Autor Wątek: Przeszczep węzłów chłonnych  (Przeczytany 19457 razy)

Offline mag

• SPA
  • Uzależniona
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Przeszczep węzłów chłonnych
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 26, 2019, 07:56:04 pm »
dr Ulczok z dr Donocik robią przeszczepy węzłów w Gliwicach

rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline Krystyna64

• Grupa początkująca
  • *
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 10, 2019, 12:08:48 pm »
W Gliwicach wykonano tylko 26 różnych zabiegów związanych z obrzękiem.To kropla w morzu potrzeb. Wiele osób zmagających się z obrzękiem dzwoni do mnie i pyta o poprawę.  W dniu 27 września osobiście  rozmawiałam z Dr Donocik na konsultacji. Dr przyjmuje również w Warszawie w Klinice Chirurgii Plastycznej Dr Marka Szczyta.Jest bardzo miła,kompetentna ,ale nie zmienia to faktu,że żyjemy w polskich realiach. Obecnie najbliższy termin na taki zabieg to  koniec przyszłego roku. Kiedyś,jeszcze przed wyjazdem do Paryża zapytałam jednego z lekarzy Prof. konsultantów-"Jak leczy się tak chore osoby zagranicą" i taką właśnie otrzymałam odpowiedź.
Dr Donocik odpowiedziała również na mojego e-maila:

Szanowna Pani Krystyno
Postaram się odpowiedzieć na wszystkie powyższe pytania.
Dwa lata temu w Centrum Onkologii w Gliwicach otworzyłam program badawczy dla leczenia chorych z obrzękiem chłonnym. W związku z czym mamy możliwość leczenia obrzęku inicjowanego leczeniem onkologicznym. Wykonaliśmy kilkadziesiąt takich zabiegów ( różnego typu).
Jeżeli chodzi o odpłatność, wszystkie zabiegi wykonane do tej pory w Instytucie były zabiegami rozliczanymi w ramach NFZ. Jest w Instytucie możliwość wykonywania zabiegów odpłatnych, ale nie miałam potrzeby do tej pory prosić o wycenę tej procedury dla zabiegów odpłatnych. Trudno więc podać mi faktyczną wycenę.
Odpowiadając na kolejną część maila- jak poprawić efekty leczenia po przeszczepie węzłów chłonnych- oba podane przez Panią Dr Becker metody są godne polecenia. Przeszczepienie węzłów chłonnych w miejsca nieanatomiczne, czyli np w okolicę dołu łokciowego, czy nadgarstka działa w nieco innym mechanizmie niż przeszczep węzłów chłonnych do dołu pachowego i często jest skuteczne. Osobiście preferuję zespolenia limfatyczno-żylne, zbieg jest małoinwazyjny, chociaż czasochłonny i wymagający dużej precyzji i doświadczenia. Jeżeli mimo zastosowania różnych procedur rekonstrukcyjnych utrzymuje się różnica objętości między kończynami, wszystko warto uzupełnić liposukcją, czyli odessaniem przerośniętej tkanki tłuszczowej.
Wszystkie zabiegi w intencji mają nie tylko zmniejszyć obrzęk, ale i zmniejszyć częstotliwość wystąpienia zapalenia tkanek miękkich. Niestety, zalecamy mimo zabiegów noszenie odpowiednich rękawów przeciwobrzękowych dla podtrzymania efektów leczenia i zapobiegnięciu nawrotom.

Offline lulu

• Swojaki
  • Uzależniona
  • *
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 10, 2019, 12:24:36 pm »
Ja się pocieszam, że te wiadomości służą mi tylko jako informacje, że nie muszę korzystać z takich usług.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++

Offline DanaPar

• Swojaki
  • Uzależniona
  • *
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 10, 2019, 03:14:19 pm »
Ja też
Wróciłam z rehabilitacj barku. Rehabilitant uznał, że bark dostał swoje (dół pachowy wycięty, mięsień piersiowy, przeszczep mięśnia z pleców, radio) ale szczęście dla niego, że robiąc wszystko prawą ręką, nieustannie go gimnastykuję
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Online Natalia

• Swojaki
  • Uzależniona
  • *
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 10, 2019, 03:29:11 pm »
Dasz radę Dana.Ja pierwsze wypadnięcie dysku miałam w wieku 20 lat i jeszcze się poruszam.A już wtedy zalecali mi chodzenie w gorsecie !!! Nigdy go nie założyłam
Natalia

Offline DanaPar

• Swojaki
  • Uzależniona
  • *
« Odpowiedź #215 dnia: Październik 11, 2019, 12:09:01 am »
Natalko, ja daję radę. Skierowanie dostałam w czerwcu ubiegłego roku, kiedy bark bolał, nie mogłam na nim leżeć. Teraz nie boli, tylko mam ograniczony zakres ruchu. Stanik zapinam z przodu. Wystaje obojczyk z prawej strony (tego kiedyś nie było) - tylko defekt estetyczny. Chodzę, bo mam blisko i może a nuż będzie sprawniejszy.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++