Autor Wątek: Przeszczep węzłów chłonnych  (Przeczytany 61772 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #180 dnia: Maja 16, 2018, 10:25:03 pm »
 :oklaski: :oklaski: :oklaski:
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #181 dnia: Maja 17, 2018, 08:24:33 am »
E-lciu masz problemy duże z obrzękiem?
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline E_lcia

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #182 dnia: Maja 17, 2018, 09:29:04 am »
DanaPar niestety tak, ręka jest twarda😟
Uparcie i skrycie kocham Cię Życie💕💕💕

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #183 dnia: Maja 17, 2018, 10:06:19 am »
Dobre wieści. Bardzo dobre!
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Krystyna64

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwca 12, 2018, 08:14:25 pm »
Witam wszystkie bardzo serdecznie.Przepraszam,że tyle miesięcy nie odzywałam się ,ale nie miałam powodu do radości.Pod konie roku upadłam na  lodzie i zachorowałam na różę.Znów wrócił koszmar,ból,antybiotyki,bandażowanie ręki i nadzieja,że jakoś da się to wszystko opanować.Niestety próba odstawienia leków kończyła się infekcją.01-03-2018 r w rocznicę operacji przeszczepu węzłów wizyta w Paryżu u DR Becker.Obrzęk utrzymywał się jeszcze w przedramieniu,dlatego decyzja o drugim etapie operacji.Uznała,że moje naczynia limfatyczne są tak zdekapitalizowane przez chroniczne infekcje,że potrzebuję przeszczepu węzłów w okolicy łokcia ,aby były przekaźnikiem do tworzenia się nowych kanałów.Właśnie tydzień temu wróciłam z zabiegu.                                                                                                                                                                                                                                                                                             Cieszę się,że temat przeszczepów węzłów chłonnych podjęli polscy lekarze.Ponoć wykonano pierwszy w Gliwicach.W maju powiedziała mi moja onkolog,a teraz to się potwierdza.Dr Daniel Maliszewski ze Słupska odpowiedział na moje zapytanie na stronie"Amazonki NET " Oto treść odpowiedzi:

Witam, niestety obecny system ochrony zdrowia limituje i ogranicza pacjentkom dostęp do wielu procedur, które im się należą chociaż po części są refundowane w USA i krajach Europy Zachodniej. Walczymy aby procedury chirurgicznego leczenia obrzęku chłonnego były refundowane - planujemy rozpocząć wykonywanie tej procedury na początku roku 2019 w słupskim szpitalu specjalistycznym. Staramy się odpowiednio wycenić procedury i staramy się o refundację. Jak będzie jeszcze nie wiadomo. Na chwilę obecną rekrutujemy pacjentki, u których przeprowadzimy diagnostykę obrzęku chłonnego i kwalifikację do leczenia chirurgicznego.

Telefon do DR jest dostępny w internecie.To szansa dla wszystkich polskich kobiet,które zmagają się z patologicznym obrzękiem i nie tylko.DR Becker powiedziała,że najlepsze efekty uzyskuje się w początkowej fazie,gdy naczynie nie  są zwłóknione i można powstrzymać proces tworzenia się obrzęku.W internecie ukazał się jeszcze jeden artykuł 30-05-2018 r potwierdzający tą wiadomość.Czy już ją czytałyście.
    Środa,
    30 maja 2018
    13:22

Pierwszy przeszczep węzłów chłonnych na Pomorzu już za kilka miesięcy

TO BĘDZIE PRZEŁOMOWA OPERACJA

Innowacyjne operacje przeprowadzane są też w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Dotąd dotyczyły one głównie rekonstrukcji piersi. Teraz dr Daniel Maliszewski przygotowuje się do wykonania tam pierwszego na Pomorzu zabiegu z zakresu chirurgii obrzęku limfatycznego.

Jako pierwsi w Polsce operację przeszczepienia węzłów chłonnych wraz z rekonstrukcją piersi przeprowadzili niedawno chirurdzy z Centrum Onkologii w Gliwicach. Takich zabiegów dotąd w Polsce nie było, ale na świecie robi się ich już sporo. W Stanach Zjednoczonych kilka tysięcy rocznie, w Japonii około 600.

- Wymagają one od lekarza doświadczenia i umiejętności z zakresu zespalania drobnych naczyń, w tym o średnicy poniżej pół milimetra. Potrzebny jest też odpowiedni, kosztowny sprzęt oraz finansowanie takich operacji - tłumaczy Daniel Maliszewski.  Lekarz chce przeprowadzić pierwszy na Pomorzu zabieg na początku przyszłego roku. Będzie to albo przeszczep węzłów chłonnych, albo tzw. anastomoza limfatyczno- żylna, czyli wykorzystanie układu krwionośnego do odprowadzania limfy. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia układu chłonnego u pacjenta.

- Są dwie główne techniki. Jedna to przeszczep węzłów pobieranych laparoskopowo, najczęściej z okolic pachwiny w uszkodzone miejsce pod pachą. Druga technika to utworzenie połączenia przepływowego, takiego "mostu", pomiędzy naczyniami układu chłonnego a naczyniami żylnymi - tłumaczy lekarz.

Do chirurgicznych rekonstrukcji układu chłonnego będą mogły być kwalifikowane osoby, które utraciły węzły chłonne w wyniku leczenia nowotworów piersi, ginekologicznych, czy prostaty.

Joanna Matuszewska
Napisz do autorki: j.matuszewska@radiogdansk.pl

Co o tym sądzicie? Rok temu napisałyście,że daję nadzieję bez zwycięstwa,ale teraz to wszystko zaczyna być realne.Życzę wszystkim osobom z obrzękiem dużo wiary,determinacji i uporu w walce z dolegliwością jaką niewątpliwie jest obrzęk limfatyczny.W Polsce wszystko będzie dużo łatwiejsze,chociaż jak na razie ten zabieg nie jest świadczeniem gwarantowanym.Składałam wniosek na leczenie poza granicami kraju, na drugi etap ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi,chociaż wróciłam z zabiegu.Niestety Pani w NFZ powiedziała,że jestem pierwszą w Polsce osobą,która ubiega się o taki rodzaj operacji.Mają problem.Będą pytać MZ ,ale nadzieja jest jednak nikła.
pozdrawiam

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwca 12, 2018, 08:51:44 pm »
Krysiu, dzwoniła do mnie niedawno Halinka C., której dałam namiary na Ciebie. Jest tak podbudowana rozmową, samą sytuacją i możliwością przeszczepu węzłów, że hej!

To ważny. I bardzo potrzebny kierunek rozwoju. I oby rozwijał się szybko, bezpiecznie.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwca 12, 2018, 10:59:18 pm »
Krysiu, nasz sceptycyzm wynikał na pewno w dużej mierze z tego, że rehabilitanci od samego początku (przynajmniej tak było w "moim" CO) wmawiali nam, że nie ma dla nas ratunku i tak się nam zakodowało
ja cały czas wypatruję wieści od Ciebie, bo temat mnie strasznie interesuje; miałam 3 lata temu epizod z obrzękiem, teraz panicznie się boję o tę rękę, to jest moja obsesja i kompleks i mam ochotę pozwać CO za bezzasadne okaleczenie.. tylko nie mam siły psychicznej na takie cyrki;

dawaj znać co i jak u Ciebie

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwca 12, 2018, 11:33:58 pm »
To jak widac bywa bardzo skomplikowane, życzę powodzenia Krysiu, żeby w koncu udało sie pokonac ta różę na dobre  :0ulan:
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Krystyna64

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwca 13, 2018, 08:58:24 am »
Serdecznie dziękuję za słowa otuchy.Przyda się innym Amazonkom,które żyją w beznadziei ,cierpią patologiczny obrzęk.Domina13 ma taki duży (16 cm w przedramieniu). Wiem,że cały czas walczyła z chorobą.Lekarz Prof. ,którego byłam pacjentką przez dwa lata powiedział-"Ale była Pani zdeterminowana,pierwszy raz słyszę" .Powiedziałam,że nie wyjdę z gabinetu.Nie ma w Polsce lekarza,który pochyliłby się nad moim losem.Dodałam,że nie jestem tu dla siebie,bo ja jakoś sobie radzę i pojadę na drugi etap operacji nawet jeśli będę musiała płacić kredyt przez następne 5 lat,ale jestem tu dla setek polskich kobiet Amazonek i Syrenek,które o tym nie wiedzą i nie mają pieniędzy na wyjazd do Paryża lub innego kraju Europy zachodniej gdzie to robią.  Po miesiącu zmienił zdanie.Podpisał wniosek na leczenie poza  granicami kraju i obiecał,że takie operacje będzie wykonywał w Lublinie na swoim oddziale od 2019 r..Dodał-"To Pani zasługa.Ma Pani w tym swój udział"Jak dobrze pójdzie to ośrodki, które zechcą to robić będą się rodzić jak grzyby po deszczu.Wiedzą,że to jest dobry biznes.Liczba osób potrzebujących takiej pomocy jest ogromna.Szkoda,że nie zauważyli tego bynajmniej z 5 lat wcześniej Nie musiałabym wydawać 14 tys euro .Czy tak się stanie czas pokarze. Na zagranicznych stronach internetowych jest mnóstwo informacji na ten temat.Gdzie to robią i jak to robią.Wystarczy wpisać po angielsku- lymph node transplantation. Do przeszczepu pobierają węzły powierzchowne i zagrożenie obrzękiem jest minimalne. Trzeba prowadzić oszczędny tryb życia .Wiem coś na ten temat.Latem trochę pojeździłam rowerem i pachwina bolała mnie do końca listopada.Miałam dobrego cykora,a później incydent z zapaleniem i tak minęło prawie 1,5 roku.Jeśli robią przeszczep z powodu obrzęku nogi pobierają z okolicy obojczyka. Jest nawet badanie-mapowanie węzłów chłonnych.Wstrzykują  kontrast i węzły barwią się na dwa różne kolory .Wtedy wiedzą,które są odpowiedzialne za odprowadzanie chłonki z nogi.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwca 13, 2018, 09:05:31 am »
Domina miała, Ona już odpoczywa.
A Tobie niech już skończy się ten obrzęk, te problemy, mogłabyś już żyć normalnie. Tego Ci życzę.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwca 13, 2018, 09:16:25 am »
nie no jakbym miała nie móc jeździć rowerem, to chyba bym się na coś takiego nie pisała;
wiem, wiem, co innego jak się ma nawracjące róże
nie mogą tych węzłów jakoś sklonować...
tak żeby lekarstwo nie było gorsze od choroby

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwca 13, 2018, 11:34:07 am »
Też bym się skłaniała do metody sklonowania lub wszczepienie syntetycznych stendów, jak to robi się z układem krwionośnym
Zabranie węzłów to poniekąd zabranie strażników danych organów. W końcu po cos one są. Ale fachowcy wiedzą, które mogą przemieścić.
Ja nieustannie obcuje za pływaniem, gimnastyką i delikatnymi masażami, zanim ta cała gehenna się zacznie.

Krysiu, cieszę się, że sobie radzisz
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Krystyna64

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #192 dnia: Lipca 05, 2018, 07:03:38 pm »
Dzisiaj otrzymałam od lekarza zajmującego się przeszczepami węzłów chłonnych w Gliwicach informację,że od listopada 2017 r wykonali już 5 takich zabiegów
w  Instytucie Onkologii i sukcesywnie będą wykonywać następne. To dobry znak,że coś dobrego dzieje się w tym kierunku. Okres oczekiwania na zabieg jest kilkumiesięczny.Klasyfikacja do operacji i jego rodzaju odbywa się po wizycie i wykonaniu badań .Całkowicie jest bezpłatna. Mogą zgłaszać się pacjentki z całej Polski,ponieważ na tą chwilę jest to jedyny ośrodek ,który wykonuje takie zabiegi w obrębie układu chłonnego.Wszystkim chorym życzę powodzenia w powrocie do zdrowia.Jeśli trzeba odpowiem na pytania-posiadam adresy kontaktowe.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #193 dnia: Lipca 05, 2018, 07:49:44 pm »
Przetarłaś szlaki. Teraz można będzie już u nas to robić.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #194 dnia: Lipca 05, 2018, 08:05:41 pm »
No i nastąpił ten moment  :)
Dzielnie chłopaki  :0ulan: