Autor Wątek: Książki, które pomagają  (Przeczytany 7997 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 31, 2013, 09:58:13 pm »
Mam książkę " Siły ,które pokonają raka " ,która bardzo mi pomogła na początku mojej walki. Okłada jest jednak zielona, czyzby jakies wcześniejsze wydanie?Wydawnictwo Charaktery  2005 .Ciekawa jestem czy to wznowione wydanie czy druga czesc?  A tak już doczytałam ,ze to zmienione i wzbogacone wydanie! Polecam !Porownałam nazwiska i w tej drugiej  doszły całkiem nowe. Pewnie  ksiązka jest jeszcze lepsza  niż pierwsza.
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2013, 10:03:16 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 31, 2013, 10:15:35 pm »
Nie wiedziałam, ze było wczesniejsze wydanie.
Pozycja na prawdę dodająca siły i nadziei :)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 01, 2013, 11:07:10 pm »
O najnowszych osiągnięciach medycyny oraz wsparciu psychologicznym w leczeniu nowotworów w nowej książce Wydawnictwa Charaktery opowiadają Justyna Pronobis-Szczylik i Cezary Szczylik.
http://www.charaktery.eu/porady/6948/Leczenie-i-psychoterapia---właściwy-wybór/

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 02, 2013, 08:33:51 am »
Pewnie ja kupię  bo ta poprzednia dała mi naprawdę potężny power do życia!
http://kultura.onet.pl/ksiazki/katalog/sily-ktore-pokonaja-raka-wiara-nadzieja-zdrowie,661812,ksiazka.html
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Sara

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 05, 2013, 11:34:02 am »
Przeczytałam sporo książek, jak żyć po raku, jak pokonać deprechę, jak pokochać samego siebie, jak zaakceptować rzeczywistość... i co? zamykam książkę a ona (rzeczywistość) dalej skrzeczy i przygniata.  :(

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 05, 2013, 12:45:44 pm »
Sara, ja też tak mam. Wszelkie "prawdy" podane na tacy nie trafiają do mnie zupełnie. Ja muszę sama, po swojemu, powoli. Muszę dopasować to co mam do swoich potrzeb. Wszelkie złote rady działają na mnie, jak płachta na byka, albo wręcz mnie dołują.

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 05, 2013, 10:00:52 pm »
Saro, czuję, że powinnyśmy się spotkać. Może uda mi się przelać Tobie trochę swojego optymizmu. :) Ja nie czytałam żadnych książek. Starałam się żyć najnormalniej. Deprechy nie miałam. Być może zawdzięczam to mamusi (amazonce) o której tu nieraz wspominałam. Nigdy się nie żaliła i nikogo z nas nie zamęczała swoją chorobą. Gdy zachorowałam, to pierwsza myśl, jak mi przyszła do głowy, to wyrzut sumienia, że gdy mamusia chorowała, ja byłam zbyt zajęta rodzeniem i zajmowaniem się dziećmi i swoimi problemami i dopiero wtedy uświadomiłam sobie, co musiała przeżywać mamusia (miała wtedy 49 lat) i dopiero w tym momencie dotarło do mnie, ze była to przecież jeszcze młoda kobieta. Miałam więc wzór. Strachu mamusia nie pokazała. Cały czas chciała jeszcze pomagać.  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline DUCHA444

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 30, 2013, 04:41:23 pm »
 :)hejka dziewczyny!!! Potrzebuję dużo optymizmu bo mój już wziął rozwód ze mną .Deprecha jak z Łazisk do Paryża.Już sobie nie daję rady, a powinnam(służba zdrowia).Czy korzystałyście z pomocy psychologa?pozdrawiam.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 30, 2013, 04:55:09 pm »
Ducha, właśnie spostrzegłam, że do nas dołączyłaś.
Nie korzystałam z porad psychologa. Ale są tu dziewczyny, które korzystały i z pewnością się z poradą tu zameldują.
A ja tylko powiem, nie Twój optymizm wziął z Tobą rozwód, tylko Ty z nim. Wszystko zaczyna się w naszych głowach. Szukaj w sobie, w otoczeniu pozytywów. Ja jestem z tych co cieszą się tym, że szklanka jest do połowy napełniona np. drineczkiem, a nie narzekają, że tylko do połowy.
Chętnie spróbowałabym podzielić się moim optymizmem, tylko proszę napisz więcej o sobie.  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 30, 2013, 06:06:27 pm »
Od początku mojej onkologicznej drogi psycholog (taki z prawdziwego zdarzenia) nie był mi potrzebny, bo trafiłam na wspaniałe dziewczyny - amazonki, które "odwalały" robotę psychologa, psychiatry, psychoterapeuty, przyjaciółki, koleżanki.  A jedna z nich  ;D to nawet z bejsbolem nade mną stała i przywoływała mnie do porządku. Kiedy tylko moja psycha chyliła się ku dołowi, dziewczyny podsyłały koparki, saperki i insze machiny cobym w dole się nie zakopała 
Ducha, a może załóż swój wątek, w dziale "Mój jest ten kawałek forum". W nim możesz pisać o wszystkim, o swoich radościach i o smuteczkach. My "stare amazonki" będziemy starały się, aby radości było więcej niż smuteczków.


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Perła

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4867
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 30, 2013, 06:07:54 pm »
Mój optymizm też WTEDY poszedł się bujać. Po kolei zaliczałam bunt, zaprzeczenie , na koniec ze zmęczenia olanie choroby.. Miałam jeszcze w międzyczasie etap negocjacji: jak wyniki histo będą dobre, to to i tamto....Nie spałam, trochę płakałam. A kiedy już byłam w swojej czarnej d...zobaczyłam "uroczy"obrazek: stoję przed ścianą i nawet nie walę w nią głową. No, to wtedy wzięłam się do roboty ...Czy mam Ci pisać na jakich frontach? Na wszystkich. Próbowałam naprawiać co się da (sporo się da)... patrzyłam na ludzi wokół mnie, na żarcie, na sposób spędzania czasu, na swoje myślenie o życiu...zmiany, zmiany, zmiany...Jakimś cudem wygenerowałam z siebie siłkę...Jeżeli jej nie masz, spróbujemy Cię nakręcić. Ja mogę spróbować:))) Na dzień dobry powiedziałam Ci, że ciągnę pięć lat...Tojka też...no...To patrz se na nas,koleżanki, które dają radę. Spróbuj się zapatrzeć  O0 Widzisz? Czas przed Tobą! Czas!
rak przewodowy piersi (carcinoma ductale  infiltrans) G2
 operacja oszczędzająca 2009,
 trzy węzły pachowe zajęte,
 chemioterpia 6x AC
 radioterapia
 tamoxifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 30, 2013, 06:08:28 pm »
Czy korzystałyście z pomocy psychologa?

Oczywiście :) Jeśłi można sobie pomóc, to dlaczego tego nie zrobić?
Przez jakiś czas byłam również na leczeniu antydepresantami; dzięki nim i dzięki terapii życie znowu nabrało kolorów, jakby ktoś najpierw odłączył mi kolor z telewizora, a później nagle znowu podłączył ;)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 30, 2013, 11:01:15 pm »
.Deprecha jak z Łazisk do Paryża.
a pocziemu akurat z Łazisk ???
czy tych z okolic R.???? ;D
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Książki, które pomagają
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 01, 2013, 07:41:14 pm »
No chyba, że Ducha jest z Paryża, a wtedy wszystkie niech nas tam zaprosi ... ręczę, ze deprechy mieć nie będzie, a szczególnie już po naszej wizycie ... tylko czy sąsiedzi będą się jej kłaniać .........
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna