Autor Wątek: kalkulator  (Przeczytany 10894 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: kalkulator
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 12, 2013, 09:03:51 pm »
Ze swej strony chciałam tylko Aniu dodać, że ten portal jest tworzony przez osoby po lub w trakcie choroby nowotworowej.
Zdaje się Ty masz mamę chorą. Uwierz mi jednak to nie jest to samo, co samemu usłyszeć diagnozę. Będziemy miały w związku z tym zupełnie inne patrzenie na niektóre tematy, np. na tzw. kalkulator. Stąd odmienność zdań, którą Ty niepotrzebnie odczytujesz, jako atak  :)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: kalkulator
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 12, 2013, 09:47:21 pm »
statystyki są bardzo ważne, ale dla lekarzy/naukowców, dla nas - wiadomo
statystycznie nie powinnam zachorować przed trzydziestką, a jeśli już zachorowałam to statystycznie nie powinnam mieć tego rodzaju raka co miałam :>

imo nie ma nic złego jeśli ktoś zainspirowany takim kalkulatorem zwróci się do swojego lekarza z pytaniami, gorzej jeśli na własną rękę odstawi leczenie
ten kalkulator nie bierze pod uwagę różnych ważnych, ale "nieoczywistych" czynników jak np styl życia, obciążenia genetyczne, ogólny stan zdrowia, inne choroby, palenie papierosów, waga, miejsce zamieszkania etc

Offline ania01

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: kalkulator
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 14, 2013, 02:33:40 pm »
A mi sie bardzo poprawił humor. Okazało sie ,ze bez terapii skróciłabym sobie zycie o 23,5 roku   xhc  To teraz setke mam juz gwarantowaną!  ;D
Bardzo mi miło z tego powodu  ztx