Autor Wątek: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny  (Przeczytany 320015 razy)

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #225 dnia: Marca 29, 2014, 05:23:28 pm »
Okazało się, że to nie były igualny tylko mrówy liściarki  :0ulan:

Ech, co sie polepszy to...
W końcu przyszła kasa- naprawiliśmy (hmmm w pewnym sensie) nieczynną od 3 miesięcy ciężarówkę, wczoraj kupilismy nową pralkę, w planie budowa dehydratora (nie wiem czy tak się to nazywa po polsku  ::(( ) bo mamy zatrzesienie bananów co zegnija jak ich nie wysuszymy...

A tymczasem Przybłęda co wreszcie doleczylismy mu uszy po wielomiesiecznej infekcji przyszedł wczoraj w nocy z obgryzionym/przeciętym przyrodzeniem  ::((  Powieźli go do weterynarza, ale jest weekend (czemu nasze zwierzaki zawsze chorują kiedy cięzko o weta?) i kto wie czy kogoś znajdą...

Krowa pożeniona miesiac temu nie jest w ciąży, kompletny pech, bo zaplanowaliśmy narodziny cielaka precyzyjnie. Kolejna próba dzisiaj, jak znowu sie nie uda to pewnie trzeba będzie "młodej parze" serwowac jakies witamyny czy cuś  ;D

Od ponad tygodnia jest potwornie gorąco, ani jednej chmurki i temperatura 37-40 stopni, do tego szczyt okresu godowego cykad  ::((  wiem, wiem, zaraz ktoś powie że taka temperatura to norma w tropikach. Ale wcale że nie  ;D  Zwykle o tej porze roku jest już dużo chmur, tak długotrwałe upały przy bezchmurnym niebie to naprawde rzadkość. Moje biedne roślinki od tego karłowacieją  :(
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #226 dnia: Marca 29, 2014, 07:01:59 pm »
Jeszcze nie wrócili, ale wiemy już, że Przybłęda będzie się wreszcie zachowywał jak na mieszkanca klasztoru przystało >:D  W świecie zwierząt nie ma zmiłuj się- dokuczysz damie, to potraktuje odpowiednio.
Mamy nadzieję, że może teraz przestanie się włóczyć i wreszcie zacznie wyglądać jak pies a nie brudny szkieletowany obraz nędzy i rozpaczy. Już się w życiu naszalał, wystarczy. Ale czy taką naturę można zmienić?  ???
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #227 dnia: Marca 30, 2014, 02:58:45 pm »
Jeśli Przybłęda zaakceptuje swoją "niepełnosprawność", to się uspokoi, w przeciwnym razie będzie szalał za dwóch  xhc
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #228 dnia: Maja 03, 2014, 10:34:25 pm »
Braju Kostaryka to nieduży kraj, więc pewnie znana jest postać Floribeth, która modląc się do Jana Pawła, doznała cudownego uzdrowienia (miała tętniak mózgu) i to zostało uznane za cud w procesie beatyfikacji Jana Pawła. Co o tym pisze się na Kostaryce? Czy znasz osobiście tę panią?
 :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #229 dnia: Maja 03, 2014, 11:50:48 pm »
Kostaryka jest na tyle duża, że wszystkich nie znam  ;) No i gazet też nie czytuję, w necie też unikam wiadomości, żeby sie nie denerwować niepotrzebnie, bo co zobaczę jakąś wiadomośc to mi podnosi cisnienie. Te dobre jakos rzadko trafiają na pierwsze miejsca w wyszukiwarce...

Zbieram sie od jakiegoś czasu do wpisu, ale nasz net bardzo kiepsko dzialał, bo przekroczylismy limit i strona mi się ledwie otwierała. Pewnie za pare dni znowu będzie tak samo...

Tydzień mam kiepski... Ciocia z wznową raka płuc jest w bardzo kiepskim stanie :( A dzisiaj umarł mój bardzo sympatyczny znajomy- rak krtani i przełyku... Zostało 2 letnie dziecko i niepełnosprawna żona... :( Ciocia postanowiła nie rzucać palenia i tak 2 lata terapii poszły do smieci, bo nastapiła wznowa. A teraz jest tak słaba, że chemii nie może wziąć... A kolega miał obiekcje co do chemii i radioterapii (jego rak był pierwotnie zdiagnozowany jako nowotwór niezłośliwy ale nieoperacyjny) i tak długo się zastanawiał czy się leczyć czy nie, że w końcu nowotwór zmienił sie w raka i chłopaka nie ma.

Dobra, nie smęcę, teraz cos optymistycznego- ciocia co ma raka piersi z przerzutami zakwalifikowała się do radioterapii na bliznę, zaczyna w przyszłym tygodniu!  :0ulan: Nie rozumiem tylko, czemu jak miala miec radioterapie pierwotnie to jej odmówiono z powodu przerzutow i przy pierwszej wznowie też- ta sama lekarka!- powiedziała, że z przerzutami nie mozna miec radio.

 Wykastrowany  kundel żyje, zrobił się wielki i spasiony, wyleczony z gorączki kleszczowej, robaków w kiszkach i płucach, zażywa wolności, czyli czasami znika na pare dni. To nasz "najdroższy" pies, na ostatni test krwi musielismy pozyczyc kasę (badanie krwi dla psa kosztuje tu 50 dolarów!  ::(( )  Weterynarzowi tak bardzo się podoba, że zaoferował że zamiesci zdjęcie na swojej stronie na facebooku i da go do adopcji, ale nie możemy nikomu tego zrobić- taki zwierzak z lasu zaraz by uciekł z czyjegoś małego ogródka

A my po 4,5 miesiącach suszy mamy wreszcie pore deszczową... momentami trochę za mokrą (ludziom ciężko dogodzić  ;D )
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #230 dnia: Maja 04, 2014, 09:49:14 am »
Dobrze Braju, że dałaś znak życia :)
Ciężko u ciebie… Te raki rozpełzły się okrutnie… Żal ludzi. A za ciocie obie, za wujka kciuki zaciskam, cóż innego można zrobić…
Kundelka najdroższego pogłaszcz pod mordką :) Dobrze, że na dobrych ludzi trafił :) Czyli na Was :)


Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #231 dnia: Maja 04, 2014, 01:08:39 pm »
Ja też zaciskam, za agawą.
U Ciebie pora sucha, chyba wtedy parno, teraz deszczowa, a u nas syberiada. Brrrr.......
Szukałam trzęsącej się z zimna emotki i nie znalazłam.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #232 dnia: Maja 04, 2014, 04:44:02 pm »
Bo u niej mokro, nie zimno  >:D

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #233 dnia: Maja 04, 2014, 10:02:15 pm »
Ja też zaciskam, za agawą.
U Ciebie pora sucha, chyba wtedy parno, teraz deszczowa, a u nas syberiada. Brrrr.......
Szukałam trzęsącej się z zimna emotki i nie znalazłam.

Rodzice mi mówili, ze dzis było u nich tylko 2 stopnie  ::((

U mnie bywa czasem parno w porze mokrej, pare dni temu było "zimno", chyba za 25 stopni i deszcz z mgłą  xhc  Ale wczoraj i dziś jest słonecznie i przeważnie jest słonecznie, z jedną czy kilkoma burzami w ciągu doby, lub po prostu deszczem bez burzy
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #234 dnia: Maja 07, 2014, 03:46:40 pm »
Jak znosisz wysokie temperatury , na dodatek przy takiej wilgotności? POdziwiam, bo ja miałabym sen z głowy! Chyba ,że masz jakies sposoby? Może specjalne ziółka  ?Ja, na bank, musiałabym bo takowe sięgnąć! ;D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #235 dnia: Maja 08, 2014, 04:19:21 pm »
Amorku może leżąc tylko i oddychając dałoby radę przeżyć .... tak sobie myślę. Teraz pracuje (jak dla mnie) w wysokich temperaturach (25 stopni i więcej) daje rade
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwca 16, 2014, 08:08:37 pm »
O rety, ale mam zaległości w pisaniu... za nic nie nadrobię, bo wyglada na to, że czasu to moge mieć już tylko mniej  ::((

Mieliśmy nawałnicę gości zaraz po przyjeździe guru. Latynosi sa slodcy i kochani, ale pewna grupa, ktora nas nawiedza jest w dodatku absolutnie nieprzewidywalna. Nigdy nie wiadomo kiedy przyjadą, ile ich bedzie i na jak długo. Wpadli jak burza, zrobili trochę zamieszania, nawieźli prezentów, poczym wybyli zanim się zdążyłam zorientować, że wyjeżdżają. Jako bonus zostawili zapchaną toalete, która w dodatku miała problem ze spłuczką i domek bardzo przyjemnie się zalewał, podczas gdy my zachodzilismy w głowę jak to możliwe, że w porze deszczowej, przy pompie włączonej cały dzień, wciąz nam brakuje wody   xhc

Odwiedziło nas też trochę gości niezwiazanych z naszą ściezką religijną, ale po prostu zainteresowanych "dziwakami w przescieradłach, co mieszkają 3km za wsią bez drogi".

O rety, zabierają mi kompa.... wrrrr, no to se pipisałam  :0ulan:
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2927
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwca 16, 2014, 10:47:15 pm »
Jedna z dziewczyn, co nas odwiedziły z całą pewnością była grecka boginią w przebraniu. Wiele Latynosek jest ładnych, ale Ana jest naprawdę wyjątkowo sliczna, aż nierealna, i emanuje jakąś niesamowitą energią. W dodatku bardzo uzdolniona artystycznie, pełna szczęścia i zarażajaca nim innych... A że bogini, to pewne  ;D Kto inny po kilkugodzinnym sprzataniu wpadłby na pomysł nagiej kapieli pod wodospadem w czasie ulewy z piorunami? I kto inny wyglądałby potem jakby wyszedł świeżo od fryzjera i kosmetyczki?  xcv

Przyjechała też inna ślicznotka- Sasza ze swoją mamą. Przyjechały malusienkim quadem... 2 godziny po wertepach... Babcia Saszy w latach 40 nauczyła sie jogi w linii od Vivekanandy i została nauczycielka jogi. Od tamtej pory asztanga joga jest podstawą wokół której kręci śię życie kolejnych pokoleń w tej rodzinie. Mama mieszka w Kanadzie i zajmuje się uprawą leczniczej marihuany (zrobiła lekarstwo dla naszej koleżanki na raka skóry- wygląda na to, że działa, bo rak się zmniejszył i już nie krwawi). Bardzo ciekawe osoby.

Teraz mamy tu 3 chłopakow- wszyscy po 20 lat, młodzież poszukująca ducha. Miejscowy cherubinek ze słodkimi oczętami i kręconymi lokami zszokował nas wiadomością, że... jest ojcem dwuletniej córeczki! On sam jest jeszcze kompletnym dzieckiem, więc padliśmy z wrażenia. Chociaż w sumie to w zasadzie potwierdza "regułę", że w Kostaryce seks przed- i pozamałżeński to raczej norma niż wyjątek. Jak nas oświeciła z tutejszych studentek medycyny- większośc dzieci dziewczyny rodzą miedzy 13 a 16 rokiem życia  ::(( Potem nie ma czasu, bo na studiach jest za dużo nauki, więc kolejna fala przychodzi po 30-tce. Dlatego pytanie o braci i siostry w tym kraju bardzo często kończy sie dośc skomplikowanym wyjaśnieniem- "3 braci, a ze strony taty 2 siostry, a ze strony mamy jeszcze jeden brat". Najbardziej zadziwilo nas wyjaśnienie jednej z dziewczyn, której ojciec jest wziętym kaznodzieją ewangelickim i ma juz ze 6-ro dzieci poza małżeństwem. "Tata wierzy, że trzeba rozsiewać nasienie"  xhc A starsi w Polsce narzekają, że się młodzież "źle prowadzi" ha ha ha

Rezultat jest taki, że większośc w tym kraju to ludzie młodzi.

Dwóch pozostałych chłopaków jest z USA. Przyjechali do Kostaryki, żeby jako wolontariusze pracowac i uczyć się rolnictwa w gospodarstwach ekologicznych. I paskudnie trafili- jeden wyladował w miejscu, gdzie karmiono go tylko bananami, drugi w gospodarstwie mruka, co chłopakiem pomiatał... Spotkali się, skądś dowiedzieli się o nas i przyjechali. Na jedzenie na pewno nie będą narzekać  >:D
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwca 16, 2014, 10:51:42 pm »
Ciekawie u Was bardzo. Aż chęć bierze, coby po portalach biletowych znowu pobiegać  :P
Braju, rozumiem, że ci ludzie pomieszkują u Was jakiś czas, pracują, modlą się; a później wzmocnieni - idą dalej w swoje życie?

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Madhuvan- Miodowy Las Kryszny
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwca 16, 2014, 10:55:16 pm »
bardzo lubię czytać Twoje opowieści braju* 
i cieszę się, że chcesz się nimi z nami dzielić
  :)


*czy nie powinnam zwracać się do Ciebie "brajo"?
 bardzo lubię odmieniać imiona i nie wiem jak jest z Twoim,
gdzieś czytałam, że w Twoim "braja" "j" czyta się jak "dż" i wtedy lepiej wygląda "brajo"


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich