Inne choróbska > Różne choroby

Półpasiec

<< < (2/26) > >>

b_angel:
możesz
nasz ekspert dr Wiraszka uważa, że spoko można łykać witaminy z grupy B

dla przypomnienia:

Za J.Norrisem:

WITAMINA B12 A NOWOTWORY

Istnieje trochę dowodów na to że zbyt małe dawki wchłanianej witaminy B12 mogą odgrywać rolę w rozwoju nowotworów. Aby się o tym upewnić należało by przeprowadzić mnóstwo badań przekrojowych związanych z niedoborami dietetycznymi a nowotworami. Do maja 2002 było zaledwie jedno doniesienie o tego rodzaju badaniach (związek między witaminą B12 a nowotworami, ale nie przeprowadzono to na ludziach o szczególnych niskich zawartościach witaminy B12. Z drugiej strony istnieją poszlaki, aby stwierdzić: zbyt niskie pobieranie witaminy B12 powoduje wzrost liczby uszkodzeń DNA mogące prowadzić do nowotworów.


Witaminy na raka

Okazuje się, że kwas foliowy i witamina B6 zmniejszają ryzyko rozwoju raka piersi u kobiet. W „Journal of the National Cancer Institute” przedstawiono wyniki badań 1424 pielęgniarek (połowa z rozpoznanym rakiem piersi). Prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi było mniejsze, jeżeli w osoczu wzrastało stężenie kwasu foliowego (witaminy M). Podobne działanie wywierała witamina B6. Nie wszystkie witaminy działają jednak tak korzystnie. Na przykład podwyższone stężenie witaminy B12 zwiększało ryzyko zachorowania u kobiet przed menopauzą.

EUREKALERT, WOM

ewawlo:
Anołku jak będę mogła to Ci osobiście medal wręczę za szybkość reakcji. Ogromne dzięki  :)

Mirusia:
Zobaczyłam tę witaminę B i muszę powiedzieć, że się ucieszyłam. Już chiba czytałam, na tamtym, wypowiedź doktora w tym temacie, ale człowiek zapomina. Muszę też czasami łyknąć, np. po zapaleniu pęcherza, tracę magnez i mam skurcze łydek. Łykam wtedy wprawdzie magnez, ale jest lepiej przyswajalny z B6.

Ja zawsze postępuję wg, moim zdaniem, mądrych rad mojej Pani rehabilitantki. Wszystko nam wolno. Trzeba pamiętać tylko, żeby wybrać mniejsze zło. Jest np. dużo metod w reh., które my uważamy za złe dla nas, a czasami nie ma wyjścia i trzeba je zastosować. I nie oznacza to wcale, że zaraz musimy sobie zaszkodzić  :)

barbarakaliska:
Jeżeli chcecie zasięgnąć większej ilości informacji to mogę polecić te stronę o półpaścu.
Sama z tego skorzystałam i chyba wszystkiego się dowiedziałam czego chciałam :)

dani:
Hej Basiu. A może napisz o sobie ciutkę. Zawsze lepiej się rozmawia z kimś, kogo choć troszkę się poznało.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej