Autor Wątek: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?  (Przeczytany 2068384 razy)

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #735 dnia: Lipca 04, 2013, 10:26:00 pm »
Ech... gdyby kózka nie skakała... Deborko, chucham i dmucham na Cię, coby się szybko i bezproblemowo wszystko pogoiło :-*

Amorku, przytulam i za znajomą kciukasy mocno zaciskam. A Zuzi niedługo minie :-* - oby nie rzucała się potem jak wilk, dla odmiany, na wszystko, co z mdląco_słodkim kremem (jako miałam w jednej ciąży ja)  ;)

Mnie dziś...
ucieszyło: przepięknie zrobione paznokcie w połączeniu z bardzo przyjemną pogawędką u pani kosmetyczki  :D
zmartwiło: szwagier przywiózł chyba z 5 kg szparagów, które tymi pięknymi ręcami trza było obrobić >:( na szczęście sąsiadka się nie wzbraniała, gdy zaproponowałam, że się z nią podzielę ;)
ucieszyło: endometrium i wszystko w dole OK :D
zmartwiło: mam coś na lewym płucu, w sierpniu zeszłego roku tego nie było :( ,w poniedziałek zrobią mi skopię, ale gacie mam pełne już dziś:(
ucieszyło: nabycie nowych, fikuśnych sandałków :D
zmartwiło: kluczyków od samochodu nie da się odzyskać - gdy się wreszcie syn do pana wywożącego dodzwonił, to się okazało, że kontener został opróżniony dziś rano :(
ucieszyło:
zmartwiło: nowy stan zapalny u brata przyjaciółki...

Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #736 dnia: Lipca 04, 2013, 10:40:41 pm »
Hamaczku, piknie to wypunktowałaś. Szkoda, tylko, że te smutki się pojawiły. A płuckiem na zapas się nie przejmuj. Czy to był zwykły rentgen? Co to jest skopia?
U brata przyjaciółki: nowy stan zapalny; znaczy to, że było lepiej. Może organizm walczy i tak to się objawia. Pisałam już, że moja koleżanka walczyła ponad pół roku ze stanem zapalnym trzustki.  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #737 dnia: Lipca 04, 2013, 10:46:53 pm »
Ino że on od soboty już po dwóch operacjach i cały czas nieprzytomny, w stanie bardzo ciężkim... :(
Skopia to takie kilkakrotne prześwietlenie w czasie ruchów oddechowych, dokładniej pokazujące/monitorujące zmianę. Miałam robioną 7 lat temu - wtedy podejrzewano u mnie gruźlicę.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #738 dnia: Lipca 04, 2013, 10:53:09 pm »
deborka  :0ulan: toś se narobiła
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #739 dnia: Lipca 04, 2013, 10:57:27 pm »
oj hamak, hamak... przytulam mocno i mam nadzieję, że im się rentgen spier5zł i stąd jakieś niejasności... będziem czekać do poniedziałku  :0ulan:
endo, dołu, zandałków i paznokietków gratuluję. młodego bym oskubała, a potem kazała na własny koszt dorabiać co wywalił. z bratem_prz trza zaczekać, nic się nie wymyśli. ja, jak Dana, obstawiam że organizm walczy.




Wiesz już kiedy się wybierasz?

tak, od trzech lat do zoo. ale na ten rok plany tak jakby konkretniejsze. bele zdrowi będziemy, no i zbez takich upałów... i żyrafki moje ukochane sobie pooglądam w końcu... jak jeszcze mieszkały w chorzowie, to sobie chadzałam tam, siadałam przed nimi i patrzyłam, patrzyłam... i fociłam. reszta towarzystwa robiła obchód, a mi one jedne do szczęścia starczały
a podobno u was słoniów nie ma?  :o
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #740 dnia: Lipca 04, 2013, 11:06:24 pm »
deborko! aleś narobiła!!!
przytulam i życzę żeby wszystko szybciutko się pozrastało i byś mogła dalej śmigać  :-*

Mirusiu, ja to wyjść z podziwu nie mogę jak Ty mogłaś tela_czasu nas tylko czytać...
toż znasz nas lepi niż my same_się  ;D

hamaczku, kciuki zaciskam - niech wyjdzie NIC  8)

nie pamiętam, co mnie dziś ucieszyło, zmartwiło czy wkurzyło, bo jakaś zabiegana jestem jak_nigdy!
ale teraz cieszę się, że dzień się kończy, jutro tylko odfajkuję długaśną listę rzeczy_na_już ....  po anioła na ciapąg skoczę i już będzie git!

aha, to mnie martwi:
P.S. anioł, nie ma nic do żarcia w domu...
może zdążę kupić zanim przyjedziesz  ;)


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #741 dnia: Lipca 04, 2013, 11:19:03 pm »

P.S. anioł, nie ma nic do żarcia w domu...
może zdążę kupić zanim przyjedziesz  ;)


przeca nie bedziesz jej odbierała w takim stanie - toż anioł nie na wyżerkę przyjeżdża


(chyba )
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #742 dnia: Lipca 04, 2013, 11:27:24 pm »
Deborko no to nie wesoło, załatwiona jesteś na cacy ,parę tygodni w gipsie  /a przemieszczenia nie operowali /,myślałam o Tobie byłam w niedziele i trochę poniedziałek w K ,moja rodzinka tam wypoczywa,kochana na stłoczenia lioton 1000 najlepszy,
przytulam jak nie wiem co :-* .
Hamaczku spokojnie kochana ,masz wakacje zasłużone ,wiem nawarstwia się wszystko,człowiek chce oddechu a tu trach zmartwienia ,trzymam kciuki mocno!!!!!  :-*
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #743 dnia: Lipca 04, 2013, 11:31:33 pm »
i żyrafki moje ukochane sobie pooglądam w końcu... (...), a mi one jedne do szczęścia starczały
a podobno u was słoniów nie ma?  :o
Meciu, narobiłaś mi chętki na zoo. Sto lat nie byłam (dokładnie 8 ;) ), a we Wrocku zoo jest super. Hm... a ja jakoś najbardziej lubiłam przy osłach - czy to coś znaczy? >:D
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #744 dnia: Lipca 05, 2013, 12:18:28 am »
metka, słonie som w moim pyrlandzkim zoo - jest cudna słoniarnia, zdaje się, że najładniejsza w ewropie
hamaczku, Ty sama sie do Wrocka nie wybieraj, czekaj na nas, wespół_w_zespół pójdziem do zoo, może?
mag - weź troche maki i jajka i cus tam jeszcze (pewnie masz  ;)  )  i zrób tarte  :P
lulu - sie nie martw - ja jedzonko w lodówce mam  :D
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #745 dnia: Lipca 05, 2013, 07:44:19 am »
Metuchna, poleciałam z rańca do kolegi, który ma małe dziecki i często tam bywa :)

Rzeczywista słonia ni ma  :-\

Byłam we wrocławskim i chorzowskim, bo przeca ode mnie blisko.
Z moim dzieckiem tyż jeździłam, jak było małe. Tamte bardzo, bardzo, obydwa mi się poddobały, ale to nasze ma przewagę, bo jest nowe. Ponoć, kolega mi zapewniał, jest ułożone tematycznie. Chiba kontynentami. I jest na pewno małpi gaj dla dziecków. A Ty masz zdaje się dwa maluchy. Jak jeszcze ja chodziłam, to można było wchodzić do takich małych kózek. Tera pewnie jest więcej atrakcji dla dziecków. I można pono sobie piknik urządzić  :)

Jak już będzie ten etap, że się wybierać Będziesz, dasz proszę znać i jeśli swoich nie namówię to przylecę sama. Też se popatrzem, a co  :) :) :)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #746 dnia: Lipca 05, 2013, 08:02:43 am »
"Mirusiu, ja to wyjść z podziwu nie mogę jak Ty mogłaś tela_czasu nas tylko czytać...
toż znasz nas lepi niż my same_się" - cyt. Mag.

Sama się sobie dziwię :) Już nie raz mi mówiono daj spokój z Tymi Amazonkami. A mnie tu ciągło, a tera jeszcze bardzij i kuniec! Niech każdy robi, jak uważa :) Widocznie mnie jest to potrzebne  :)

Pamiętam na początku mojej drogi było mi potrzebnych trochę info medycznych. Poczytałam se, a potem przy najbliższej wizycie u onka pytałam. Odpowiedź zawsze była zgodna z tym co było na forum.
I to podkreślam. Dla nowych lasków jest bardzo ważne. Uzyskać dobre merytorycznie info, a w dodatku w odpowiedniej formie, aby się nie wystaszyć. Ja to uzyskałam tutaj, i nie tylko to przeca, dlatego zostaję  :)

Co do znania. Na pewno wyrobiłam już sobie w ten sposób zdanie. Charakter i sposób pisania przeca wiele o człowieku mówiom  :)

Dobrej zabawy w Bystrej  :)  U mnie fajny chłodek  :)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #747 dnia: Lipca 05, 2013, 08:49:50 am »

P.S. anioł, nie ma nic do żarcia w domu...
może zdążę kupić zanim przyjedziesz  ;)

najwyżej nie będziem jeść ino pić

Mirusiu
bo my takie zajefajne som to i zbez nas żyć nie mogłaś
O0
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2013, 08:51:21 am wysłana przez b_angel »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #748 dnia: Lipca 05, 2013, 08:54:01 am »
Ano som, som  :)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Coś was dzisiaj ucieszyło, coś wkurzyło, albo zasmuciło?
« Odpowiedź #749 dnia: Lipca 05, 2013, 01:38:04 pm »

Co do znania. Na pewno wyrobiłam już sobie w ten sposób zdanie. Charakter i sposób pisania przeca wiele o człowieku mówiom  :)

Mirusiu nie sposób się z tym nie zgodzić, z małą poprawką, nie wszyscy potrafimy przelać myśli na papier i w mocno skompensowany sposób (by nie zanudzać, co ja zwykle czynię). A ja jeszcze lubię spojrzeć w oczy :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++