Autor Wątek: Półpasiec  (Przeczytany 36610 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 12, 2015, 03:43:15 pm »
Nie w tym rzecz, że wyjazdów będzie więcej, ale taki wyjazd, to zmiana klimatu, otoczenia, tam na miejscu luzik, nie mam zamiaru jeździć na nartach, chłopcy w szkółce narciarskiej, a ja z Hanią, ciut na dworze, a może i ona być oddana do przedszkola polskiego, bo takie w hotelu, w którym mamy być jest. A babcia by delektowała się widokami i wylegiwała. Jedyny wysiłek, to dojechanie tam. Zarezerwowałam hotel pod Monachium i jeszcze nie odwołałam. Więc podróż na raty. Tylko stres przedwyjazdowy, nie do okiełznięcia, jak zwykle  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 12, 2015, 08:00:57 pm »
oj, Dana, Dana... przytulam mocno. wiem jak ciężko rezygnować z planów... trudna decyzja.

ale wiesz, tam na miejscu może nie wyglądać tak lajtowo, jak teraz opowiadasz.

choroba może (nie musi, ale może) się zaostrzyć.
dzieci (pal_licho które pokolenie i czy są po ospie czy nie) mogą się zarazić.
Hania może nie chcieć chodzić do tego polskiego przedszkola, albo z jakiegoś powodu może być ono akurat wtedy zamknięte (za co organizator serdecznie przeprosi)
któreś dziecko może nogę skręcić
albo biegunki dostać

i babcia będzie musiała być non stop w pogotowiu.

może nie być pogody.
no nie wiem co jeszcze.
to jest życie. nie da się go zaplanować w 100%.
a Ty nie jesteś zdrowa. niestety.

odpuść. postaw swój organizm na pierwszym miejscu. jak teraz wyzdrowiejesz porządnie, to jeszcze dużo wyjazdów przed Wami (może w tamto miejsce też, a może w lepsze). a jak teraz się nie doleczysz, to do końca życia możesz mieć poważne kłopoty i powikłania. nie chcę udzielać mądrych_porad, ale...  ;)
powiem Ci tak. zrób to, co dla Ciebie najlepsze. zadbaj o swoje potrzeby, a nie o swoje zachcianki. po mojemu: zdrowy organizm jest potrzebą. wyjazd - zachcianką.
z drugiej strony. nie wiadomo. może ta chęć urlopu da Ci jakiegoś kopa i wyzdrowiejesz z tego półpaśca w tempie, które zapiszą w księdze_rekordów_ginesa. może tam odzyskasz zdrowie, odpoczniesz. może. a może nie. nie wiadomo. ja bym nie ryzykowała, za dużo jest do stracenia. a do zyskania? decyzja - Twoja.

tak, jak na początku - rozumiem, że to cholernie trudne. jak kamień u szyi albo na piersiach. albo w gardle. czasem trzeba odpuścić, zdecydować co ważniejsze. zrób sobie tabelkę i wypisz wszystkie plusy i minusy - i wyjazdu, i rezygnacji. może wtedy się rozjaśni. dobrej decyzji Ci życzę. i - niezależnie jaka ona będzie - ZDROWIA  :-*
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 12, 2015, 10:36:03 pm »
Metuchna, dzięki  :-*że tyle miejsca poświęciłaś memu nieproszonemu gościowi.
Decyzja będzie w niedzielę, oczywiście po jutrzejszej konsultacji z doktórką (też kumpelką)
A dzisiaj, gdyby nie kaszel (ale nie nazbyt męczący) czułabym się już dobrze. Nic mnie nie boli (i nie bolało) - może ten półpasiec to mylna diagnoza  ??? a chrostki były małe, więcej się nie pojawiło i już wyglądają nieźle.
Dziś zmieniłam pościel, wyprałam i wieczorkiem zrobiłam prasowanie z trzech prań. W między czasie jeszcze trochę pracowałam. Jak mi niemoc mija, to robota jak cień za mną idzie i na krok nie odstępuje. 4 dni lenistwa, z kryzysem wczoraj i już chcę, muszę coś robić.  :-\ :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 12, 2015, 10:49:33 pm »
no to zrób sobie tą tabelkę z zami_i_przeciwami  >:D
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 12, 2015, 11:05:09 pm »
 :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 13, 2015, 09:04:30 am »
Dana ja tylko powtórzę - od jakiegoś czasu  uważam ,że jesteś osłabiona , niedoleczona. Często łapiesz przeziębienia, brałas różne leki, jeśli to półpasiec to własnie z zachwiania równowagi w organizmie. Nawet taki wyjazd byłby niezły, gdyby ktoś tam cię zawiózł, mogłabyś się wyleżec, pospacerowac, pooddychac dobrym górskim powietrzem, zjeść cos co podadzą ci na tacy. Decyzja trudna , wierzę...zdrówka życzę.  :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 13, 2015, 11:09:57 pm »
Dano, jak konsultacje doktorskie? czujesz się już dobrze?
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 14, 2015, 12:23:33 am »
Danuta, konsultacje pomyślne. Chrostki zasuszone, nie muszę ich nawet już smarować. Przedpołudniem, była jeszcze duża słabość, a popołudnie już w normie. Męczy mnie jeszcze kaszel, ale wiem, że osłuchowo czysto, więc się nie martwię nim.
Gorzej, że mąż z lekką gorączką i taki nieswój, mocno kaszle, dużo flegmy... Niewiele dziś jadł. I już nie o to się martwię, jak dojadę, a o to, czy i jak sobie mąż sam poradzi, gdy go choróbsko zmoże. Liczę, że do poniedziałku się wyjaśni, bo jakby co, to kurier musi zdążyć narty odwieźć  :-\
Coś w tym jest, że jak się wali, to na całego  :(

Dzięki za troskę  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 14, 2015, 12:33:23 am »
może się uda i będzie pozytywnie - mąż się przed wyjazdem pozbiera, Ty do końca wydobrzejesz, a narty... trudno - jakieś frycowe zwykle musi być
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 14, 2015, 12:44:15 am »
Danuta, ja narty wzięłam od dzieci, by nie brali bagażnika na dach, tylko jeśli nie pojadę, to muszą do nich wrócić, by je sami zabrali. Pożyjemy zobaczymy. Dawno nauczyłam się nie napalać na nic tak na 100 %, zgodnie zresztą z powiedzeniem "Chcesz rozśmieszyć Pana Boga, powiedz mu o swoich planach"
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 14, 2015, 07:48:00 am »
Kiedy planowany wyjazd Dana?
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 14, 2015, 09:14:39 am »
Cała Dana! Martwi się czy dzieciom problemu nie zrobi, czy mąz da sobie radę? Kochana zatroszcz się o siebie! :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 14, 2015, 10:51:42 am »
Natalko w czwartek. Zarezerwowałam hotel pod Monachium, a górska przeprawa we Włoszech (koło 30 km bez autostrad) dopiero w piątek.
Dziś kończę branie Heviranu (został listek, ale lekarka stwierdziła, ze dosyć). Z objawów to tylko słabość, ale tę i tak często miewam. Może pora na jakie sanatorium, albo choć turnus rehabilitacyjny.
A jeszcze Wam nie pisałam. W sobotę wracam z Włoch (tym razem trasa na raz) i w niedzielę do Szklarskiej na tydzień. Pewnikiem pierwsze dni będą przy kompie i na odrabianiu spraw pracowych, bo we Włoszech zamierzam całkiem nie pracować.
W zeszłym roku na obozie zimowym był dzień żółty (fotki załączałam) a w tym fioletowy  ztx
Będę mogła się przebierać kilka razy na dzień, tyle tego się składało  :)

Amorku Ty masz tak samo. Jak rodzinka zdrowa, to i Tobie lepiej. Mnie zawsze problemy z moim zdrowiem, wydawały się mniejsze, niż te które miałby ktoś z bliskich  :(
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 14, 2015, 04:31:21 pm »
Dana to pozostaje tylko życzyc ci dużo zdrowia i ,żebyś się nie przemęczyła! :-*
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Półpasiec
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 14, 2015, 05:48:40 pm »
Przemęczyłam to się dziś. Zakupy (bo było pustawo, po przydługim chorowaniu) odkurzanie, zmiana pościeli męża (poprzednio tylko moją - tak na raty by było lżej) pranie, wietrzenie piernat, krochmalenie pościeli, obrusów (jestem niereformowalna, jeśli o to idzie) wieszanie, obiad i wreszcie po południu zaległam przed skokami. Piję Wasze zdrówko likierem Goldwoter, o posmaku korzennym. Słodkie, ale dobre.
Dzięki za wszelkie rady i troskę  :-*
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++