Autor Wątek: Wycięcie blizny przed rekonstrukcją  (Przeczytany 30264 razy)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 01, 2013, 11:40:14 am »
Myślę też, że czym młodszy człowiek to się lepiej goi. To pod kątem zapodanego artukułu. Więcej kolagenu jest w tkankach, który niestety z wiekiem zanika. W taką dosłowną suplementację ja raczej nie wieżę. Liczy się całokształt, a suplementacją możemy się jedynie wspomóc. Takie jest moje zdanie  :)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 01, 2013, 12:07:28 pm »
Wiara od wierzę oczywiście  ::((
Wieżę

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 01, 2013, 12:29:24 pm »

mnie suplementacja trochę pomaga w diecie:) ale nie wiem jak z gojeniem :/

dostałam w sobotę na koniec korepetycji bombonierkę i już wczoraj miałam ochotę ją pożreć w całości ale się powstrzymałam dzięki temu, że wzięłam magnez rozpuszczalny, zjadałam trochę owoców i się udało wytrwać. :) ufff




Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 01, 2013, 12:45:07 pm »
Mirusiu to już wyższa szkoła jazdy i chyba nie wszędzie robiona. Koleżanka, o której pisałam miała robiona operację z brzucha w Policach (Pomorska Akademia Medyczna)  >:Di ma tę siatkę i zakaz  :brzuszki: do końca życia.  :'(
NO to ja się nigdy nie zreknostruuje w ten sposób - nie mogłabym nie ćwiczyć brzuszków! :D
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 01, 2013, 12:55:28 pm »
Amorku tak może być przy TRAM, bo tam wycinają mięsień prosty. Ale ja nic nie wiem o zakazie ćwiczenia po tej metodzie, z tego względu, że nie miałam jej.  Tak twierdzi Dana, ale czy to prawda, to nie wiem.
W DIEP, którą miałam, Masz zachowany mięsień i możesz po pół roku ćwiczyć. Poczytaj dobrze obydwie metody  :)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 01, 2013, 05:28:36 pm »
Myślę też, że czym młodszy człowiek to się lepiej goi. To pod kątem zapodanego artukułu. Więcej kolagenu jest w tkankach, który niestety z wiekiem zanika.

ale właśnie dlatego młodym częściej robią się przerosty, tak siem doczytalam

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 01, 2013, 07:39:23 pm »
Tutaj nie mam zielonego pojęcia  :-\
Nie miałam z przerostami nigdy do czynienie i obym nie musiała mieć.
Wiem tylko, że niektórzy mają z tym poważny problem. Nie znam przyczyny produkcji przez własny organizm nadmiaru tkanki. Pewnie w genach też mamy zapisane takie informacje  :-\

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 01, 2013, 08:55:35 pm »
Ja miałam w zaleceniach, 10 dni przed rekonstrukcją dziennie po 1000 mg witaminy C. Jadłam taką rozpuszczalną. Można też w dwóch dawkach 2 x 500.  xhc 
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 01, 2013, 09:09:12 pm »
Ja w kwestii gojenia :)
Mnie Doktorek nakazał duuużo białka jeść (he, he, jak kulturystka ;) ) - i przed, i po. I jeszcze polecił Selezin ACE (selen z witaminami jak napisano). Czy to pomogło - nie wiem, bo na mnie goi się wszystko jak na psie :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 01, 2013, 09:31:22 pm »
 dobrze coś czułam, że witamina C ma jakiś związek :)

białka nie mogę za dużo bo zaraz mi łapka podatna na obrzęk się robi :/  Od tygodnia nie tknęłam nabiału, mięsa żadnego - warzywa wcinam.
selenu też nie mogę:/ ale witaminki będę łykać. :)

no i planuję wyjść kilka razy na basen, bo czuje, że się zastałam. W ostateczności jakiś kijek poszukam i poćwiczę trochę :)

Offline Maja048

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 1243
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 01, 2013, 09:36:51 pm »
jestem spóźniona w czytaniu ale...ja przed rekonstrukcją miałam zaleconą gimnastykę...masaże...żadnych suplementów...A w trakcie doktór wyciął mi to co zostawił po mastektomii...qrde nareszcie NIC nie mam pod pachą... :)

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 01, 2013, 09:46:00 pm »
gojenie samo w sobie, a to co się robi potem, to jednak dwie różne sprawy
na to co potem to raczej nie mamy zbyt wielkiego wpływu

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 01, 2013, 10:13:54 pm »
Ja natomiast nie miałam przed rek. zaleceń co do wit. C.
Łykałam, bo to był okres zimowy. W szpitalu też dostawałam, a po samym zabiegu też łykałam.
A co do jedzonka o którym piszecie i innych witamin, to właśnie dobrze zbilansowana dieta, która jest ważna we wszystkim. Tak, moim skromnym zdaniem, można sobie najlepiej pomóc.
Oczywiście ćwiczenia też są ważne. Nie są wskazane przed przed rek. żadne problemy z barkami (przykurcze itp.). Ja uważam, że mi pomogły np. intensywne marsze, bo nie zgięło mnie w ogóle po zabiegu.
Natomiast na to co potem to raczej, jak pisze aquila, nie mamy zbyt wielkiego wpływu. Chyba, że będziemy wierzyć, że zdrowy tryb życia załatwi wszystko. A niestety tak nie jest  :)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 01, 2013, 10:54:16 pm »
 :( :/   czyli trochę bezsensu robię bo i tak nie wiadomo czy wyjdzie:/

tak szczerze, bez ściemy, to powiem tak: ja bym się tam żadnym wycinaniem skóry nie przejmowała bo nawet mówiłam Magdzie ostatnio, że mi to wisi jak to będzie wyglądać pod stanikiem bo chłopa i tak nie mam.

ale wizytę u doktora załatwiały Panie z TVN-u style i miało to iść do ich programu o urodzie i dlatego nie chciałabym, żeby ktoś, kto mógłby mnie oglądać, się zniechęcił widząc mnie z taką blizną. :/

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: wycięcie blizny przed rekonstrukcją
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 02, 2013, 07:49:21 am »
Justysiu nich Ci nic nie wisi. Ty chyba młodziutka jesteś? Trzeba mysleć pozytywnie, wszystko ładnie wyjdzie  :)
Ja robiłam tylko i wyłącznie dla siebie, a zTVN-em to chyba cyrografem jesteś związana.