38:04 pm »
dla fantastycznych dzieciaków.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #662 dnia: Czerwca 28, 2013, 07:39:57 pm »
Z całego serca przyłączam się do pięknych agawowych życzeń dla pięknych pań uczycielek  :)
Wspaniałych wakacji :) :) :)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #663 dnia: Czerwca 28, 2013, 09:06:31 pm »
dla wszystkich MAM, dla wszystkich dziecków
lody sie należą za ukończenie tego roku szkolnego
(ja właśnie wróciłam - ledwo żywa  ;)  )
ogromne gratulacje dla córki Marianny
no i rzecz jasna dla córki mag
znaczy, następny etap macie już z głowy

A ja ,cóż
Starsza_Dorosła już_już prawie w domu, połowę egzaminów zdała w Irkucku (wszystkie na bdb), resztę będzie zdawała we wrześniu u nas, bo tam ciutke inny program był.
A Młoda_Małolata, hm........... no............. zaskoczyła mnie na całej linii
 ztx zdała do następnej klasy  ztx
i to wyobraźcie sobie z całkiem niezłym świadectwem
dopa nie było ani jednego
i tylko trzy trójeczki (o jednej wiem od razu we wrześniu i już się cieszę, jeśli to trójka)
aaa z zachowania to nawet trza ja bardzo_bardzo pochwalić bo bdb jest  :)
Na koniec przyszłego roku szkolnego mam obiecany pasek (ino nie wiem jaki  ;D , że niby kupi mi nowy   xhc
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #664 dnia: Czerwca 28, 2013, 09:24:18 pm »
Brawa i dla twoich dziewczynek Tojka! :D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #665 dnia: Czerwca 28, 2013, 10:33:51 pm »
Brawa dla Waszych dziecisków.
Marianna, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Takie mnie się podobają, a nie wyciąganie i połowiczne odpowiedzi. Nie wiem wtedy, czy nie popełniłam fo-pa, pytając.
A co do wniosków z pracy magisterskiej. Jak zwykle jestem wyjątkiem. Zawsze dużo się ruszałam, uprawiałam trochę sportów i do dziś w tym względzie się nie oszczędzam. I przyjmując wnioski z pracy, mogę mieć nadzieję, że już gad do mnie nie wróci  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #666 dnia: Czerwca 28, 2013, 10:52:13 pm »
W sprawie wniosków z pracy, hmmmm...? ruszać przestałam się dopiero, gdy po raku deprecha mnie na rok ścisnęła :( I tak się do prawie_dziś zasiedziałam ;)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #667 dnia: Czerwca 29, 2013, 08:50:33 pm »
Do mojego poprzedniego postu odnośnie wniosków z pracy córki Marianny. Nie dodałam, że mąż miał raka, a jest z tych mało ruszających się, a sport uprawiał w liceum. Podobno był w kadrze polskiej juniorów (trójskok, skok o tyczce, w dal) ale na dorosłe lata nic z tego nie zostało, więc można go podciągnąć do tych, którzy nie są aktywni fizycznie i zachorowali. Więc w mojej rodzinie remis. Nie ważne, czy się ruszasz, czy nie to i tak..... xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #668 dnia: Czerwca 29, 2013, 08:58:21 pm »
A teraz do tematu z wątku. Nikt dziś nie melduje, co go ucieszyło, albo zasmuciło. Czyżby taki bezpciowy dzionek ::)
Bo mnie bardzo ucieszyło, że zrealizowałam swój plan na dziś, tzn., posprzątałam chałupę (pomyłam połowę okien, zmieniłam pościel, no i normalne sobotnie sprzątanko, z tym, że ciut dokładniejsze) i pogoda mi sprzyjała, ani ciepło, ani zimno, bo gdyby była jak pisze Marek Twain (w wątku sprzataniowym był cytat) to nie wiem, czy bym zrealizowała plan.  >:D
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #669 dnia: Czerwca 29, 2013, 09:14:03 pm »
Ja melduję ,ze od 9 rano miałam bąble w domu- Hanusie  i Olusia- padam na pysk!:) Bardzo mnie bawili ,ale i wykończyli!:)
Dana
. Takie mnie się podobają, a nie wyciąganie i połowiczne odpowiedzi. Nie wiem wtedy, czy nie popełniłam fo-pa, pytając.
A co do wniosków z pracy magisterskiej.
Coś mi się wydaje ,ze do mnie piłas. Masz rację ,sorx,pamiętam,że pytałas się o pracę Zuzi ,czy zafascynowana Ameryką itd. Nie miałam czasu odpowiedzieć ,wtedy wiele się działo a i zbyt wiele pisać musiałabym. Przełozyłam odpowiedz na później i tak zeszło. Najchętniej posłałabym ci mailem to co napisała bądź skrót. Na razie mam całośc.MOgę podac ci linka do zdjęc jakie robiłą w czasie podrozy poślubnej bo na tej bazie stworzyła pracę magisterską. Trudno powiedzie o wielkiej  fascynacji ,raczej o ciekawości Europejczyka , konfrontacji z "amerykanskim snem". Zderzenie wyobrażenia stworzonego na podstawie przeczytanych książek i obejrzanych filmow dotyczących Ameryki. Na pewno fascynowała ją sama myśl, marzenie by zobaczyć te wszystkie znane miejsca, przejechać słynną  drogą 66 itditd.
Tu jest wiele zdjęć ,być może i z obrony,a może i skrot pracy ( sama nie wiem ,sprawdzę po wklejeniu)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3204898339592.104684.1780160988&type=1&l=144925769a
Tak,w powyższym linku doszukacie się skrotu pracy i zdjęć z obrony( chociaż może ja mam FB i mogę wchodzić ,nie wiem ,dajcie znac)
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3231587606807.105197.1780160988&type=1&l=1d3d8a8084

Acha ,a na obronie IPady(12 czy 14) były w po to ,ze zainstalowano w nich filmy( Zuzy z USA). Wyglądało to jak statyczne obrazy ,bo krótkiej chwili zauważało się ,ze jest to ruchomy obraz

NO i zdjęcia z podrozy na FB właściwie nie mają wiele wspólnego z praca magisterską! :)) xhc  SZukaj albumu AMeryka
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2013, 09:25:57 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #670 dnia: Czerwca 29, 2013, 09:44:57 pm »
Amorku zdecydowanie nie piłam do Ciebie. Oprócz takich cech jak szczerość, bezpośredniość, to jestem jeszcze wyrozumiała i cierpliwa (no z tym może gorzej). Wiem, co ostatnio przeżywałyście i do głowy by mi nie przyszło to.
A u Marianny padła tak wyczerpująca odpowiedź, nawet więcej niż prosiłam, dlatego podziękowałam.

Zdjęcia, do których linki załączasz na bieżąco oglądam. Mnie w pytaniu do Ciebie chodziło tylko o ogólne wrażenie. Są ludzie, którzy jadąc do Ameryki, świata poza nią nie widzą, zostawiają w Polsce swoje rodziny, a są tacy (moja córka do nich należy) którzy po pobycie tam i pierwszym zauroczeniu (też córka była) doznają olśnienia i to wszystko, co przyjmowali za pozytyw, w zasadzie jest maską, pozą, sztucznością, powierzchownością..... - mówię o ludziach nie krajobrazach.  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #671 dnia: Czerwca 29, 2013, 09:53:15 pm »
Widać dzisiaj na forum, że zaczęły się dzisiaj wakacje  :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #672 dnia: Czerwca 29, 2013, 10:10:34 pm »
To sorx Dana jeśli źle cię zrozumiałam :) Nic, to ,ktoś chciał przeczytać pracę, jest tam skrót w albumie Ameryka .  Jej praca pisana byłą z tematu- interpretacja literatury.
Co do wrazenia z samej podrozy, poznania Ameryki ,to  oczywiście wszystko zależy , gdzie się jest ,co się ogląda i na co nastawia.Samo Las Vegas- to przecież wielki kicz , wielka sztucznosc  ,ale to miejsce ma takie  właśnie być. Niczego innego nie można  tez spodziewać się po Los Angeles , Hollywood itd.  Natomiast jakze innego  rodzaju   będą wrazenia z Wielkiego Kanionu czy podziwiania Generała Shermana.  ;)
CO do mojego osobistego widzenia USA -  byłąm z lekka rozaczarowana ,bo wyobrazałam sobie jakos  wszystko lepiej, mocniej ,bardziej ,nawet trudno mi sprecyzować . BYłąm tylko turystą wiec tez jest to inne spojrzenie ,ale ogolnie bardzo mi się podobało. Z tym ,ze mnie  zawsze podobają się wyjazdy , zwiedzanie , a jak mogę oglądac cos co znam  z literatury czy filmow to już jestem zachwycona:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #673 dnia: Czerwca 29, 2013, 10:54:45 pm »
 
Mojej przyjaciółki brata zabrało dziś rano pogotowie, stwierdzili ostre zapalenie trzustki. Początkowo mieli go operować jutro, ale w końcu zdecydowali, że już i wzięli na stół o 19.30. Sznse ocenili na 50% :( Operacja skończyła się koło 21.30, stan jest ciężki. Prosto ze stołu mieli go wieźć na intensywną terapię do Wrocławia i tam go dopiero wybudzać. Siedzę jak na szpilkach - oby przeżył tę jazdę, to potem już może zajmą się nim fachowcy i będzie dobrze... 36 lat...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #674 dnia: Czerwca 29, 2013, 10:58:03 pm »
Posiedzę z Tobą  :-\