Autor Wątek: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny  (Przeczytany 318035 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1185 dnia: Czerwca 19, 2017, 04:04:25 pm »
Aquila, nigdy nie pytaliśmy niszthy o jej orientację, może byla tęczowa i dlatego te dwa pozostałe ja prześladowały?  >:(

W aśramie w Kalifornii było kilka zwierzaków o odmiennej orientacji. Pierwsza para, Bhumi Dharma, zostały zakupione, zeby dac początek stadu. Niestety, gdy dorosly nie było mowy o zadnych zblizeniach, Bhumi postawila sprawę twardo: "Czuje się bykiem, a ty jestes moim rywalem" i zaczęły się zazarte walki o władzę miedzy nimi, tak zazarte, że Dharmę trzeba było w końcu wykastrować, a Bhumi amputowano rogi. Później stado powieszyło sie, w inny sposób, troche zakupów, troche prezentów i trochę rozmnażania, gdy ja tam pomieszkiwalam, liczyło od 16 do 19 osobników. Bhumi nigdy nie wyszła ze swojej roli byka. Próbowano innych 'facetów", wszystkich przepedzała. Zachowywała się też bardzo terytorialnie i wyraźnie dominowała nad innymi krowami.

Nie znamy historii jej urodzenia, podobno jednak homoseksualizm krów zdarza się najczęściej w przypadku ciązy bliźniaczej mieszanej płci. Jest jakas teoria na temat nadmiaru meskich hormonów u matki, chyba do końca tego zjawiska jednak nie wyjasniono. Weterynarz badał ją wielokrotnie, Bhumi jest biologicznie samicą. Ale psychicznie nie. W stadzie znajazła sobie "biseksualną' partnerkę, którą darzy szczególnym uczuciem.

Jednym z ulubieńców był młodziutki wtedy byczek Śridham. Był cudownie zawadiacki, uwielbial psoty. Jego młodsza siostra Rati stała się sławna jako najmniejsza krowa na świecie. Śridham był nadzieją na przyszłego byka-ojca  8) Niestety, okazało się, że jest gejem! Stworzyl parę z innym byczkiem. Załoga uznała, że moze odseparowanie ich zmieni zachowanie Śridhama. niestety, biedaczek popadl w depresję, gdy stracil kochanka, a dziewczynami i tak się nie zainteresował  >:D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1186 dnia: Czerwca 19, 2017, 05:48:23 pm »
cudowna historia  :D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1187 dnia: Czerwca 19, 2017, 06:22:01 pm »
że homoseksualizm jest wśród zwierząt to powszechnie wiadomo, ale ta Bhumi to chyba pod transpłciowość podpada, a o tym nigdy wcześniej nie słyszałam

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1188 dnia: Czerwca 19, 2017, 08:40:30 pm »
Mię tyż raczej rozśmieszyło, Parabolciu  :-*

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1189 dnia: Czerwca 19, 2017, 08:48:46 pm »
Braju Twoje niesamowite historie z życia wzięte  czytam jak  baśnie, takie  z Tysiąca i jednej nocy  :)
narodziny, śmierci, miłosci wśród zwierząt- to wszystko u Was jest  fascynujące !! :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1190 dnia: Czerwca 19, 2017, 09:10:02 pm »
Cudna opowieść o innej-miłości :) Aż wierzyć trudno, że aż tak to jest u zwierząt widoczne - lepiej niż u ludzi, którzy muszą się chować.

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1191 dnia: Czerwca 19, 2017, 10:22:37 pm »
niby miał być żart aquili...a tu psota...krowa homoseksualna  ;D

z pochyłym terenem...z gliną i wodą to wiem o czym mówisz.....u mnie podobnie  ::((
wprawdzie krowy mi z pastwiska nie spadają  xhc.......ale ja i owszem....juz raz nogem zwichła na mokrej glinie  ::((

a wiosną po deszczach  rabata mi się zapadła tak z metr...razem z iglakiem i trawą ozdobną  >:(...bo jesienią sobie sąsiad wodę ciągnął pod naszą działką i dziura kiepsko zasypana została 

2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1192 dnia: Czerwca 19, 2017, 10:26:25 pm »
Agawo powiedziałabym, że u zwierząt tak samo by to było "widoczne" gdyby nie ludzie, którzy są voyeuristami.  ;)
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1193 dnia: Czerwca 19, 2017, 10:42:11 pm »
Agawo powiedziałabym, że u zwierząt tak samo by to było "widoczne" gdyby nie ludzie, którzy są voyeuristami.  ;)

He he, myslę, że ludzie to akurat przeszkadzają w przejawianiu odmiennych zachowan seksualnych u zwierząt. Jakie szanse na zostanie gejem ma byk trzymany na lańcuchu, albo krowa poddana sztucznej inseminacji? Ludzie powinni tak naprawde o wiele bardziej podglądac zwierzęta, żeby nauczyc się rozumiec zachowania seksualne wlasnego gatunku ;) 

Istnieją gatunki bakterii, u których wystepuje aż 7 płci!  (Daaawno temu sie o tym uczyłam, nie pamietaj jakie to). I jak tu ogarnąć, które sa "straight"? ;) W stadzie kur, kury stojące wyżej w hierarchii nie padają ofiarami chuci koguta ;) Z punktu widzenia rolnika taka kura to skarb, tylko znosi jajka, nie marzy o zostaniu kwoką. U kur zdarza się tez samoistna zmiana płci oraz... partenogeneza  8)  Istnieje prawdopodobieństwo, że na mikroskopijna skalę partenogeneza występuje równiez u ssaków, może więc nie wszystkie historie o dziewiczych porodach sa wyssane z palca  >:D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1194 dnia: Czerwca 19, 2017, 10:48:43 pm »
ale ja i owszem....juz raz nogem zwichła na mokrej glinie  ::(( 

Różo, toż to nie_oby_czajnie  ::(( ;D Ja rozumiem, że krowy u Braji się ślizgają, ale - że_Ty  ??? >:D

Lulu, na temat voyeuristów akurat mogę sporo  >:D I mam przekonanie, że wolałabym chyba, aby było inaczej_jednak; czyli wolałabym nie widzieć - i voyerystów, i tego, czego oni szukają, aby oglądać. Myślę, że gdyby każdy zajmował się sobą i swoimi 'miłościami", a nie zajmował się tym - jak i dlaczego kochają inni - na świecie byłoby znacznie więcej miłości. Bez względu na to kto kocha, kogo kocha, i dlaczego akurat tego a nie innego ;)

Braja - 7 płci  ??? ??? ??? Toś mi zagwazdkę zadała; nie wiem, czy spać będę mogła  ;D



Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1195 dnia: Lipca 18, 2017, 10:31:44 pm »
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kostaryka-para-polakow-zebrala-z-dziecmi,757520.html

chyba o tym nie pisałam na forum, cudem uniknelismy ich najazdu na Madhuvan  ::((  Dobry znajomy poprosil mnie o dodanie tego goscia na FB, "bo to rodzina co się przeprowadza do kostaryki". Najpierw miałam ich za świrnietych ekologów z kupa kasy. potem zorientowałam sie, że cos nie tak, ale jeszcze myslalam, że to naiwni marzyciele, ktorym rozsądek wróci gdy postawią stope na kostarykanskiej ziemi. Niestety, rzeczywistość okazała się inna...

rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1196 dnia: Lipca 19, 2017, 12:05:57 am »
Czytałam...
 :-[

Offline oooAncia!

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3737
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1197 dnia: Lipca 19, 2017, 10:26:51 pm »
O rety!
Syn naszej znajomej mieszka "w okolicy" (Nikaragua lub Kostaryka)' Zarabia ....grając w pokera.
Diagn. 12/2013, potrójnie ujemny, full service usług onkologicznych.

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1198 dnia: Lipca 19, 2017, 11:46:13 pm »
Poker i zarabia?! musi nieźle blefować ;)

Bożeeee! jakiś szalony czas, mie nadążam za rzeczywistością na wszystkich jej poziomach.

Wczoraj wieczorem bylam w świetnym humorze, prawnik powiedział, że moje zakurzone papiery imigracyjne własnie zdjęto z półki  :0ulan: :0ulan:  Juan zacząl "odkopywać" zarośnięte ananasy, zdołalam napisac dwa zaległe listy do przyjaciół. I tak sobie myslałam, że to sie tak jakos pieknie uklada, że cos się musi wydarzyć...

Rano- ciężki list od kogoś z rodziny.

Ze wszystkich stron wpisy o polskiej polityce  ::((

Rano też okazało się, ze mnie na FB namierzyli dziennikarze z dwóch gazet i chcieli informacji na temat tych żebrzących  :o

No i po południu wiadomośc od jajnikowo-rakowej znajomej, że jest na intensywnej terapii z powodu komplikacji po operacji zlamanych nóg. Będzie w szpitalu przez 6 miesięcy  ::(( Do tego chyba sporą częśc czasu w izolatce, bo dostaje chemię. Zapytalam naiwnie o neulaste, a ona na to, że przeciez z tych jej kości to niewiele juz zostało, to wszelkie takie neulasty nie działają . Nie miałam odwagi zapytać gdzie jest dziecko :(


rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2923
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #1199 dnia: Sierpnia 02, 2017, 04:48:53 am »
Dwie noce z rzędu pioruniaste. Wczoraj po ulewie wybrałam sie zobaczyć czy domkow gościnnych nie zalało. I tak z głowa w chmurach wlazłam na sliski cement i zaliczyłam glebę  >:(  cud numer jeden to że łeb jednak betonu nie dotknął, cud drugi, że wieszosc impetu poszla w lewą ręke i prawy posladek, cud trzeci, ze choc byłam pewna, że mój kregosłup sie nie podniesie po tym jak kośc ogonowa zetknela się z betonem, to w zasadzie boli mnie wyłacznie pól tyłka. A jednak mimo "cudów" własnie strona operowana cierpi bardziej.

Ledwie sobie usnelam w jedynej mozliwej pozycji, z prawa ręką na trójkacie, lewą na poduszce, poduszka pod nogami, jak nadciagęła nawalnica w srodku nocy  >:( ::((  No cóż, to zawsze poprawia jakośc moich mantr, a wołalam je glosno po kazdym grzmocie ;)

Bhima po pierwszym bliskim piorunie dał w długą, do domku Szweda, gdzie w ramach samopomocy psychologicznej zajął sie walką ze skunksem, co cudownie odwróciło jego uwage od wyładowan atmosferycznych  >:D

To moje trzy dni gotowania, nadgarstka prawego prawie nie moglam zginac, całe ramię jest sztywne, tyłek otluczony i podrapany. Syamek kupil mi zel z arniką, na nadgarstem pomogło błyskawicznie. Nie jestem pewna czy to bezpieczny srodek do stosowania na reke bezwęzlową, ale co innego moge zrobić? Jak przyłozylam zimny oklad to mi jakas wysypka wyskoczyła. Po tym zelu nadgarstek już zdecydowanie lepszy.

Dziś rano przeszłam się w okolicę, gdzie moim zdaniem spadla większość tych piorunow. No i obok jednego domku leżało rozłupane uschniete drzewo. Może z 5 metrów od domku!  ::(( ::(( ::(( Pień zwalil sie na druty elektryczne, które akurat w tym miejscu nie są nijak chronione. Ależe  elektrycznośc tam wyłączyłam, bo przez kilka miesiecy jeszcze nikt tam nie bedzie mieszkał to moze ten fakt ochronił prad na pastwisku elektrycznym? W ubiegłym roku piorun uderzył blisko innego domku i choc było to dośc daleko od pastwiska przepięcie jakoś przeskoczyło i spaliło bezpieczniki. Dobrze, że byk i woły sie nie zorientowaly ;) 
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia