Autor Wątek: Tajniki szechity - rozmowa z rabinem  (Przeczytany 11513 razy)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Tajniki szechity - rozmowa z rabinem
« dnia: Lipca 18, 2013, 10:12:54 am »
Może was zainteresuje ten temat i spojrzenie z innej strony niż ta ,którą  pokazuje  nam TV
http://fzp.net.pl/judaizm/porozmawiajmy-o-zabijaniu
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2013, 08:16:10 pm wysłana przez b_angel »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 18, 2013, 08:05:47 pm »
może jestem antysemitką, ale raz, że temu gościowi do końca nie wierzę
dwa - nie wiem czy śmiać się czy płakać jak ktoś mówi o uświęconym zabijaniu, dla mnie to bullshit
koleś to zwykły rzeźnik, tylko sobie ideologię dorobił i czuje się pewnie lepszy
rzyg.











Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 18, 2013, 08:19:27 pm »
Taka religia, takie zwyczaje ... na moje, niech sobie robią po swojemu, a ja po swojemu i będzie git.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 18, 2013, 08:23:33 pm »
Niech robią po swojemu, tylko niech się potem nie panoszą z tą swoją religijnością po świecie i niech nie narzucają swoich ideologii  :-\             

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 18, 2013, 08:24:37 pm »
po swojemu to mogą robić ze sobą, a ze zwierzętami to muszą się dostosować do obowiązującego w Polsce prawa i tyle; jak się nie podoba mogą wyemigrować; droga wolna !

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 18, 2013, 08:27:41 pm »
Ja myślałam o innej wierze, która się rozpanoszyła po europie. Tam też jest religijne tłumaczenie zabijania, tylko ludzi. To jest niebezpieczne  :-\

Offline lulu

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 8007
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 18, 2013, 08:34:26 pm »
Przecież nawet papież mówił o starszych braciach w wierze, mają swoją tradycję, tak jak my mamy swoją. Nie widzę problemu, przecież Oni nie narzucają nam swoich zwyczajów (wprost przeciwnie, są raczej zamkniętą społecznością), chcą tylko mieć swobodę dla swoich obrządków.
31.12.2007 amputacja piersi prawej metodą Pateya
Carcinoma mammae, G2, ER+, PGR+, HER2-
Przez 5 lat kolejno Tamoksifen, Egistrozol, Mamostrol
Po ponad 7 latach rak piersi lewej
21.08.2015 amputacja piersi lewej
ER-, PR-, HER2+++
4xAC i rok Herceptyna

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 18, 2013, 08:49:19 pm »
Mnie się niestety uświęcone zabijanie, nawet zwierząt, kojarzy z dżihadem, a to już niebezpieczne  :-\

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 18, 2013, 09:02:39 pm »
Mnie się niestety uświęcone zabijanie, nawet zwierząt, kojarzy z dżihadem, a to już niebezpieczne  :-\
Ho,ho antysemityzmu się tu nie spodziewałam! A gościa akurat znam, poczciwina.:)

Mirusia rozumiem,ze jesteś wegetarianką! Bo raczej w naszych rzeżniach zwierzęta sa o wiele gorzej traktowane!Nikt z nimi się nie certoli i nie przejmuje ich choroba i strachem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2013, 09:04:18 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 18, 2013, 09:05:48 pm »
Przecież nawet papież mówił o starszych braciach w wierze, mają swoją tradycję, tak jak my mamy swoją. Nie widzę problemu, przecież Oni nie narzucają nam swoich zwyczajów (wprost przeciwnie, są raczej zamkniętą społecznością), chcą tylko mieć swobodę dla swoich obrządków.

jedni w ramach obrządku zarzynają zwierzęta, inni wycinają dziewczynkom łechtaczki, a ja wcale a wcale nie zamierzam być w takich kwestiach tolerancyjna
tolerować to mogę to, że ktoś lata z koszyczkiem pod krzyż, albo klęka 5 razy dziennie i bije pokłony, bo takie coś nikomu postronnemu/bezbronnemu nie robi krzywdy

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 18, 2013, 09:08:15 pm »
Sory aquila ,ale chyba mówisz od rzeczy. Co ma wspólnego zabijanie zwierząt do konsumpcji , a co wycinanie łechtaczki??? :o :o :o  A u nas biją murzynow!!!
I może jeszcze raz przeczytajcie dokładnie i ze zrozumieniem!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 18, 2013, 09:15:48 pm »
Amorku, przeczytaj dokładnie to co napisałam  :)
 
Nie podjęłam dyskusji dot. uświęconego zabijania zwierząt, tylko porównałam go z innym zjawiskiem. Dżihad - święta wojna.
Jestem natomiast zdecydowaną przeciwniczką rozlewu islamizmu.

Są to dwie różne sprawy, ale dla mnie to są i będą groźne ekstremizmy.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 18, 2013, 09:44:13 pm »
Mirusiu a ja mysle ,ze to dwie całkowicie inne sprawy. Tora od tysięcy lat nakazuje żydom jak i co jeść. I uczy ich tez odpowiedniego traktowania zwierząt za zycia i w trakcie ich zabijania do konsumpcji. Wiadomo-człowiek musiał i musi jesc.Tylko wg judaizmu należy z szacunkiem podchodzić do każdego życia. Nawet jeśli  słuzy ono człowiekowi na końcu istnienia jako pożywienie. I tu się całkowicie zgadzam ,mimo iż wegetarianką jestem . A niestety to w naszym"cywilizowanym" swiecie nie szanuje się zycia  .W naszych rzeźniach często chore ,przerażone zwierzęta najpierw dostają młotkiem w łeb - celnie albo i nie.A potem sa zarżynane.  Nikt bynajmniej się  nimi nie przejmuje. Zamęczone połzywe kurczaki sa mordowane bez ceregieli  i jakos niewiele się o tym mowi i oburza. ZA to ci co się oblizują po zjedzeniu kotleta głosują przeciw żydowskiej tradycji-  bo to nasze miejsce , a oni -precz! Jak śmią swoje  obyczaje tutaj prowadzic!! Sorx ,ale jesli mówicie o dżihadzie i łechtaczkach to dla mnie już krok - do obozow albo haseł Zydzi  na Madagaskar! Załuję ,ze załozyłąm ten wątek,będę o tym pamiętać na przyszłość. 
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Porozmawiajmy o zabijaniu
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 18, 2013, 10:26:41 pm »
Sory aquila ,ale chyba mówisz od rzeczy. Co ma wspólnego zabijanie zwierząt do konsumpcji , a co wycinanie łechtaczki??? :o :o :o

nie mówię od rzeczy, ja mam po prostu niepopularne poglądy ;)

lulu wspomniała o prawie do własnych obrządków, to ja wspomniałam o tym, że tolerancja moja dla różnych obrządków ma pewne granice;
zabijanie zwierząt samo w sobie dla konsumpcji jestem w stanie zdzierżyć, ale dorabiania do tego ideologii - nigdy; dla mnie to jest barbarzyństwo i ten gość z wywiadu to jak wspomniałam - zwykły rzeźnik, który uważa, że to co robi jest lepsze, niż "zwykłe" zabijanie

ok, na przyszłość mogę się nie wyzewnętrzniać z poglądami, które są niepoprawne politycznie, ale czy aby na pewno o to chodzi ?

« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2013, 10:30:30 pm wysłana przez aquila »

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon