Autor Wątek: Jakość życia chorych po mastektomii  (Przeczytany 6575 razy)

Offline ankak10

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Jakość życia chorych po mastektomii
« dnia: Czerwca 23, 2013, 03:36:10 pm »
Witam,
Jestem studentką 4 roku fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Bardzo bym prosiła o wypełnienie ankiety dotyczącej jakości życia chorych po pełnej mastektomii . Wyniki będą analizowane wyłącznie w zestawieniach statystycznych, które zostaną umieszczone w mojej pracy magisterskiej.  Panie które  będą chętnie do wypełnienia ankiet proszę o kontakt mailowy, wtedy wyślę ankiety
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas!!
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2013, 11:16:10 pm wysłana przez b_angel »

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 23, 2013, 03:39:49 pm »
Ja zawsze chętna, ale czy nie dałoby się zrobić tak, żebym mogła ino w link kliknąć i wypełniać? Bo ja leniwa jestem ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8012
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 23, 2013, 03:47:57 pm »
Dołączam się do lenistwa hamaczka.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 23, 2013, 05:02:55 pm »
ankak, umieść ankietę w necie, a na pewno dostaniesz pomoc :)
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 23, 2013, 06:55:54 pm »
Ja chętnie wypełnię ankietę jak ankieta się pojawi ,czy tez link do niej! TYlko mam pytanie -co to jest żychie???? ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 23, 2013, 07:32:24 pm »
Dasz linka, postaram się też pomóc.
Natomiast w przypadku, gdy ankieta będzie źle przygotowana, po prostu nie odpowiem.

Offline ankak10

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 07, 2013, 12:24:46 pm »
Witam,
Jestem studentką 4 roku fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Bardzo bym prosiła o wypełnienie ankiety dotyczącej jakości życia chorych po pełnej mastektomii . Wyniki będą analizowane wyłącznie w zestawieniach statystycznych, które zostaną umieszczone w mojej pracy magisterskiej.  Panie które  będą chętnie do wypełnienia ankiet proszę o kontakt mailowy, wtedy wyślę ankiety
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas!!
http://www.ankietka.pl/ankieta/119339/jakosc-zycia-chorych-po-mastektomii.html

Offline ankak10

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 07, 2013, 12:26:46 pm »
Witam,
Jestem studentką 4 roku fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Bardzo bym prosiła o wypełnienie ankiety dotyczącej jakości życia chorych po pełnej mastektomii . Wyniki będą analizowane wyłącznie w zestawieniach statystycznych, które zostaną umieszczone w mojej pracy magisterskiej.  Panie które  będą chętnie do wypełnienia ankiet proszę o kontakt mailowy, wtedy wyślę ankiety
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas!!

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 07, 2013, 02:39:20 pm »
zaczęłam ankietę wypełniać
ale
pojawia się dużo pytań odnośnie ostatniego tygodnia

biorąc pod uwagę, że np. ja jestem 8,5 roku po mastektomii, ostatni tydzień nie ma dla mnie specjalnego znaczenia..
i chyba dla tej ankiety też nie ma specjalnego znaczenia..


2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 07, 2013, 05:23:27 pm »
Mam tę samą uwagę, co Betty i jeszcze...

Tytuł ankiety sugeruje, że nie mogą jej wypełniać panie po operacji oszczędzającej, tymczasem w pyt. 6. jest możliwa odpowiedź: "mastektomia oszczędzająca" (swoją drogą nie spotkałam się z takim określeniem - "mastektomia" to całkowite odjęcie piersi, a częściowe to operacja oszczędzająca lub kwadrektomia). Czyli tytuł powinien brzmieć raczej: "Jakość życia chorych po operacyjnym leczeniu nowotworów piersi".

pyt 8.: a co, jeśli wiedzę o mastektomii czerpałam i od lekarza, i od rehabilitantki, i jeszcze z internetu?

pyt. 11. - co to są "ćwiczenia kg"?

Nie podoba mi się też zupełnie to, jak sformułowane są odpowiedzi w pyt. 7. Obawiałam się "rodziny"? Może raczej "reakcji rodziny"? I w ogóle za mało tutaj odpowiedzi. Wydaje mi się, że można by dodać: inne - jakie?
Podobnie pyt 18.: Gdzie korzystała Pani z rehabilitacji ambulatoryjnej? Odp.: "amazonki" /?/

Sorki za upierdliwość >:D Chętnie wypełnię ankietę online, ale po wyjaśnieniach i poprawkach, bo w tej wersji musiałabym odpowiedzi "naginać", a chyba nie o to chodzi...
Pozdrawiam :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 07, 2013, 07:30:32 pm »
czy w ostatnim tygodniu chora pierś była obrzęknięta?

jeżeli ankieta dotyczy kobiet PO mastektomii, to jak do jasnej anielki chora pierś ma być obrzęknięta  ???

i czemu pytania ewidentnie dotyczące negatywnych skutków chemioterapii czy hormonoterapii nie są jakoś wydzielone dla tych kobiet, które ją miały?
a o osadzeniu w czasie już koleżanki wyżej wspomniały

ja nie przepraszam za upierdliwość, uważam że ankieta jest fatalnie przygotowana





Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 07, 2013, 08:03:31 pm »
czy w ostatnim tygodniu chora pierś była obrzęknięta?

jeżeli ankieta dotyczy kobiet PO mastektomii, to jak do jasnej anielki chora pierś ma być obrzęknięta  ???


 xhc
 Aquila, ja aż daleko w czytaniu ankiety się nie posunęłam ;)

Drogie Studentki (tak ogólnie, do wszystkich, na przyszłość), proszę się nie obrażać - po prostu zależy nam na tym, aby ten bardzo poważny temat/problem był traktowany poważnie, a nie bele jak/bele odwalić...
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2013, 08:10:02 pm wysłana przez hamak »
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline ankak10

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 07, 2013, 10:25:08 pm »
Nikt nie chce Pań denerwować, uwagi mile widziane. moja ankieta ma w większej części pytania standaryzowane więc są one nie przeze mnie ustalone, a reszta pytań w  ankiecie została zaakceptowana przez promotora.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 07, 2013, 10:30:45 pm »
O nerwch mowy nie ma - my niezwykle spokojne ludzie jesteśmy :D
Standaryzowanych się nie czepiamy, tylko jak się one mają do rzeczy? (np. wypadanie włosów po 8 czy 10 latach od operacji).
Co do reszty - może można by promotorowi zaprezentować nasze uwagi?
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: jakość żychia chorych po mastektomii
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 07, 2013, 10:42:10 pm »
Nikt nie chce Pań denerwować, uwagi mile widziane. moja ankieta ma w większej części pytania standaryzowane więc są one nie przeze mnie ustalone, a reszta pytań w  ankiecie została zaakceptowana przez promotora.

jeżeli promotorowi nie zależy na jakości pracy to może należy zmienić promotora