Autor Wątek: Przeszczep węzłów chłonnych  (Przeczytany 61729 razy)

Offline Krystyna64

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #195 dnia: Kwietnia 23, 2019, 09:05:19 pm »
Cieszę się, że takie operacje są  już w Polsce. W ostatniej REWII z 17-04-2019  r jest artykuł o przeszczepach i podane są telefony i e-mail do ośrodków w Gliwicach i Słupsku ,które wykonują zabiegi.

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #196 dnia: Kwietnia 23, 2019, 09:56:01 pm »
A Ty jak się teraz czujesz? Lepiej z ręką? Czy nadal róże Cię dopadają?

Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #197 dnia: Kwietnia 23, 2019, 10:23:12 pm »
A ja mam nadzieję Krysiu, że róże dostajesz już tylko do flakonu :)
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Krystyna64

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #198 dnia: Kwietnia 24, 2019, 10:17:56 am »
ADRESY PLACÓWEK NFZ I TELEFONY zamieszczone w gazecie REWIA-nr 16 z dn. 17-04-2019r
wykonujące operacje przeszczepu węzłów chłonnych.

1.Poradnia Chorób Piersi-WSS Szpital Specjalistyczny
   Hubalczyków 1
   76-200 SŁUPSK
   TEL. 59 84 60 170 ,  59 84 60 171 ,  59 84 60 746

2. Poradnia Chorób Piersi
    Marii Skłodowskiej-Curie 7
    83-400 KOŚCIERZYNA
    TEL 58 680 24 44 ,  58 680 24 40/41

3.Centrum Onkologii Klinika Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej
   Wybrzeże Armii Krajowej 15
    44-101 GLIWICE
    TEL 32 278 85 14 ,  32 278 84 17
    E-MAIL: rekonstrukcja@io.gliwice.pl

Dopiero moje wpisy na forum Amazonek w 2017 r ,gdy wróciłam z operacji zapoczątkowały dyskusję na ten temat .Niestety Amazonki podeszłyście do tej informacji z ogromnym niedowierzaniem,ale na pewno teraz w obliczu innej rzeczywistości,chore osoby zmienią zdanie.
Sądzę,że należę do niewielkiej liczby osób w Polsce po takim zabiegu,a jeszcze po dwóch przeszczepach w odcinku pachowym i łokciowym.Niestety nie działa to tak jak za dotchnięciem czarodziejskiej różczki. Obrzęk limfatyczny to codzienna "walka",chociaż redukcja obrzęku u mnie jest ogromna i ustąpił ból neuropatyczny całej ręki.Moim problemem nie była wielkość obrzęku ( 3 cm), a chroniczne stany zapalne.Rana w łokciu po ostatniej operacji goiła się przez 3 m-ce i zimą miałam stan zapalny,ale nie żałuję swojej decyzji.Codziennie w nocy bandażuje rękę i noszę rękaw,ale życie bez bólu jest dużo łatwiejsze.
Fizyczne objawy obrzęku limfatycznego poważnie wpływają na jakość życia ludzi, ich postrzeganie związane z wizerunkiem ciała, wyglądem i seksualnością. Dla wielu osób może być bardzo niepokojące i prowadzić do negatywnej samoidentyfikacji, izolacji społecznej i depresji ,na którą  niewątpliwie cierpiałam od kilku lat.  Niech moja historia leczenia będzie przykładem na to,że warto walczyć o każdego pacjenta nawet z tak prowincjonalnego miasta jak moje i  przekazywać informacje o metodach leczenia dostępnych w innych krajach UE.                                                                                                                                            Wiele kobiet z całej Polski dzwoniło do mnie, nawet Polka mieszkająca w Holandii.Była na wizytach u Dr Corinne Becker i przygotowuje się do zabiegu.Jej problem dotyczy obrzęku nogi.Pytają jak przebiega zabieg i czy to pomaga?Jedna z nich napisała-"Jesteś moim słońcem".
Może -"Jedna jaskółka wiosny nie czyni",ale chcę przekazać,że są osoby po takim zabiegu i ich stan uległ dużej poprawie.Obecnie w Polsce wykonano około 25 takich operacji i zainteresowanie jest ogromne.W Słupsku już oczekuje 50 osób w kolejce.Z tego co mi wiadomo tylko jeden zabieg w m-cu ma być wykonywany na NFZ.Oznacza to,że kolejka na najbliższe 4 lata jest zajęta.Być może będą dostępne takie zabiegi prywatnie ,ale ile to będzie kosztować.Na pewno będzie to dużo łatwiejsze w naszym kraju. Ile jest w Polsce "wariatów"
( oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu),które wsiądą do samolotu i polecą do Paryża na operacje za 65 tys.zł.Dzięki pomocy wielu ludzi udało mi się tego dokonać ,za co bardzo dziękuję.
Obrzęk limfatyczny jest bardzo źle traktowaną i źle rozumianą patologią (przez lekarzy i całą społeczność), więc zwiększając świadomość tego stanu, możemy pomóc w przeprowadzeniu większej liczby badań, lepszych terapii i ostatecznego wyleczenia.
Muszę teraz być jak "misjonarka" i przekazywać "dobra nowinę" o przeszczepach.
Jak lekarze mogli tego nie popierać i mówić- "Nie mogę Pani/Panu pomóc".

ekspert na forum Amazonek w 08/2017 r , na stronie: www.amazonki.org.pl odpisał mi ;
        Odpowiada dr n. med. dr Robert Wiraszka:

Przyznaję, że nie słyszałem o takiej metodzie leczenia obrzęku kończyny górnej po stronie operowanej. Ja swoje pacjentki, a zwłaszcza te, które mają duży obrzęk i taki problem wysyłam do prof. Waldemara Olszewskiego z CSK MSWiA w Warszawie (przy ul. Wołoskiej), który kwalifikuje je i wykonuje u nich zabieg zakładania drenażu podskórnego od poziomu nadgarstka do poziomu barku. W ten sposób ułatwia się ewakuację obrzęku z kończyny. Ta metoda pozwala wielu kobietom na poprawę funkcji kończyny.
    
 Zachęca mnie to jeszcze bardziej do bycia aktywną na temat tego stanu, do tego, aby nigdy nie przestać zadawać pytań i nigdy, przenigdy nie powiedzieć-"po prostu żyj z tym". Jest to niedopuszczalne.Niestety doświadczyłam tego i to boli najbardziej.

Prof A Szuba z Wrocławia (autorytet w leczeniu obrzęku limfatycznego w Polsce), w  jednym ze swoich wywiadów z 2015r, dostępnym w internecie powiedział:
cytat
"PROF. ANDRZEJ SZUBA: O tym, że chorym z obrzękami limfatycznymi należy się coś więcej niż tylko częściowa refundacja pończoch raz w roku. O tym, że o tych obrzękach należy mówić, bo są zapomniane przez lekarzy, Ministerstwo Zdrowia i NFZ. Choruje na nie 300 tys. Polaków, często uwięzionych w domach, skazanych na rentę, marazm i depresję. Ich zdeformowane nogi i ręce ważą nawet po kilkadziesiąt kilogramów, a lekarze pierwszego kontaktu często im mówią, że nic o tej chorobie nie wiedzą albo - co gorsza - że z tym nic się nie da zrobić. Że trzeba jakoś żyć."

Obecnie tworzy się nowy rozdział polskiej medycyny tak bardzo potrzebny polskim Amazonkom i Syrenkom.Dopiero teraz odbiło się to szerokim echem w telewizji.Niestety o kilka lat za późno.
23-03-2019 r w programie medycznym TVN-u "36,6C " występował  Prof.Adam Maciejewski z Gliwic i mówił o niedostępnym do tej pory w Polsce leczeniu obrzęku limfatycznego, w postaci przeszczepu węzłów chłonnych i pacjentki, które przeszły i przygotowują się do takiego zabiegu.Przyznano mi rację że polska medycyna spóźniła się z tym rozwiązaniem o kilka lat,a świadomość wśród lekarzy i chorych osób jest niewielka.  
Natomiast w telewizji TVP2 24-03-2019 r -"Pytanie na śniadanie", gościem programu był Dr D Maliszewski ze Słupska.Bardzo mocno kibicuję temu przedsięwzięciu.Mąż powiedział do mnie-"To Ty powinnaś siedzieć na tej kanapie już dwa lata temu gdy wszyscy w Polsce odebrali Ci nadzieję na poprawę stanu zdrowia".                                                                    Diagnoza była jak wyrok"Pani ma wycięte węzły chłonne.Tu nic nie da się zrobić.Proszę nauczyć się z tym  żyć!!! 

 Kontynuowałam moją własną zdobycz wiedzy w internetowym świecie ,chociaż zajęło mi to następne dwa lata okupione bólem i cierpieniem. Nie potrafiłam zaakceptować faktu ,że w dobie tak rozwiniętej medycyny nie ma  innych metod leczenia tego schorzenia. Intuicja mnie nie zawiodła. Informacje przeczytane w internecie odebrałam jak objawienie i cud, a serce waliło jak oszalałe.Jechałam do Paryża jak ćma,które leci do światła. Wiele osób godzi się z chorobą i ją akceptuje.Ja powiedziałam stanowczo-NIE. Chcę to zmienić! Dać nadzieję innym, że można odmienić ten stan.
Choroba nowotworowa to nie tylko wczesna diagnoza,prawidłowe leczenie, ale także życie po zabiegu i borykanie się ze skutkami ubocznymi operacji onkologicznych. W przypadku Amazonek i Syrenek w szczególności , to zagrożenie powikłaniami sięga 30-40% i nigdy się nie kończy,nawet w 20 lat od operacji. Niestety lekarze o tym nie pamiętają i zbyt pochopnie podejmują decyzje o radykalnej interwencji , często bez badań profilaktycznych , a później nie ma odwrotu.   

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #199 dnia: Kwietnia 24, 2019, 10:52:35 am »
Super, że  w tym względzie medycyna nie stoi w miejscu
Nie odpowiedziałaś mi, czy róże wracają. Piszesz:
"obrzęk limfatyczny to codzienna "walka",chociaż redukcja obrzęku u mnie jest ogromna i ustąpił ból neuropatyczny całej ręki.Moim problemem nie była wielkość obrzęku ( 3 cm), a chroniczne stany zapalne.Rana w łokciu po ostatniej operacji goiła się przez 3 m-ce i zimą miałam stan zapalny,ale nie żałuję swojej decyzji.Codziennie w nocy bandażuje rękę i noszę rękaw,ale życie bez bólu jest dużo łatwiejsze."

Cieszę się, że nie żałujesz swojej decyzji. Jednak piszesz o ogromnej redukcji obrzęku, a 3 cm to raczej niewielki obrzęk, na ile się zredukował? Nadal bandażujesz rękę i jak piszesz, że to codzienna walka.

Jestem szczęściarą, bo ponad 13 lat od usunięcia wszystkich węzłów z prawej pachy. Jestem praworęczna, więc ręka stale przeciążana. Na swoim przykładzie domniemaję, że brak kłopotów z obrzękiem wiąże się u mnie z dużą aktywnością fizyczną (pływanie, gimnastyka, nawet pinpong) no i praca tą ręką, właściwie bez ograniczeń.
Ty nic nie piszesz o rehabilitacji, gimnastyce, ani o zaleceniach lekarzy w tym względzie. Może od tego trzeba zacząć, zanim stanie się w kolejce do operacji przeszczepu  :brzuszki:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Krystyna64

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #200 dnia: Kwietnia 24, 2019, 11:56:54 am »

Mój przypadek był niezwykle skrajny i agresywny ,dlatego tak rozpaczliwie szukałam pomocy. 
Opisując  swoją historię chcę przekazać osobiste refleksje, uczucia jakie towarzyszyły mi w poszukiwaniu nadziei  i sukces jaki odniosłam,i nie będę tego porównywać do  kogoś innego,ponieważ nie wiem jak żyje i jak radzi sobie z tym stanem każdego dnia.Nikt nie może tak naprawdę zrozumieć, w jakim stopniu "walczysz",chyba,że mieszkają z Tobą 24 godziny na dobę i obserwują to z najbliższej odległości. Inspiruje mnie to do mówienia o obrzęku publicznie i uważam,że jest to całkowicie potrzebne,aczkolwiek nie każda osoba z obrzękiem ma się poddać takiej operacji.To ma być indywidualna decyzja.Każdy z nas odczuwa inaczej ból,akceptuje swój wygląd i to jest zrozumiałe.
Nie byłam w stanie ukroić przysłowiowej kromki chleba.Stan zapalny tworzył się samoistnie,dlatego Tobie jest trudno to zrozumieć,skoro ciężko pracujesz ręką i nic Ci nie szkodzi.Tak jesteś szczęściarą i dziękuj Bogu.U mnie najmniejszy chłód( otwarte okno) i wysiłek (obranie jabłka) powodował infekcję (ponad 60 zachorowań w ciągu 5 lat). Każdy obrzęk może być inny i jego objawy.Polka z Holandii,która do mnie dzwoniła ma obrzęk nawet 7 cm w niektórych miejscach nogi ,a nie ma infekcji.U mnie były permanentne zapalenia tkanki łącznej przy małym obrzęku.Obecnie mój obrzęk jest niewidoczny.Nastąpiła jego redukcja,ale obrzęk jest schorzeniem nieuleczalnym w 100 %.
Być może wczesna interwencja i leczenie mogły "wyleczyć" je lub dać znacznie lepszy wynik po operacji. Nie każdy pozbywa się obrzęku poprzez operację (jest to rzadkie!), Ale im wcześniej interwencja, tym większa szansa na cud.Tak powiedziała mi DR BECKER.Czasami nie pomaga też przeszczep węzłów.
Gdy nie bandażuje ręki po prostu puchnie,a bandażowanie sprawia,że obrzęk schodzi i rękaw w ciągu dnia go nadal redukuje.
Zimą po przebywaniu w klimatyzowanym pomieszczeniu i tańcach na weselu zachorowałam na różę,dlatego muszę nadal prowadzić oszczędny tryb życia.
Jeśli chodzi o rehabilitację,to Dr Becker w Paryżu nic mi  na ten temat  nie mówiła.Zaleciła po operacji wykonanie 30 drenaży limfatycznych i bandażowanie przez dwa m-ce,ale sądzę z własnego doświadczenia,że trzeba robić to co najbardziej pomaga.Ja bandażuję i to jest skuteczne.

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #201 dnia: Kwietnia 24, 2019, 07:33:33 pm »
Dobrze że jest Ci wygodniej żyć. Zastanawiam się tylko, czy nie ma możliwości stwierdzenia, co/jaki czynnik powoduje u Ciebie tą różę. Skoro jest widoczna poprawa i możliwość zapanowania nad obrzękiem, to czy znalazłby się lekarz, który podjąłby się diagnozowania co tam jeszcze jest nie tak, że jednak powraca. Co prawda w nieco skrajnych przypadkach (długie nocne tańce), ale jednak.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Krystyna64

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #202 dnia: Kwietnia 26, 2019, 11:01:28 am »
Nie da się wyleczyć uszkodzonego układu limfatycznego.To zrozumiałe.Mam wycięte 14 węzłów w których nie było komórek nowotworowych,ale mastektomię miałam wykonaną po 4 chemiach.
Przeszczepiono mi 3 do dołu pachowego i dwa do łokcia.Nadal brakuje 9-ciu,ale jest duża poprawa.
W marcu byłam u Prof. A Szuby we Wrocławiu i przez godzinę rozmawiałam na temat mojego stanu zdrowia i innych osób w Polsce.Znalazłam jego wywiad w internecie z 2015 r .

Obrzęki limfatyczne. Dlaczego noga robi się wielka
Aneta Augustyn
2 września 2015 | 00:02
 
 i chciałam skonsultować mój stan po operacjach.
cytat
... Przewlekły obrzęk sprawia, że tkanki przerastają, skóra potrafi być nawet trzy-cztery razy grubsza. Bardzo przerasta także podskórna tkanka tłuszczowa, która nie poddaje się kompresoterapii, i wtedy konieczna jest liposukcja. Takich chorych z masywnymi obrzękami, niepoddającymi się kompresoterapii, kieruję do Szwecji, do znakomitego chirurga plastycznego Hakana Brorsona.

NFZ rozlicza te kosztowne wyjazdy?

- Tak, w Polsce nikt nie wykonuje zabiegów liposukcji w zaawansowanym obrzęku limfatycznym, dlatego chorzy dostają refundację. Od kilku lat współpracuję z prof. Andrzejem Bieńkiem, chirurgiem plastykiem z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, który wykonał kilkanaście skutecznych liposukcji w przypadku mniejszych, niepoddających się kompresoterapii obrzęków limfatycznych.
Pacjenci przed liposukcją i po zabiegu wymagają odpowiedniej kompresoterapii i częstej wymiany wyrobów uciskowych, które w Polsce są refundowane tylko raz w roku. To leczenie wymaga ścisłej współpracy chirurga plastyka, angiologa i wyspecjalizowanego fizjoterapeuty. Nie ma refundacji, która pokryłaby koszty, i to jest główna przeszkoda w upowszechnieniu tej metody."

Stwierdził,że u mnie nie ma nadmiaru tkanki tłuszczowej.Powiedział również,że miał pacjentkę, która tak jak ja permanentnie chorowała na różę.Przez dwa lata przebywała ciągle w szpitalu.
Jeśli nie pomoże przeszczep pozostaje tylko przyjmowanie antybiotyków. Zalecił OSPEN w  dawce 1000 mg do brania codziennie ,bezterminowo gdyby zapalenia wróciły.Ja nie chcę tego robić, ponieważ przez ostatnie 7 lat zjadłam ich chyba tonę i dlatego szukam innych rozwiązań.
Różę powodują bakterie paciorkowca beztlenowego ,a limfa jest dla nich pożywką.Przy redukcji obrzęku zmniejsza się jej ilość od skórą i dlatego ustępuje stan zapalny.
Dr Becker pisząc list do polskich lekarzy w mojej sprawie napisała,oczywiście po angielsku,a to tylko moje nieudolne tłumaczenie online:

Docteur Corinne Becker-Lang
chirurg plastyk-mikrochirurgia
 
Dział ochrony zdrowia w Polsce

Szanowny Panie,

Pani Krystyna K.... cierpi od wielu lat na obrzęk limfatyczny ramienia po leczeniu raka piersi z przewlekła różą.W takim przypadku jedyną możliwą poprawą i zmniejszenie liczby zakażeń jest wykonanie swobodnej klapy zawierającej niektóre węzły.
Przeszczepione węzły będą promowały VGEFC3 w węzłach. Jest to jedyny sposób leczenia tego obrzęku limfatycznego.
Ona otrzymała już przy rekonstrukcji regionu pachowego,ale dystalne naczynia limfatyczne są tak zdekapitalizowane przez chroniczne infekcje,że potrzebuje drugiego przeszczepu jako przekaźnik w okolicy łokcia,aby poprawić wzrost naczyń.
Jest to jedyny sposób aby poprawić funkcję drenażu ramienia,zmniejszyć ból ,infekcje i pozwolić wrócić do pracy.
Zapoznaj się z poniższymi stronami,aby lepiej zrozumieć.

 www.lymphoedema center

www.lymphedema-news

Czy mogłaby mieć możliwość leczenia w Paryżu?
Bardzo dziękuję w jej imieniu.
z poważaniem

podpis nieczytelny

Dr C Becker         data 16-04-2018 r

 Nie jest może Bogiem i cudotwórcą ,ale za to pierwszym lekarzem na świecie,który dostrzegł problem obrzęku limfatycznego jako jednostki chorobowej.Kiedyś jeden z lekarzy powiedział do mnie-"Lepiej mieć obrzęk niż być martwym". Niestety nie mogę zgodzić się z tą opinią.Moje życie było straszne.Miałam depresję.Leczenie bólu neuropatycznego jest trudne.Nie mogłam przyjmować leków opioidowych z powodu silnych skutków ubocznych. W krótkim czasie wyjechałam na leczenie do Francji,dlatego cieszę się z każdego dnia.Pracuję w biurze,lewą ręką "dziubię " na komputerze,ale lekarka z medycyny pracy powiedziała ,że gdybym pracowała w sklepie nie dopuściłaby mnie do pracy.
Zamierzam  pisać o moim transferze węzłów dostarczając  chorym osobom tyle informacji ,ile mogę. DAWAĆ NADZIEJĘ i pokazać, że coś można zrobić, aby znacząco poprawić nasze warunki życia z obrzękiem limfatycznym.Jestem prostą kobietą z prowincjonalnego miasta,która pozbawiona nadziei na powrót do zdrowia w naszym kraju ,przy pomocy ludzi dobrej woli dotarła aż do Paryża i tam uzyskała pomoc.









Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #203 dnia: Kwietnia 26, 2019, 08:36:49 pm »
W osobie Haliny Cecot znalazłaś oddaną ambasadorkę i osobę żywo zainteresowaną przeszczepem węzłów chłonnych.
Myślę, że skoro teraz zabieg jest dostępny w PL to znacznie więcej osób będzie mogło z niego skorzystać. I poprawić poziom swojego codziennego funkcjonowania.
Oby Twoja ręka działała jak najlepiej.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline Krystyna64

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #204 dnia: Kwietnia 29, 2019, 08:24:53 am »
Tak.Zgadzam się z Tobą.Zaprosiła mnie na 30-lecie Świętokrzyskiego Klubu Amazonek.W 10 dni od operacji pojechałam do Kielc i mówiłam do 250-300 osób o możliwości takiego leczenia.Rozmawiałam z lekarzami na ten temat.Później dzwoniło do mnie wiele osób.Niestety to bardzo smutne ,ale Halinka odeszła 24-12-2018 r po krótkiej  trzytygodniowej chorobie. Jeszcze w październiku rozmawiałyśmy przez telefon i mówiła ,że leci do Grecji.ŻYCIE JEST TAK KRUCHE.
Przez ponad 20 lat pracowała na rzecz polskich Amazonek.Robiła to z ogromna pasją.Pozostała mi tylko po niej książka z osobistą dedykacją i zdjęcia z uroczystości.

Offline E_lcia

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #205 dnia: Lipca 03, 2019, 03:36:39 pm »
Szukam osób które są po przeszczepie bądź zespoleniu żylnym w Polsce.
Uparcie i skrycie kocham Cię Życie💕💕💕

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpnia 12, 2019, 04:31:23 am »
Krystyna się do Ciebie odezwała? Bo na forum to tylko ona miała przeszczep
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Krystyna64

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpnia 27, 2019, 02:14:57 pm »
Dostałam zaproszenie na spotkanie plenerowe


Witam,
 
Szanowna Pani,
 
Serdecznie zapraszamy Panią na  spotkanie na terenie parku Centrum Onkologii - Instytutu w Gliwicach
w dniu 31 sierpnia 2019 roku w godz. Od 12:00 – 15:00, pt.:

Akademia Onkologiczna pt. Leczenie Obrzęku Limfatycznego oraz Rekonstrukcja Piersi – doświadczenia Instytutu Onkologii.

Zakres porad w ramach Akademii:

- PROFILAKTYKA I POSTĘPOWANIE W OBRZĘKU LIMFATYCZNYM – Dr n med. Karolina Donocik,

- REKONSTRUKCJA PIERSI - Dr n med. Rafał Ulczok,

- KONSULTACJE FIZJOTERAPEUTYCZNE - mgr JUSTYNA SOSINKA-KULBA,

- KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM – mrg Tomasz Sikora,

- PREZENTACJA BIELIZNY POZABIEGOWEJ, ODZIEŻY UCISKOWEJ, PROTEZ – Grażyna Grzanka ,

- CENTRUM WSPARCIA SŁONKO – Dr n med. Alicja Dyla,

- STOWARZYSZENIE KOLOROWE DAMY „DAJ COŚ KOLOROWEGO” –Małgorzata Bis

- KONSULTACJE DIETETYCZNE – mgr. Paula Jamróz,

- PIGMENTACJA BRODAWKI - Agnieszka Golda,

-NAH PERUKI - Dorota Stocka,

- AMAZONKI GLIWICE,

 
https://www.facebook.com/events/420571621887555/
 
Pozdrawiam
 
Justyna Zawadzka
Śląska Liga Walki z Rakiem

Może będą osoby zainteresowane tym tematem i będą miały możliwość tam pojechać.Dostałam zgodę na zamieszczenie tej informacji na forum.
Nie jestem bardzo aktywna ,ale jestem w kontakcie z wieloma osobami ,które przygotowują się do zabiegu lub już są po operacji.Ostatnio miałam trzy telefony od Pan z Warszawy,Zamościa i Krasnegostawu.Pytają -"Jak przebiega zabieg i czy to pomaga".W Słupsku zespolenie żylno-limfatyczne  wykonane prywatnie kosztuje 25 tys zł z terminem na 03-04/2019 r.Czy różni się od transferu węzłów chłonnych i od czego zależy wybór zastosowanej metody,nie mam pojęcia.
Dr Becker zdecydowanie więcej wykonuje przeszczepów węzłów.Ja w 03/2019 r nie miałam takich dylematów,bo takie leczenie było w Polsce niedostępne.Jechałam do Paryża jak ćma,która leci do światła i zgodziłam się na to co mi zaproponowała.Moja ręka daleka jest od doskonałości,miałam bardzo lekkie stany zapalne sprowokowane wysiłkiem np.prasowanie,dlatego cały czas muszę uważać,ale nie żałuję podjętej decyzji o leczeniu.Jest dużo lepiej.Niestety obrzęk jest schorzeniem nieuleczalnym i jest to nadal codzienna "walka".

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpnia 27, 2019, 04:26:51 pm »
"25 tys zł z terminem na 03-04/2019 r"

chyba raczej 03-04/2020
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Krystyna64

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpnia 28, 2019, 10:06:01 am »
Tak Lulu,dobrze zauważyłaś z terminem na 03/2020r ,po prostu źle napisałam.
pozdrawiam