Autor Wątek: "Projekt Pozytywka"  (Przeczytany 6496 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: "Projekt Pozytywka"
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 31, 2013, 08:59:23 am »
Właśnie weszłam by zapytać ,czy aby MOnika nie była w TVN a tu czytam ,ze to ona! Widziałam, podobało się!:)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: "Projekt Pozytywka"
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 31, 2013, 09:09:27 am »
ino Monika nie miała szansy zripostować pani psycholog
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2013, 09:11:13 am wysłana przez b_angel »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: "Projekt Pozytywka"
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 31, 2013, 11:11:22 am »
no niestety,
w sumie można się było spodziewać, że wygadać się nie pozwolą, bo czasu na dokładne przedstawienie tematu w takich programach NIE MA,
niestety dla tych, którzy nic o 'porozumieniu bez przemocy' nie wiedzą (a należeli do nich i prowadzący i zaproszona pani psycholog) Monika mogła wypaść jak jakaś 'dziwna' matka, która dodatkowo - co wynikało z wypowiedzi pani psycholog - robi dziecku krzywdę,

bez sensu


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: "Projekt Pozytywka"
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 31, 2013, 11:27:38 am »
Nie ,ja tak nie odebrałam...raczej oczytałam to jako alternatywny sposób na wychowanie .Fakt ,ze psycholog powiedziała swoje, a Monika już nie mogła odpowiedzieć.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: "Projekt Pozytywka"
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 31, 2013, 12:18:21 pm »
ja miałam dokładnie takie same odczucia jak mag
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: "Projekt Pozytywka"
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 31, 2013, 06:14:20 pm »
oglądałam i tez mam przekonanie że to powinna być dłuższa dyskusja ,inaczej wypadło jak wypadło ,nie znam Moniki ale wyczytałam z jej oczu jak mówiła pani psycholog że wiele by miała do dodania i jeszcze jedno mi się nasuwa ze generalizować wychowania dzieci się nie da, ten przykład ze sprzątaniem zabawek nie do końca był trafny i powiem na naszym przykładzie nie raz Franio jak już jest zmęczony wieczorem ,jak mu się mówi żeby posprzątał ,zostawia i biegnie do łazienki kąpać się ,ja jak z nim jestem proszę chodź słonko ułożymy samochodziki do snu ,bo będzie im na podłodze nie wygodnie i takim sposobem bez dąsów sprząta ale jak dostaje suche polecenie musisz posprzątać to rożnie bywa, moim zdaniem szczęście dziecka najważniejsze,żebyście widziały jak moi rowerzyści czyli mąż z Frankiem są szczęśliwi jak jada na rowerze do znajomych na działkę ,a później jego opowieści ,wczoraj np Franio przezywał szerszenia jak gonił ,albo ich wyprawy do gniazd bocianów albo do konika ,ile radości w oczach.
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc