Autor Wątek: Wycięcie blizny przed rekonstrukcją  (Przeczytany 30007 razy)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 27, 2013, 08:41:06 pm »
Mirusia ale to nie na NFZ, a jak na NFZ to z korekcją drugiej piersi prywatnie.  Jak czytałam wątek o Sosnowcu to mi się włos na głowie jeżył :/  Jaworzno i Katowice to się doktorzy uczą. W Bielsku jak zobaczyłam na stronce doktora zdjęcia to se powiedziałam nigdy w życiu a drugiego doktora z Bielsko to moja onka odradziła aaaa do Gliwic nie mam dostępu i chyba tam takie bardziej specjalistyczne z brzucha czy pleców robią. aaa Ty masz kogoś szczególnego na myśli?

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 27, 2013, 08:47:55 pm »
O tych co ja myślę to też na NFZ (ze wsiem)  :)
Pisałam już przecie przy płacie DIEP.

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 27, 2013, 09:11:48 pm »
aaa ten wątek ominęłam bo brzusia nie dam sobie ruszyć. Musi mi zostać cały, żeby zrobić usunięcie jajników laparoskopowo.  Jak dobrze kojarzę, jeśli  jest operacja brzusia i skóra jest naruszona to laparoskopii potem nie można robić.

Zgodzę, że w Gliwicach dobrze robią ale jak pisała Becia na różowym trzeba tam być operowanym i robią z tkanek własnych, czego oczywiście chce uniknąć.

Dzięki za pomoc :) buziaki :)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 27, 2013, 09:14:56 pm »
Proszeńki  :)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 27, 2013, 09:45:33 pm »
jak się naczytałam o tych nie udanych rekonstrukcjach to się trochę boję robić czegokolwiek ::((

bo wisz, jak coś się nie uda to się ludzie żalą publicznie, a jak jest dobrze to już niekoniecznie mają potrzebę pisania o tym ;)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 28, 2013, 09:56:48 am »
faktycznie i to akurat prawda....

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 28, 2013, 02:36:05 pm »
Justynko, spójrz na mój podpis i tak będzie w Twoim wypadku.

A co do metody; ja chciałam z brzucha (takie dwa w jednym, za jednym zamachem płaski brzuch) los chciał inaczej (podobno mikroskop był zepsuty, jak mi doniósł lekarz, bo na tę metodę byliśmy umówieni i wziął płat z pleców. Operacja krótsza, blizna na plecach nie widoczna. Jestem zadowolona.
Biorąc mięsień z brzucha, zakłada się siatkę w to miejsce i faktycznie podbrzusze poniżej pępka płaskie. Ale co powyżej. Ostatnio u jednej z koleżanek widziałam niezłą oponkę powyżej pępka. Nie wygląda to ładnie, a  :brzuszki: zakazane, po takiej operacji.
Wychodzi, jak we wszystkim; kij ma dwa końce i w przypadku rekonstrukcji tak jest.  xhc
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 28, 2013, 03:35:56 pm »
DanaPar   :-*
kiepsko po tej rekonstrukcji z brzucha:/ 

Co do mnie to zdecydowałam się i nie ma odwrotu. Muszę to zrobić i mieć za sobą.
Ja nie miałam radioterapii ale blizna mi się tak rozeszła, że maskara dlatego póki co umówiona jestem na 8-ego do naszego mistrza z Warszawy na wycięcie tej starej blizny aaa później to niech On se kombinuje jak zrobić, żeby było dobrze.
O robieniu czegokolwiek z brzusia czy plecków nie ma mowy. Nie biorę tej opcji po uwagę.

Dziewczyny dzięki za cierpliwość do mnie :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2013, 03:46:11 pm wysłana przez justyna81 »

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 28, 2013, 03:49:07 pm »
Wszystko jest trudne, nim stanie się proste     


wydrukuje i powieszę na widoku.




Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 28, 2013, 05:35:24 pm »
Justynko, najlepiej oddać się w ręce sprawdzonego (na innych) chirurga i zdać się na jego wiedzę i intuicję. Bo jak spełnia nasze zachcianki, które często nie są poparte wiedzą, to wychodzi jak wychodzi, a dla mnie taki chirurg jest mało kompetentny. Bo on powinien lepiej wiedzieć, co w indywidualnym przypadku będzie najlepsze.
Justynko będzie dobrze  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 28, 2013, 07:28:12 pm »
Nie zawsze trzeba wziąć dziewczęta mięsień z brzucha, aby z zrobić rekonstrukcję z płata brzusznego. Tak jet tylko przy TRAM. Przy wolnym płacie DIEP nie bierze się mięśnia. Zdejmuje się jedynie warstwę pod skórą z żyłami. Nie rusza się powięzi, ani mięśnia prostego brzucha. Przy tej metodzie nie trzeba stosować siatki. Fakt ćwiczyć można dopiero po pół roku, ale można. Po tej metodzie dziewczęta, które myślą o dzieciach, właśnie z ww powodów mogą normalnie zachodzić i donosić ciążę. Motoryka ciała nie zostaje zachwiana. Przy TRAM już tak. Odsyłam do właściwych wątków  :)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 28, 2013, 10:53:19 pm »
Mirusiu to już wyższa szkoła jazdy i chyba nie wszędzie robiona. Koleżanka, o której pisałam miała robiona operację z brzucha w Policach (Pomorska Akademia Medyczna)  >:Di ma tę siatkę i zakaz  :brzuszki: do końca życia.  :'(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 28, 2013, 10:57:28 pm »
Nie wiem Dana, czy robią wszędzie :)
Ja miałam w Gliwicach. Tam robią i to od dosyć dawna.
U mnie w O jeszcze nie.

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 01, 2013, 11:25:26 am »
aaa ja znalazłam taką informację
"Możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych zniekształceń tkanki bliznowatej, czy przypadków przedłużającej się i skomplikowanej regeneracji po zabiegach chirurgicznych dzięki tak prostemu rozwiązaniu, jakim jest przyjmowanie odpowiednich witamin." chodzi przede wszystkim o witaminę C.

http://www.medycynakomorkowa.com/index.php/artykuly/trudno-gojace-sie-rany-rany-pooperacyjne-owrzodzenia


jak byłam w sanatorium w Ustroniu to do śniadania codziennie wrzucałam plaster cytryny i po 2 tyg. znacząco mi zmalał mi trądzik - znacznie szybciej się goił. Plus tam było dużo warzyw - 2 sałatki do obiadu. Dlatego myślę, że dobre odżywianie też może mieć wpływ na gojenie się ran.

 MIRUSIA dobrze myślę?



Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 01, 2013, 11:35:08 am »
Widzisz wywołana już się zgłaszam  :)
Nie wiem jak z wit C. Nie interesowałam się akurat tą witaminą pod katem gojenia. Ale już C z rutyną na pewno, bo rutyna uszczelnia naczynia. Też przyjmowałam.
Myslę jednak, że dobrze zbilansowana dieta to jedna z podstaw m.in. też do prawidłowego przebiegu procesu gojenia. Oprócz tego, np. unikanie palenia i zdrowy tryb życia. Czyli takie ble, ble, ble, ale jak wazne  :)