Autor Wątek: Naleśniki ze szpinakiem i fetą  (Przeczytany 2409 razy)

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
« dnia: Lipca 15, 2013, 12:49:44 am »
Farsz:
kilka zgniecionych ząbków czosnku podsmażam na oliwie, dodaję cebulkę i szklę ową, wrzucam w to szpinak mrożony, rozdrobniony Hortexu oraz rozciapaną fetę (naszą fetikos light) pieprzę do smaku, bo słone już jest;
O0
i dorzucam szczyptę gałki muszkatołowej, merdam dokładnie, gdy farsz się studzi robię ciasto naleśnikowe - proporcje dobieram na oko i do mleka dodaję wody mineralnej gazowanej coby byli bardziej puszyste  - zazwyczaj zużywam około kilograma mąki i 4 jaja - wychodzi mi z tego spora micha ciasta i około 30 naleśników ...smażę cieniutkie naleśniczki - smaruje farszem pół naleśniczka i składam w trójkącik potem odpiekam one trójkąciki na patelence i podaję polane sosikiem jogurtowo_czosnkowym
sosik :
jogurt grecki (jak nie mam greckiego biorę zwykły naturalny) + troszku majonezu - na smak wciskam czosnek sól, pieprz, curry troszku musztardy ( pół łyżeczki) mieszam i przegryźć się musi chwilę w lodówce sosik ten dobry do wszystkiego  i do mięska, i do rybki, i do warzywek ....
w wersji "pokazówka" można zrobić tort  O0
przekładałam naleśniki szpinakiem aż sie zrobi pokaźnych rozmiarów torcik na górze rozsmarować można pomidory (z puszki) przesmażone na oliwce z czosnkiem -  posypać startym serem i zapiekać w piekarniku przez cirka about 20 minut
mnx
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2013, 08:31:50 am wysłana przez b_angel »
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Naleśniki ze szpinakiem i fetą
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 15, 2013, 12:56:44 am »
coś mnie_sie_ze czcionkom porobiło
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Naleśniki ze szpinakiem i fetą
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 15, 2013, 11:09:02 am »
Popróbujem  mnx dla moich.
Fajny sposób z mineralną gazowaną do mliczka  :)

Offline słonecznik

  • Rozeznana
  • *
  • Wiadomości: 485
Odp: Naleśniki ze szpinakiem i fetą
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 15, 2013, 11:32:40 am »
 mnx