Autor Wątek: Pytania na temat wyjazdu z 'prewencji rentowej'  (Przeczytany 40131 razy)

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 25, 2013, 11:46:26 am »
eeee, to może jednak będę te podpisy zbierać
nie chcę, by szefowa miała jakieś kłopoty
tylko że odtworzyć tegoroczne będzie już ciężko, skierowania w przychodniach
może wynik będzie wystarczający? bo jak jest wynik, to i badanie musiało być
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 25, 2013, 11:50:34 am »
dobrze myślisz, można pod podanie podłączyć wynik (jest tam zapewne data badania)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 25, 2013, 12:15:20 pm »
Moim skromnym zdaniem szkoda całego dnia z tych 21 dni na wyjście do lekarza.
Kelu, ja bym wypisała ten druczek, o którym wyżej pisałam i dała do podpisu lekarzowi, że byłaś, albo podpięła wynik. Wtedy nawet, jak jesteś cały dzień u lekarza, bo diagnostyka, kolejki, zaliczają Ci z tych wyjść właśnie o których mówi ustawa, jeżeli nie możesz tego załatwić poza godzinami pracy. Nie z tych 21 dni. U mnie tak właśnie honorowali przez całe trzy lata mojego umiarkowanego stopnia, a sądzę że wcześniej pytali się w PIP-ie.
Nie oddawajcie pochopnie tego wolnego. Ono nam się należy. Dlatego lepiej się upewnić  :D

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 25, 2013, 12:46:40 pm »
no, no
dobrze MIRUSIA pisze
bo te 21 dni, a dni (godziny) wolne na leczenie, zabiegi itp to całkiem dwie odrębne sprawy  :)


Art. 20. 1. Osoba o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ma prawo do zwolnienia od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia:

    1) w wymiarze do 21 dni roboczych w celu uczestniczenia w turnusie rehabilitacyjnym, nie częściej niż raz w roku, z zastrzeżeniem art. 10f ust. 1 pkt 2;

    2) w celu wykonania badań specjalistycznych, zabiegów leczniczych lub usprawniających, a także w celu uzyskania zaopatrzenia ortopedycznego lub jego naprawy, jeżeli czynności te nie mogą być wykonane poza godzinami pracy.
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 25, 2013, 01:15:11 pm »
myślałam, że to jedna pula jest
u mnie wszystko jedno, bo i tak reszty nie wykorzystuję
raz byłam na turnusie rehabilitacyjnym - chyba 5 lat temu
rok temu jeździłam na rehabilitację, ale w wakacje
 w tym roku też w lipcu będę miała 2 tygodnie
dojazd daleki - 70 km w jedną stronę
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 25, 2013, 01:30:07 pm »
Ja się tylko za głowę łapię w jak różny sposób są interpretowane te przepisy. Pisząc to cały czas myślę o budżetówce, bo wiadomo u prywaciarzy bywa różnie.
Dostają za nas przecież sporo kasy co miesiąc, a my same musimy borykać się z tym co nam przysługuje, a co nie. To mnie wnerwia  :-X
Widzę, że sporo jest dalej z tym problemów i jak bardzo mylone są pojęcie.
Wiem, że TOJA ma sporo właściwej wiedzy na ten temat, bo nie raz już na różowym upewniałam się w swoim przekonaniu czytając jej posty w tym temacie, ale ja też w razie czego mogę pomóc.
Do tego, np. dochodziło, że będąc na rehabilitacji przekazywałyśmy sobie z dziewczynami interpretacje naszych "chlebodawców" żeby poprzeć przed nimi swoje stanowisko, beznadzieja  :-[
Chciałam kiedyś zainteresować tematem miejscowy klub amazonek, ale gdzie tam. Lepiej robić co innego, a właściwie nic.

Offline Kela

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4100
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 25, 2013, 01:33:44 pm »
dostają za nas sporo kasy co miesiąc? :o
rak piersi (carcinoma tubulare infiltrativum multifocale)
mastektomia piersi prawej - 2006
rekonstrukcja piersi - 2007
leczenie: chemioterapia 4 x FAC, hormonoterapia - Tamoxifen

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 25, 2013, 01:35:51 pm »
dostają
ale jak węcej sztuków niepełnosprawnych majom zatrudnionych
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2013, 01:39:23 pm wysłana przez b_angel »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 25, 2013, 01:37:22 pm »
Sprawdź sobie dofinansowanie z PFERONU, czy z pefronu (nie jestem pewna). Jak zwał, tak zwał.

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 25, 2013, 01:48:46 pm »
Kelu , Twoja fabryka na pewno dostaje sporo (Anioła też), a to z tego względu, że pod uwagę bierze się i "takie" dzieci i "takich" dorosłych
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 25, 2013, 01:56:54 pm »
http://www.pfron.org.pl/portal/ebi/9/18/Miesieczne_dofinansowanie_do_wynagrodzenia_pracownika_niepelnosprawnego.html
Pracodawcy uprawnieni do pobierania dofinansowania do wynagrodzeń  Dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych pracowników niepełnosprawnych przysługuje pracodawcom:
 
  • prowadzącym zakład pracy chronionej,
  • zatrudniającym co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i osiągającym wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości co najmniej 6%,
  • zatrudniającym (w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy) mniej niż 25 pracowników,
  • którzy nie mają zaległości w zobowiązaniach wobec PFRON przekraczających ogółem 100 zł,
  • którzy w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej nie znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej, według kryteriów określonych w przepisach prawa Unii Europejskiej dotyczących udzielania pomocy publicznej,
  • na których w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej nieciąży obowiązek zwrotu pomocy, wynikający z wcześniejszych decyzji Komisji Europejskiej uznających pomoc za niezgodną z prawem oraz ze wspólnym rynkiem,
  • którzy w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, nie przekroczyli kwoty 10 mln euro rocznej pomocy na zatrudnienie pracowników niepełnosprawnych.
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 25, 2013, 07:25:37 pm »
dofinansowanie do wynagrodzenia osoby niepełnosprawnej nie przysługuje w tzw. budżetówce
mówi o tym art. 26b ust. 7 ustawy

Art. 26b.
7. Miesięczne dofinansowanie nie przysługuje do wynagrodzenia pracownika w części finansowanej ze środków publicznych.
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 25, 2013, 07:36:35 pm »

trochę my odbiegły od tytułu wątku  ;)

wydaje mi się, że nie chodziło MIRUSI dokładnie o dofinansowanie ale o obniżenie bądź zwolnienie ze składek na PFRON przy zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
Beciu popraw mnie jeśli cos nie tak, bo TY w tym zakresie jesteś bardziej wyedukowana

o znalazłam takie cuś, i tam jest właśnie o pracownikach i dzieciach z naszych fabryk też

http://www.pfron.org.pl/portal/ebi/7/15/Obowiazkowe_wplaty_na_PFRON.html
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 25, 2013, 08:34:27 pm »
Nie, nie chodziło mi w istocie o dofinansowanie, ale mając obniżoną składkę chyba wychodzi na to samo  :D
Uważam, że pracodawca mający przywileje z naszego tytułu i który jest ustawowo zobligowany do przyszykowania osobie niepełnosprawnej stanowiska pracy, powinien też przestrzegać naszych praw.
Mój zakład akurat wywiązał się z tego wspaniale. Faktycznie na początku ja też inaczej interpretowałam przepisy, a wskutek jego interwencji dowiedzieliśmy o szczegółach :)


Offline Becia

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3537
Odp: Czy dostanę L4?
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 26, 2013, 07:59:54 am »
macie rację  :)
pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne jest zwolniony ze składek na PFRON, ale musi osiągać odpowiedni wskaźnik zatrudnienia tych osób

dla lubiących czytać ustawy i inne przepisy :P  fragment z ustawy o rehabilitacji:


"Rozdział 5
Szczególne obowiązki i uprawnienia pracodawców w związku z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych

Art. 21.
1. Pracodawca zatrudniający co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy jest obowiązany, z zastrzeżeniem ust. 2–5 i art. 22, dokonywać miesięcznych wpłat na Fundusz, w wysokości kwoty stanowiącej iloczyn 40,65% przeciętnego wynagrodzenia i liczby pracowników odpowiadającej różnicy między zatrudnieniem zapewniającym osiągnięcie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości 6% a rzeczywistym zatrudnieniem osób niepełnosprawnych.
2. Z wpłat, o których mowa w ust. 1, zwolnieni są pracodawcy, u których wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych wynosi co najmniej 6%.
[2a. Dla państwowych i samorządowych jednostek organizacyjnych będących jednostkami budżetowymi, zakładami budżetowymi albo gospodarstwami pomocniczymi, instytucji kultury oraz jednostek organizacyjnych zajmujących się statutowo ochroną dóbr kultury uznanych za pomnik historii wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych, o którym mowa w ust. 1 i ust. 2, wynosi 2%, 3% w 2005 r., 4% w 2006 r., 5% w 2007 r. i 6% w 2008 r. oraz w latach następnych.]
2b. Dla publicznych i niepublicznych uczelni, wyższych szkół zawodowych, publicznych i niepublicznych szkół, zakładów kształcenia nauczycieli oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych, o którym mowa w ust. 1 i 2, wynosi 0,5% w roku 2000, 1% w latach 2001–2004 i 2% w roku 2005 oraz w latach następnych.
..."
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2013, 08:02:25 am wysłana przez Becia »
"Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem."