Rak piersi > Rehabilitacja

Przeszczep węzłów chłonnych

(1/45) > >>

ania01:

--- Cytat: DanaPar w Czerwca 06, 2013, 10:10:31 pm ---Racja, że najwięcej szkody robi nie brak cycka (można go lepiej lub gorzej zrekonstruować) ale węzłów. Niestety w Szczecinie, nikt mi nie szukał znacznikiem wartowników. Wyciachano od razu wsie 22. W dwóch był raczek i to było wiadome przed operacją. Ale u męża węzły były czyste. Wyciachali wsio i niestety ma problemy ze spuchniętą ręką. Najgorsze, że nikt o to nas nawet nie pytał, nic nie sugerował. Prowincja, czy co  xhc

--- Koniec cytatu ---
Jest taka technika operacji polegająca na przeszczepieniu tkanki i węzłów chłonnych z otrzewnej do pachy. Operacja jest dość skomplikowana i trwa 7 godzin, dlatego pewnie się jej szerzej nie stosuje.

Mirusia:
Nie słyszałam. Ciekawostka  ^-^
U mnie też wyciachano mi wszystko.
Niestety mam wrażenie, że często jest im tak jest wygodniej i szybciej  :-[

ania01:
Tak trochę kulawo przetłumaczone przez tłumacza google (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22233832)

Cel: obrzęk pooperacyjny po operacji raka piersi jest trudnym problemem. Ostatnio, węzłów chłonnych mikrokrążenia Technika powieść Transfer dostarczył nową nadzieję dla pacjentów z obrzękiem limfatycznym. Naszym celem było połączenie tego nowego sposobu ze standardowym rekonstrukcji piersi.

Materiał i metody: W latach 2008-2010, przeprowadzono rekonstrukcję podbrzusza darmowe klapki piersi u 87 pacjentów. Dla wszystkich pacjentów z objawami lymphedema (n = 9), użyliśmy zmodyfikowanej klapy podbrzusza rekonstrukcja zawierający węzłów chłonnych i naczyń limfatycznych otaczających powierzchowne statek okalającej nóżka. Czas pracy, zachorowalność site dawcy i pooperacyjną pomiędzy 2 grupami (obrzęk limfatyczny piersi odbudowy i rekonstrukcji piersi) były porównywane.Wpływ na funkcjonowanie naczyń limfatycznych pooperacyjnym zbadano.

Wyniki: Średni czas operacji wynosił 426 minut w rekonstrukcji piersi lymphedema grupy i 391 minut w grupie rekonstrukcji piersi.Pooperacyjne brzucha formacja seroma było zwiększone u pacjentów z obrzękiem limfatycznym. Pooperacyjne limfoscyntygrafię wykazać przynajmniej pewną poprawę funkcji naczyń limfatycznych w 5 z 6 chorych z obrzękiem limfatycznym.Kończyna górna obwód zmniejszył się w 7 z 9 pacjentów. Fizjoterapia i kompresja nie jest już potrzebny w 3 z 9 pacjentów. Co ważne, okazało się, że węzły chłonne człowieka wysoki poziom ekspresji endogennych czynników, naczyń limfatycznych wzrostu. Przeniesienie węzłów chłonnych i wynikającą endogennej ekspresji czynnika wzrostu może przez to indukować odrost sieci limfatycznego w pachy. Nie wykryto problemy obrzęk węzłów chłonnych w miejscu pobrania.

Wnioski: Jednoczesne piersi i rekonstrukcji limfatyczny jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy cierpią na obrzęk limfatyczny po mastektomii i rozwarstwienie pachowej.

Mirusia:
Nie mam kompletnie pojęcia, czy któryś z ośrodków to robi  ???
Miałam niedawno robioną rekonstrukcję z podbrzusza. Tylko, że odroczoną. Nikt mi czegoś takiego nie proponował.
Mam jednak kontakt z babeczką, która miała właśnie jednoczasówkę. Muszę jej popytać  :D
Jednak myślę, że to jakaś nowość. A może się mylę  ???

DanaPar:
Ani, ciekawa, też o tym nie słyszałam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej