Autor Wątek: Zalecenia dla chorych po mastektomii dotyczące kończyny górnej po stronie operow  (Przeczytany 18055 razy)

Offline Aminda

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 240
przecież nie będę chodzić do pracy z plecakiem  :-\
Dlaczego nie? Ja chodzę. Przetrwałam półżartobliwe komentarze, że nauczycielka, a jak uczennica. Przyzwyczaili się. (Nie przeginam, jak  celuję w  elegancję, wtedy w ruch idą torebki).
A co do zaleceń... kocham szydełkowanie ( a operowana byłam po prawej stronie)... ::) Gdy czuję zmęczenie ręki, próbuję zamiast szydełkiem ruszać robótką ;)  No a już zdjęcie pierścionków nie wchodzi w grę wcale (tzn dopóki nie schudnę...  ::)  )
No i jak przekonać służbę zdrowia, żeby robiła swoje na zdrowej ręce? Przy drugiej operacji anestezjolog uparła się monitorować ciśnienie na prawej...

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
.
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 23, 2016, 09:18:59 am »
jak przekonać służbę zdrowia, żeby robiła swoje na zdrowej ręce? Przy drugiej operacji anestezjolog uparła się monitorować ciśnienie na prawej...

mnie się to udawało....dopóki służba zdrowia sama skutecznie nie zepsuła mi zdrowej ręki  >:(

przy mojej drugiej operacji...a nawet trzeciej....anestezjolog wkuła mi wenflon w nogę

od roku daję chorą rękę do pobrania krwi....tylko proszę, żeby bez stazy
.......w zdrowej ( a raczej chyba już chorej  ::) ).....mam zrosty we wszystkich żyłach  po zapaleniu....ani kropli się nie da utoczyć  ::((......i to oczywiście robota piguł  >:( >:(


2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Zalecenia dla chorych po mastektomii dotyczące kończyny górnej po stronie operow
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 01, 2021, 03:32:32 am »
Od stuleci nie ćwiczyłam, a tu nagle takie wideo mi się pokazało na FB, czy to jakiś znak z niebios, żeby czasem se o masażu przypomnieć?  >:D

Może się komuś przyda

https://www.youtube.com/watch?v=-ABPMzB6HmY
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia